ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הייטק 13 7 

חדשות הייטק 13 7

 
 
יוני שדמי

ירושלים של זהב (ושל סטארט-אפ), מי רוצה להיות מיליונר (וסטארט-אפיסט), וכריסטינה אגילרה (הבכיינית)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חזרנו אל בורות המים, ולגיוס ההון. ירושלים של זהב
 חזרנו אל בורות המים, ולגיוס ההון. ירושלים של זהב   
לאחר שינוי כיוון באסטרטגיה של החברה ורווחים גבוהים מהצפוי, הובילה השבוע מניית "יאהו!" את הצבעת האמון המחודשת של משקיעים במניות הטכנולוגיה. הדוח הרבעוני של "יאהו!" כלל גידול מרשים ברווחים, כמו גם דיווח על כוונתה של החברה למכור "מיני פורטלים" לתאגידים.

בתוך כך התבשרנו כי "יאהו!" צפוייה, סוף סוף, להעלות עוד השנה פורטל ישראלי, שיכלול גם שירותי דואר אלקטרוני ותוכן בעברית. מלבד זאת, אתר הפיננסים הפופולארי של "יאהו!" יכיל בקרוב ציטוטים מהבורסה בתל-אביב, וגולשים ישראלים יוכלו לנהל באתר תיקי מניות גלובליים, כולל מישראל.

לשכת עורכי הדין האמריקנית קוראת להקים ועדה רב-לאומית להסדרת "חוקי האינטרנט". הלשכה ביצעה מחקר במהלך השנתיים האחרונות, שבדק את הצד הליגאלי של הגנת הצרכן ברשת, פרטיות אונליין, בנקאות מקוונת, אבטחת מידע, וגם מסים והימורים. לטענת הלשכה, רק חוקים בינלאומיים ברורים יוכלו למנוע ניצול לרעה של הבדלים חוקתיים בנושא האינטרנט בין מדינות שונות.

מבדיקה מדגמית שנערכה בקרב סטארט-אפים ירושלמיים עולה כי יותר מ20 חברות יאלצו לעזוב את הבירה לאחר צמיחתן בשל מחסור בכוח אדם מקצועי, מצוקת מקום ועלויות דיור. יש לציין כי הממשלה מעכבת מזה זמן מה תוכנית חומש, לפיה יוגדל שיעור התמריצים למפעלים מאושרים בירושלים, יימתן מתן פטור מדורג בארנונה למפעלים חדשים, ויינתנו הקלות שונות במיסוי לחברות טכנולוגיה שמשתכנות בעיר הקודש.
 
מי, באמת, רוצה להיות מיליונר? איאן קרייג, סגן נשיא נורטל, והוגה תוכנית הגיוס הייחודית של החברה
 מי, באמת, רוצה להיות מיליונר? איאן קרייג, סגן נשיא נורטל, והוגה תוכנית הגיוס הייחודית של החברה   
אחרי שמועות רבות על קשיים כלכליים והתמוטטות צפוייה, נרכשה קבוצת תפוז, מפעילת הפורטל תפוז, ב10 מיליון דולר במניות ובמזומן בידי יבואנית הסלולאריים סאני. על פי תנאי העסקה, מייסדי תפוז, ניר לוטן וגלעד בימן, יקבלו 2.4 מיליון דולר במניות כל אחד, וסאני תעביר לתפוז 70% ממניות הפורטל אחלה שבאחזקתה, שכפי הנראה ימוזג בתפוז.

ההשקעות בתעשיית ההיי-טק בארה"ב בלבד הגיעו ל34.3 מיליארד דולר ב99`, יותר מסך כל ההשקעות בתחום ב11 השנים הקודמות, כך לפי דו"ח מיוחד שהתפרסם השבוע. 14.6 מיליארד דולר הושקעו בשירותי אינטרנט, 6.2 מיליארד הושקעו בתקשורת נתונים וקול, ו4.2 מיליארד הושקעו במוצרי תקשורת. כצפוי, חברות מקליפורניה השקיעו את הסכום הגדול ביותר בהשוואה לשאר המדינות בארה"ב.

נורטל נטוורקס, יצרנית ציוד התקשורת מס` 2 בעולם, הודיעה השבוע כי היא מציעה מיליון דולר, במזומן ובפרסים, לעובדי החברה שיצליחו לגייס עובדים חדשים בשיטת "חבר מביא חבר". עבור כל עובד חדש שיצטרף לחברה בשיטה זו, יקבל העובד המגייס 2000 דולר וכרטיס השתתפות בהגרלה, כשהפרס הראשון עומד על 100 אלף דולר. נורטל היא כנראה המאמינה הגדולה ביותר בתעשיית ההיי-טק בשיטת "חבר מביא חבר", וכמעט 50 אחוז מעובדי החברה בצפון אמריקה גויסו בשיטה זו.
 
 
 
ענק הביטוח הבריטי לויד וחברת Counterpane Security יציעו ביטוח של עד 100 מליון דולר להפסדים הנגרמים לעסק כתוצאה מפריצות האקרים או ווירוסים. "התוכנית לא מיועדת למשתמשים ביתיים", מיהרו להדגיש בחברה, "אלא לחברות כמו יאהו! וCDuniverse, שהפסידו מיליוני דולרים כתוצאה ישירה של פריצות האקרים".

למרות תחזיות קודרות על האטה וצימוק תקציבים, ההוצאות על פירסום ברשת עלו בחצי השנה האחרונה ב54 אחוזים. לפי מחקר שהתפרסם השבוע, תקציב הפירסום הכללי ברשת עומד בימים אלו על 1.26 מיליארד דולר, לעומת 818.5 מיליון דולר בתחילת השנה. עם זאת, המגמה לפיה הרוב המכריע של הפירסום מגיע אל מספר קטן יחסית של אתרים גדולים מתחזקת, כשהכנסות AOL מפרסום אונליין בחודש האחרון עמדו על 65 מיליון דולר, והכנסות יאהו! מפירסום באותו חודש עמדו על 46 מיליון דולר.
 
אינטרנט? בסלולארי? זה לא יילך. סלולאריים מרקדים בקניון בקוריאה
 אינטרנט? בסלולארי? זה לא יילך. סלולאריים מרקדים בקניון בקוריאה   
מעט פחות ממחצית אזרחי ארה"ב משתמשים בטלפון סלולארי, קובע סקר חדש. מחצית מהאוכלוסייה בגיל 18 עד 29 מחזיקה בטלפון סלולארי, בעוד 30 אחוז בלבד מהאוכלוסייה שגילה גבוה מ65 מחזיקה בסלולארי.

ועוד חדשות סלולאריה: חברת מוטורולה הציגה השבוע סלולארי שפועל בכל שלושת תדרי GSM ויופץ בארץ בידי חברת אורנג` (המשמעות - אפשר לנדוד בארה"ב ובאירופה ללא החלפת מכשיר). כמו כן, לפי נתונים מאכזבים למדי שהתפרסמו השבוע, רק 15 אלף מתוך 50 אלף מנויי רשת מירס משתמשים באפשרויות הגלישה באינטרנט בטכנולוגיית WAP של המכשירים שברשותם.
 
מערכת ממוחשבת של הFBI בשם "קרניבור" (אוכל בשר בלעז) עוקבת בחשאי אחר הודעות דואר אלקטרוני בניסיון למצוא מידע קרימינלי, כך נחשף השבוע. חשיפת קיומה של המערכת, שמסוגלת לסרוק מיליוני הודעות דואר מדי שניה, עוררה זעקות חמס רמות של קבוצות אמריקניות שונות שעוסקות בפרטיות האזרח. "קרניבור", שפותחה במעבדת המחשבים של הFBI בקוונטיקו, זכתה לשמה בעקבות יכולתה לברור את "הבשר" החיוני מכמויות אדירות של הודעות דואר אלקטרוני.

קטין חיפאי בן 16 גנב בימים האחרונים תכנים מYnet של ידיעות אחרונות, טוענים עורכי הדין של האתר. לטענתם, הקטין העתיק יישום מתוך Ynet המציג מבזקים שהתקבלו במערכת החדשות של האתר, לאחר פניית "הארץ" בנושא הוריד את היישום, ולאחר יומיים הפעיל אותו שוב. עורכי הדין של החברה שלחו מכתב לקטין, בו איימו בתביעת נזיקין אם היישום לא יורד מהאתר, ובעקבות הפנייה היישום הורד באופן סופי. יש לציין כי הקטין היה מעורב בעבר בעבירות הנוגעות לפירסום תכנים לרשת, כאשר נחקר לפני כמה חודשים במשטרה בעקבות פרסום שמה של הנאנסת מנתניה.
 
שיתבייש לו, הנאפסטר הזה. כריסטינה אגילרה
 שיתבייש לו, הנאפסטר הזה. כריסטינה אגילרה   
"אם שיר מסויים חשוב לכם, דמיינו עד כמה הוא חשוב עבורנו", יללו 70 מוסיקאים אמריקאיים (ביניהם אלאניס מוריסט, כריסטינה אגילרה, בלינק 182 ורבים אחרים) במודעות ענק ב"יו.אס.איי טודיי", "ניו-יורק טיימס", ה"לוס אנג`לס טיימס" ועיתונים מובילים אחרים.

האמנים, באקט שמזכיר במקצת את שפן שעומד באמצע הכביש וממצמץ בעוז מול זוג האורות שמתקרבים אליו במהירות, קוראים למעריציהם למגר את תופעת נאפסטר המרושעת ועימה את הפיראטיות של מוסיקה ברשת. בתוך כך, הופיע השבוע מנכ"ל נאפסטר לפני הקונגרס והסביר מדוע, לדעתו, החברה שלו לא עוברת על חוק זכויות היוצרים האמריקני.
 
אתה זה. אהוד ויאסר משחקים בעליצות
 אתה זה. אהוד ויאסר משחקים בעליצות   
ערוץ 4 הבריטי החל השבוע לשדר גרסה מיוחדת של "מי רוצה להיות מיליונר", שכוללת טוויסט סטארט-אפיונרי. התוכנית, "The E-millionaire Show" שמה, מפגישה 15 אנשי טכנולוגיה מתחרים, שיועמדו לבחירה בידי פאנל מומחים ובידי הציבור. הזוכה המאושר יקבל מיליון פאונד (כ6 מיליון שקל) להקמת סטארט-אפ משלו, ואחד המצביעים בעדו יזכה במניות עתידיות של החברה.

לפי נתונים חדשים של חברת הסקרים נילסן, לראשונה בהיסטוריה מספר הגולשות בארה"ב עולה על מספר הגולשים. באפריל 2000, כך לפי הסקר, 51% מהגולשים באינטרנט היו בעצם גולשות, ואם תמשך מגמה זו, כך לפי הסקר, צפוי יחס הגולשים-גולשות לשקף את יחס הגברים-נשים באוכלוסיית ארצות הברית.

בזמן שערפאת וברק משחקים תופסת נגיעות בקמפ-דיוויד, נחשף השבוע אתר הסתה שמציג את ברק כהיטלר, ומאפשר למשתמש לשחק במשחק פלאש בו צריך להתנקש בברק. ח"כ קולט אביטל מישראל אחת הגישה תלונה במשטרה נגד מפעילי האתר, אנשי ישיבת "הרב מאיר" הימנית קיצונית מברוקלין.
 
ביל קלינטון הציג השבוע את הגרסה החדשה של אתר הבית הלבן, שספג לא מעט ביקורת לאחרונה בגלל עיצובו המיושן. האתר החדש, לטענת קלינטון, "חכם יותר, מהיר יותר, מתוחכם יותר וידידותי יותר". "לפני שש שנים הצגנו את הגרסה הראשונה של אתר האינטרנט של הבית הלבן", אמר קלינטון בהתרגשות, "וכעת האתר שלניו כולל יותר מתשעת אלפים דפי מידע, לא כולל הארכיון".

אגב, מנהלי האתר, שממוקם בכתובת whitehouse.gov, מקבלים עשרות תלונות זועמת מדי שבוע מגולשים ממורמרים שהגיעו בטעות לwhitehouse.com, אתר סקס עם כתובת ייחודית.
 
והפעם ב"מהנעשה באינטרנט", ללא הקדמות מיותרות: הנוער הישראלי והקרע בעם, המחזה אינטראקטיבית שהייתה באמת.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by