ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המרצים סופסוף גילו את הרשת 
 
 
מערכת חיים ברשת

לאוניברסיטאות בעולם מתחיל להימאס שהסטודנטים עושים מהן צחוק ומגישים עבודות מועתקות מהרשת, כאילו היו עבודות מקוריות. המרצים משיבים מלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנה בשורה שצריכה להתחיל להדאיג את כל אותם הסטודנטים שמתייחסים לרשת כאל אוצר בלום של עבודות מוכנות להגשה, שצריך רק לזכור לשנות את שם המגיש לפני שמגישים אותן בסיום הקורס, כאילו היתה עבודה מקורית.

למכללות ולאוניבריסטאות בעולם נמאס שהסטודנטים עושים מהן צחוק, והם החלו להצטרף בזו אחר זו לשירות של אתר TurnItIn, כלי און ליין שכל תכליתו היא לתפוס מקרים של פלגיאט (גניבה ספרותית).

חמישה מליון סטודנטים, מ-51 מדינות, כבר מכירים את הפרוצדורה : ההגשה של העבודות לאוניברסיטה צריכה להעשות דרך TurnItIn. לאתר יש מנוע חיפוש אשר סורק למעלה מ-800 מליון אתרים, כדי לוודא אם העבודה היא עבודה מקורית, או שהיא פשוט העתקה בוטה של עבודה אחרת שמופיעה באחד מאתרים הסטודנטיאליים לשיתוף טקסטים. המרצים, מהצד השני, מקבלים מהאתר דו"ח מלא, אם העבודות של הסטודנטים מועתקות או לא, מה המקור ברשת ומה אחוז ההתאמה.
 
 
"זהו מהלך נגד לתרבות ה- Cut & Paste שפושה במחוזותינו", אומרים ל-BBC מאוניברסיטת רוברט גורדון, אחת המצטרפות לשירות.

השבוע דיווחנו על מייקל גאן, הסטודנט בן ה-21 שנתפס בעתקה של עבודות מהרשת ובחוצפתו הרבה החליט לתבוע את האוניברסיטה על כך שהיא זורקת אותו מהלימודים. אם הוא היה יודע מראש שאוניברסיטת קנט בה הוא לומד החליטה להצטרף גם היא לשירות למניעת פלאגיאט, אולי הוא היה מצליח בכל זאת לסיים את התואר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by