ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תצרבו, אבל קצת 
 
 
מערכת חיים ברשת

האם הרגלי השימוש שלנו בדיסקים ישתנו עם הטכנולוגיה החדשה שתוכל להגביל את מספר הפעמים שאפשר לצרוב מדיסק מקורי אחד?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במה שנראה כשינוי כיוון חשיבה בתעשיית ההגנות מפני הפרה של זכויות דיגיטליות, שתי חברות שונות, עובדות במקביל על טכנולוגיה שמיועדת להגביל את מספר העותקים הצרובים שאפשר להכין מדיסק מקורי אחד, אך לא לנעול לחלוטין את הדיסק מפני העתקה. שתי החברות הן SummComm ו- Macrovision.

הטכנולוגיה גם אמורה לחסום את האפשרות לצרוב עותקים מעותק שאינו מקורי.

תעשיית ההגנות התמקדה עד עכשיו בטכנולוגיה שתנעל באופן גורף של הדיסק מפני צריבה. הדבר עורר התמרמרות רבה, בעיקר בקרב אלו שלא צורבים דיסקים בכמויות מסחריות, אבל רוצים ליצור לעצמם עותקים חוקיים של הדיסק אותו קנו בכסף מלא. בעותק חוקי הכוונה עותק למטרות גיבוי ולשימוש עצמי – לשמור על המדף למקרה של פגיעה בדיסק המקורי, לשמוע ברכב או לקחת לעבודה.
 
 
השאלה היא כמובן כמה זמן ייקח עד שהטכנולוגיה הזו תיפרץ. שמה של SummComm הוכתם לפני כחצי שנה כשסטודנט מפרינסטון פרסם מסמך המתאר כיצד ניתן לעקוף את טכנולוגיית הגנת התקליטורים המחוכמת שלה, פשוט בעזרת לחיצה על מקש ה-Shift.

דוברי SummComm אמרו ל-Cnet שמראש כוונתם בראש ובראשונה היא להתריע, ולא ליצור הגנה שבמאה אחוז היא בלתי פציחה, אבל אפשר להניח שכמה לקחים נלמדו.

הטכנולוגיה של חברת SummComm נמצאת כעת כבר בשלבי ניסוי במסגרת הלייבל האמריקאי BGM, החמישי בגודלו במדינה. הטכנולוגיה של Macrovision תצא לשוק בעוד מספר חודשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by