ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט נגד אירופה: נערכים לסיבוב השני 
 
 
רויטרס

מיקרוסופט תגיש השבוע ערעור לביהמ"ש על פסיקת האיחוד האירופי; מבקרי החברה: הם רק רוצים למשוך זמן; מיקרוסופט לא מכחישה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הודיעה כי היא עומדת לבקש השבוע מבית המשפט האירופי להשעות חלקים מסויימים מהחלטתו של האיחוד האירופי אשר הורה לחברה לחדול מפרקטיקות העסקים שלה אשר מפירות את חוקי המונופול העסקי.

כחלק מהערעור נגד החלטת האיחוד, עומדת מיקרוסופט לבקש מביהמ"ש בערכאה הראשונה להשהות את הדרישה להסיר את תוכנת נגן המדיה שלה ממערכת ההפעלה חלונות ולשתף מידע כך שגם יצרניות שרתים מתחרות יוכלו להתחרות בה ביתר קלות.

"אנחנו מתכוונים להגיש ערעור לביהמ"ש בשבוע הבא ואנו מאמינים שיש לנו קייס חזק מאוד להציג", מסר בשבוע שעבר דובר מיקרוסופט.

וועד האיחוד האירופי פרסם ב-24 במרץ מסמך בן 302 עמודים ובו פסיקתו כנגד מיקרוסופט. האיחוד מצא את החברה אשמה בניצול לרעה של שליטתה בשוק והורה לה לשנות את שיטת העסקים שלה ולשלם קנס על סך 497 מיליון יורו.
 
 
האיחוד נתן למיקרוסופט תקופה של 90 ימים להפריד את נגן המדיה ממערכת ההפעלה חלונות. החלטת האיחוד בעצם נותנת ליצרני המחשבים את האפשרות לספק מחשבי PC הפועלים בסביבת חלונות עם נגן המדיה של מיקרוסופט או של חברה מתחרה, דוגמת נגן המדיה של Real Networks.

האיחוד העניק למיקרוסופט גם 120 ימים להסדיר רישוי של תוכנת גישור שתקל על יריבותיה לקשר את שרתיהם למערכת ההפעלה חלונות באותה הקלות שמיקרוסופט עצמה עושה זאת.

האיחוד מסר כי בעבר סיפקה מיקרוסופט את המידע הזה ליצרניות של תוכנות רשת (המשמשות לשיתוף קבצים והדפסה משתופת במשרדים) אולם הפסיקה לעשות כן כאשר היא עצמה החלה לייצר מוצרים מתחרים משל עצמה.

מיקרוסופט הודיעה ביום בו פירסם האיחוד את החלטתו כי תשתדל לעכב את יישום דרישות האיחוד עד להחלטת בית המשפט, דבר שעשוי לקחת מספר שנים.

"אנחנו נבקש מבית המשפט בערכאה הראשונה לבטל או לעכב לפחות חלק מהסנקציות הללו שהוכרזו", מסר פרקליט מיקרוסופט, בראד סמית.

דייב סטיוארט, הפרקליט הראשי של חברת Real Networks, אשר צפויה להרוויח מפסיקת האיחוד, מתנגד בכל תוקף לכל עיכוב נוסף. "ניסיונה של מיקרוסופט לדחות את יעילות החלטת האיחוד פשוט תאפשר לה להמשיך את ההתנהלות הפושעת שלה, להזיק לתחרות ולהגביל את זכות הבחירה של הלקוחות".
 
בו ווסטרדורף, נשיא בית המשפט היושב בלוקסמבורג, יחליט על גורל ההשעיות, בהסתמך על מסמכים שהוגשו בחשאי משני הצדדים. מסמכים אלו, על פי החוק האירופי, יישארו כמוסים מעיני הציבור. ווסטרדורף עשוי, כפי שעשה בעבר, לדחוק בצדדים לבחור בנתיב שיפוט מהיר שייקח פחות משנה.

האיחוד האירופי יתבקש להשעות את הצעדים עליהם הכריז ואילו מיקרוסופט תצטרך להציג את טיעוני הערעור שלה.

בעבר גילתה מיקרוסופט הסתייגות מזירוז ההליכים. במקרה הספציפי הזה זירוז הליכים משמעו צמצום הצגת הטיעונים של החברה (דבר שיקנה לה פחות זמן למשוך). כבר בשנה שעברה אמר לרויטרס ג'אן פיליפ קורטואז, מנכ"ל מיקרוסופט אירופה: "אנחנו הולכים לקחת את כל הזמן שיותר לנו לקחת".

פרקליטה של מיקרוסופט מסר כי החברה רוצה להגיע לפשרה. עיכוב ההליכים יאפשר לחברה להמתין למינויו של מפקח חדש על ההגבלים העסקיים, אשר אמור להתמנות בשלב מאוחר יותר השנה במקום המפקח מריו מונטי שעימו לא הצליחה מיקרוסופט להגיע לעמק השווה.

וועדת הפיקוח על ההגבלים העסקיים טוענת כי מיקרוסופט מעונינת בעיכוב כדי שיתאפשר לה להמשיך בפרקטיקת העסקים הבלתי הוגנות שלה ולתפוס עוד נתח שוק עד שהתיקונים שהציע האיחוד יהפכו לבלתי רלוונטיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by