ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי אתם באמת? או, יפה ששאלתם 

מי אתם באמת? או, יפה ששאלתם

 
 
אודליה ברקין

האם אתם עומדים למות בקרוב? מי הסלבריטי המתאים לכם? האם אתם חנונים? וכמובן, מה מצב האינליגנציה הרגשית שלכם? אין מקום טוב כמו הרשת כדי לברר את הסוגיות כבדות המשקל הללו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בן אפלק. בן זוגה הפוטנציאלי של המחברת
 בן אפלק. בן זוגה הפוטנציאלי של המחברת   
בזמני, הסיבה היחידה לקנות "מעריב לנוער" מלבד המדור האלמותי "על בנים ועל בנות", הייתה מדור אחר חינני ותורם לא פחות, בשם "בחן את עצמך". בשאלון קצרצר ושטחי יכולת לגלות האם אתה חבר טוב, תלמיד מצטיין, מסודר, עוזר לזולת, פסימי ורכלן.

ככל שמתבגרים העיסוק בשאלונים רק משתכלל וזוטות כגון "האם אתה בעל חוש טכני", הופכות למעניינות פחות ושאלונים כגון "האם אתה נשקן טוב", ו"האם את יודעת לחזר" הם הדברים שמעניינים באמת. באינטרנט, כמו שאתם ודאי יכולים לתאר לעצמכם, אפשר למצוא כל סוג שאלון בעולם.

תחנה ראשונה: שאלוני הגיחי גיחי
על ממלכת השאלונים המבדחים חולש ביד רמה אתר שנקרא אימוד.קום. לצד מבחנים פסיכומטריים ואחרים המוכרים על ידי המוסדות השונים, מציג האתר שורה של מבחנים קלילים יותר, שיתנו תשובות לכל השאלות הקיומיות שהטרידו את מנוחתכם מאז ומעולם.
 
מבחנים באינטנט. לא לקחת את זה יותר מדי ברצינות, בבקשה
 מבחנים באינטנט. לא לקחת את זה יותר מדי ברצינות, בבקשה   
כך למשל, במסגרת המבחן שבודק עם איזה סלבריטי יכולת ליצור זוגיות מופלאה, גילתה כותבת שורות אלה שבן אפלק (סיפורו של וויל הנטינג) הוא הבחור בשבילה, למרות שדווקא תמיד בניתי על ג`וני דפ. באתר תוכלו לגלות איזה סוג של כלב הייתם יכולים להיות, האם אתם אלי מין, עד כמה אתם חומרניים, עד כמה אתם זרקנים, מה אומר סוג הקפה שאתם שותים על האישיות שלכם, האם יש לכם מקור כוח נסתר ועוד ועוד.

אחד האתרים היותר מצחיקים נקרא דה ספרק.קום. הייחוד באתר הוא שהרבה מהשאלונים שלו הם בעלי כוחות ניבויים. כך למשל אפשר למלא שאלון שמנבא מתי תתקיים חתונתך, וגם שאלון קצת יותר מפחיד שמנבא את תאריך מותך הצפוי ואת סיבת המוות. ואם זה לא מדכא מספיק תמיד אפשר לנסות את המבחן שמנבא את מספר השותפים שלך למיטה במהלך החיים (שאלה לדוגמה: מה לדעתך אמצעי המניעה היעיל ביותר? קונדומים, גלולות למניעת הריון, התנזרות או שימוש בשם בדוי).

האם אתה גיק מחשבים? כנראה שכן

אתר מומלץ לא פחות נקרא, כמה מתאים, האוניברסיטה של החיים. האתר ממיין כל מיני מבחנים משעשעים ורציניים, לפי נושאים. כך למשל מבחנים בנושאי מחשבים - האם אתה האקר טוב, מידת שליטה בשפות תכנות שונות, עד כמה אתה שולט במציאת מידע בעזרת מנועי חיפוש, בחן את יכולות ההדפסה המהירה שלך, ומבחן הפיוריטי הגדול של האיי.אר.סי. (שאלות לדוגמה: האם אי פעם שברת את העכבר או את המקלדת במהלך סייבר-סקס? בכמה חדרי סקס אתה נמצא בו זמנית? האם אתה אופ של אחד מהם?).

הטרנד החדש בעולם כולו ובשאלוני האישיות ברשת בפרט הוא אינטלגינציה רגשית. ד"ר דניאל גולדמן, ממציא המושג ומחברו של רב-המכר העולמי שנקרא למרבה ההפתעה, "אינטליגנציה רגשית", כולל במושג הזה את מידת המודעות העצמית, שליטה בדחפים, התמדה, אמפתיה, דבקות במטרה וכישורים חברתיים שיש לכל אחד. הטענה היא שאינטליגנציה רגשית חשובה באותה מידה אם לא יותר מאינטליגנציה שכלית הנמדדת באי.קיו. היתרון הוא שאינטליגנציה מהסוג הרגשי ניתן ללמוד לרכוש ולפתח, כך שגם אם אין לך מספיק עוד לא אבדה התקווה.
 

לא רואים עברית? לחצו כאן

ברשת הישראלית , כמה צפוי, אין מגוון גדול של שאלוני אישיות. ואלו שמוצאים לגולשים הם מהסוג הרציני והיעיל ולא מהסוג השובב ומלא ההבל. כך למשל יכול הגולש לברר אם הוא סובל מליקויי למידה, לנסות את כוחו במבחני הכוונה מקצועית של המכונים השונים ולהיעזר ברשת להחליט על כיוון בחיים. אך כמובן שיש יוצאי- דופן וביניהם נזכיר, איך לא, את מבחן הסקס הגדול של נענע, ואת השאלון שמציע אתר הבנות הישראלי "בננות" שבוחן האם ומדוע נמשכות בחורות לגברים קשוחים אטומי רגשות וקרי לב.

בסיכומו של דבר, אחרי כל כך הרבה העמקה עצמית, התעסקות אובססיבית בזהות, וחקירה מאומצת של כל נטיות ליבנו, ייתכן ולא תרגישו כל כך נוח עם מה שהתגלה. במקרה של החתומה מעלה, לדוגמה, התוצאות היו סותרות לחלוטין. רוב המבחנים שמילאתי העניקו לי מקום טוב באמצע וכך יצא שאני בעלת מידה סבירה של אינטליגנציה רגשית, אבל עוד יש מקום לשפר, שאני יכולה להיות קוקר ספנייל, אבל גם רוטווילר, שאני ודאי אמות בגיל 74 מסרטן או בגיל 30 ממנת יתר של הרואין, ושאמנם שאני מתאימה לבן אפלק אבל גם לנלסון מנדלה.

בגודל יגוני מיהרתי למלא עוד מבחן אחד: האם אתה בטוח שאתה אתה? במסגרתו מועלית האפשרות המאוד סבירה בעידן אוטוסטרדת המידע הנוכחי, שאנחנו לא באמת אנחנו אלא סימולציה מתוחכמת, שיתכן שאנחנו מורכבים מכמה אישיויות מקבילות (רק תחשבו כמה כינויים יש לכם במירק, באיסיקיו ובפורומים). תפקיד המבחן לוודא שאנחנו באמת מי שאנחנו חושבים שאנחנו. בהצלחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by