ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
במעריב רוצים למכור עיתונים ברשת 
 
 
אורן הוברמן

הרעיון: אפליקציה שתאפשר "לדפדף" בעיתון. המחיר: החל מ-10$ לחודש, והאופטימיות רבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (ג') בשעות הבוקר עלה אתר מעריב במיזם חדש המכונה "עיתון אלקטרוני". הקונספט: תמורת תשלום חודשי קבוע (בין 47 ₪ לשבועיים ועד ל-470 ₪ לחצי שנה), ניתן יהיה לקרוא את כל תכני העיתון המודפס באינטרנט, זאת באמצעות הדמיית "דפדוף" בעיתון עצמו, במבנהו המקורי.

הכניסה לעיתון האלקטרוני של מעריב תעשה באמצעות שם משתמש וסיסמא, ובין הפיצ'רים שיוצעו שם ניתן למצוא "דפדוף" הקרוב ביותר לזה המוכר לנו מעיתון הנייר (ועדיין, רחוק מאוד ממנו), אפשרות ל"שמירת כתבות" לסימון וקריאה בהמשך (אפליקציה שמיועדת להשתלב גם באתר החדש), בניית "עיתון מותאם אישית" על פי פרופיל מוכן מראש, וניווט נוח בתוך עמודי העיתון הווירטואליים.

ממעריב נמסר ל"חיים ברשת" כי השוק לו מיועד השירות החדש הוא בעיקר קהל הקוראים בחו"ל, אחת הסיבות בגינן ננקב סכום התשלום החודשי גם בדולרים. בנוגע לנגיסה האפשרית בהכנסות עיתון הפרינט, מעיד בכיר במעריב כי "אנחנו לא מפחדים מכך, ואנחנו לא מאמינים שזה יקרה". תשובה דומה נמסרה גם ממשרד יחסי הציבור של החברה.

יש לציין, כי מרבית התכנים המוצעים בעיתון האלקטרוני בתשלום, כמו בעיתון הפרינט, ניתנים היום בחינם באתר מעריב. השאלות הגדולות העולות כאן הן האם קוסנפט העיתון-החצי-אלקטרוני יוכיח את עצמו כנוח מספיק, האם הגולשים ימהרו לשלוף את הארנק בעבור תוכן, ולא פחות חשוב - האם מעריב יצליחו למכור בכסף, תכנים שחלקם מוצעים בחינם באתר.

"העיתון האלקטרוני" של מעריב, מגיע כסיפתח למיזם הגדול באמת של מעריב: NRG, מותג האינטרנט החדש והמושקע של החברה, שאמור לעלות רשמית ב-6.6. על הקמת NRG, ניצח עד כה עופר שני, ממקימי פורטל Netking ז"ל והעורך הראשי (במיל') של פורטל וואלה. ההערכות בענף מספרות כי שני צפוי לעזוב את האתר לאחר תקופת ההקמה, זאת לטובת מיזם אחר באוסטרליה הרחוקה. בשל כך, ככל הנראה, גם סרב לקחת על עצמו את תפקיד העורך הראשי, תפקיד שעדיין איננו מאויש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by