ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט: דאבל קליק זה שלנו 
 
 מיקרוסופט : בכל פעם שאתם לוחצים דאבל קליק תזכרו אותנו   
 
מערכת חיים ברשת

יש לכם מחשב כף יד? ידעתם שבכל פעם שאתם לוחצים פעמיים על הכפתור כדי לפתוח קובץ אתם מפרים פטנט של מיקרוסופט? עכשיו אתם יודעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט הצליחה לרשום על עצמה את הפטנט על לחצנים רגישים לזמן במחשבים מוגבלי משאבים.

משרד הפטנטים האמריקאי רשם על שם מיקרוסופט ב-27 באפריל השנה את הפטנט על כפתורים פיזיים המיועדים להפעלה של יישומים, בהם משך הלחיצה על הכפתור משפיע על סוג היישום שנפתח.

השימוש העקרי של כפתורים כאלו הוא במחשבי כף יד. כפתורי לחיצה אלו הממוקמים לרוב בתחתית מחשב כף היד, מיועדים לפתיחה נוחה של יישומים כגון פנקס הכתובות ותוכנת הדואר. לחיצה קצרה על הכפתור תפתח את היישום בתצורה אחת, למשל ייציג פרטים. לחיצה ארוכה על הכפתור, תפעיל משהו אחר, למשל תפתח את היישום במוד עריכה. דאבל- קליק יפתח תצורה שלישית.
 
 
לא ברור אם מיקרוסופט תדרוש מיצרניות מחשבי כף יד אחרות תמלוגים על שימוש בכפתורים שעובדים עם דאבל-קליק. כמו כן, למרות שהרקע בתעודת הפטנט מדבר על מחשבי כף יד, הפטנט עצמו מנוסח באופן כללי, כך שאפשר להכיל אותו גם על כפתורים של מוצרים אחרים.

למשל, השאלה היא, אם אי פעם במעליות או במתקני גישה יהיו כפתורים שמפעילים יישומים שונים בהתאם למשך זמן הלחיצה, האם מיקרוסופט תוכל לשלוף את הפטנט שלה? כמו כן לא ברור אם פטנט זה תקף גם למכשירים סלולרים, אשר גם בהם יש כפתורים הרגישים למשך זמן הלחיצה.

מערכת חיים ברשת מתנצלת על המידע המוטעה שפורסם בכתבה זו מוקדם יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by