ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מפני שיבה תמחק 
 
 
מערכת חיים ברשת

שרתי האימייל של עיריית בלטימור לא עומדים בנחשולי הדואר – העירייה החליטה למחוק אוטומטית כל מייל בן תשעים ימים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיריית בלטימור שבארה"ב עומדת בחודשים האחרונים בפני בעיה רצינית: מיליוני הודעות אימייל ישנות חוסמות את מחשבי העירייה, מה שהוביל את קברניטי העיר (או לפחות את הסיסאדמין שלהם) להחליט על כך שכל הודעה בת יותר מתשעים ימים תמחק באופן אוטומטי.

בסקטור הפרטי מדובר בפעולה המתבצעת השכם וערב, אולם במישור המוניציפלי מדובר בפעולה שנויה במחלוקת, כיוון שעל העירייה מוטלת אחריות לשמור תיעוד של רשומות ציבוריות מסוימות וקיים סיכוי סביר כי חלק גדול מהאימיילים שימחקו אוטומטית צריכים לעבור לארכיון העירייה ולא לסל המחזור של ההיסטוריה. דווח של הבלטימור סאן.

על מנת לענות על מצב זה מצפה העירייה מהעובדים לעבור על ערימות הדוא"ל האישי והררי הספאם בניסיון למצוא כל אימייל שיש בו עניין רשמי ואז לשמור את ההודעות הללו על הדיסק הקשיח או על נייר.
 
 
"מי הולך לעבור על האימייל שלו ולעשות את זה?", תהה לי סטריקלנד, מנהל מרכז מדיניות המידע של אוניברסיטת מרילנד, אשר חושש מאובדן פוטנציאלי עבור היסטוריונים, עיתונאים וכל מי שיש לו אינטרס לחפור ברישומים הציבוריים. "הרים של חומר ייעלמו פשוט כי אנשים לא יעשו את הצעד הזה".

גורמים רשמיים בעירייה מסרו כי הם נאלצו לאשר את מדיניות האימייל החדשה, מכיוון שבמצב הנוכחי מחשבי העירייה פשוט זוחלים ובקצב הזה הם פשוט יקרסו בקרוב. לדבריהם המצב הגיע לכדי כך שלא ניתן אפילו לבצע גיבוי יומי של הדוא"ל, כיוון שהעתקת המייל היומי תארך יותר מ-24 שעות.

קברניטי העיר ניסו לבדוק כמה תעלה להם הרחבה של תשתיות האימייל של העירייה, אולם לדבריהם מדובר בהוצאה של כרבע מיליון דולר, מה שהחזיר אותם לפתרון מחיקת המיילים. לדבריהם העיר עדיין תשמור על ארכיון של רישומי העירייה לתקופה הנדרשת של שבע שנים לפחות. מסמכים מסויימים, דוגמת תכתובות של ראש העיר ומועצת העיר נשמרים לנצח. מסמכים אחרים כמו דפי משכורת, לתקופה של חמש שנים.

הצעד שמנחה את העירייה הוא ניפוי המוץ מן התבן, והשארתם של האימיילים החשובים בלבד. אימיילים דוגמת "האם קיבלת את הממו שלי מאתמול?" או אימיילים אישיים בין העובדים, אינם צריכים למצוא את מקומם בארכיון ואינם צריכים לשתק את המערכת.

יש מי שאומר שלא מדובר אך ורק בשרתי מייל משותקים. ג'רי קוקרן כתב כי עורכי דין רבים ממליצים על מחיקה מסוג זה כיוון ש"אם זה לא קיים, אי אפשר להוציא על זה צו הבאה לבית משפט". בעלי מקצועות רבים, דוגמת ברוקרים וקבלנים של משרד ההגנה האמריקאי מחוייבים על פי חוק לשמור את האימיילים שלהם למספר שנים, אולם גורמים רשמיים רבים אינם מחויבים בחוק בשמירה כזו של החומר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by