ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע בפורומים: 10/7 

השבוע בפורומים: 10/7

 
 
מיכל יפה

אלון מפורום שלושים ומשהו מסכם את שמונת החודשים בהם ניהל את הפורום, נהלים בקשר לאיומי התאבדות בפורומים ובמזל טוב, הגענו להודעה המאתיים אלף

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נפרדים ומשהו

נשואים פלוס. במקום פורומים שלושים וארבעים ומשהו (איורים: נגה רויך)
 נשואים פלוס. במקום פורומים שלושים וארבעים ומשהו (איורים: נגה רויך)   
אחד השינויים שקרו בפורומים בעקבות המעבר לפורומים החדשים היה סגירתם של פורומים שלושים ומשהו וארבעים ומשהו ופתיחה של פורום `נשואים פלוס` במקומם.

מה שרובכם לא יודעים זה שאחת הסיבות לשינוי זה היתה בקשתו של אלון, מנהל פורום שלושים ומשהו, לעזוב את ניהול הפורום ואת הפורומים בכלל. אז רגע לפני שהוא נוטש אותנו באופן סופי, תפסתי אותו לשיחה קצרה על הפורום המנוח ועל התקופה בה הוא ניהל אותו.

איך הגעת לנהל את הפורום?

"הסתובבתי בפורומים לפני כן ומצא חן בעיני הפורום הזה. ראיתי את ההודעה שדרוש מנהל וחשבתי שיכול להיות נחמד להיות מסוגל למשוך את הפורום לפסים יותר רציניים משהיה עד אותו זמן".

ולמה בעצם הפסקת לנהל אותו?

"קיבלתי הצעה עסקית מושכת שגוזלת לי את רוב הזמן הפנוי ולא היה לי זמן להשקיע בפורום בלעורר נושאים חדשים ולהביא משתתפים חדשים".

אז איך היה?

"היה כיף ומעייף. כיף, כי זכיתי לשוחח עם אנשים ברמה שהראו לי דברים שלא חשבתי עליהם, לגעת ביחד איתם בנושאים שנראו ברורים מאליו עד אותו הרגע ולגלות- כולנו לכולנו- שדברים הם לא כמו שהם נראים. מעייף, כי רוב הזמן נאלצתי לשמש כגננת לאלה שפרקו את תסכוליהם על העולם דרכי, והרגשתי שגם אם עשרות מסכימים עם דרכי ולא אוהבים את העניין (לפי מספר הקוראים שהמשיך לעלות בכל זמן נתון) הם משאירים אותי לעשות את העבודה ולעמוד בפרץ. אבל לא התייאשתי, כי הרגשתי שאנחנו עושים משהו מיוחד, שיחה ברמה ולא סתם ירידות כמו בפורומים אחרים, בעלי אופי שונה".

איזו הודעה או דיון אתה זוכר במיוחד?

"היו כמה. למשל הדיון על הבגידות בו התפלספנו מה יחשב לבגידה וסיפורה של אחת המשתתפות הקבועות בפורום שהתמשך לאורך תקופה לא קצרה ומספר לא מבוטל של הודעות, מהחשדות של בעלה כי היא בוגדת בו, דרך העזרה והתמיכה שניסינו כולנו לתת לה, ועד לגירושיה".

יהי זכרו של הפורום ברוך וחיים ארוכים ותודות לאלון על העבודה הטובה שעשה בפורום, שהיה נטוש למדי עד הגיעו ושגשג במהלך כהונתו.
 

ילדים, אל תנסו את זה בבית

הסיפור הבא התרחש כבר לפני חודשיים, אבל בגלל חשיבות הנושא, אני מביאה אותו לידיעתכם עכשיו: בפורום הפסיכולוגיה הופיעה הודעה של מישהו שכתב כי הוא חולה נפש ומתכוון להתאבד ואף כתב באיזה בית חולים פסיכיאטרי הוא מאושפז ונתן את כתובתו בבית (בקישור המצורף צונזרו פרטים אלו, בשביל לשמור על פרטיותו).

זוהי לא הפעם הראשונה בה מופיע איום התאבדות בפורומים וחשוב לדעת כי במקרים כאלה מופעל נוהל מיוחד: בעלי האתר מוצאים דרך איזה ספק אינטרנט מחובר הגולש שנמצא במצוקה (על-פי כתובת ה-IP שלו), ספק האינטרנט מאתר את כתובתו של אותו אדם ופונה מייד למשטרה להמשך טיפול. כך זה עובד בנטוויז`ן וכנראה גם אצל ספקי האינטרנט האחרים.

קשה לדעת אם איום בהתאבדות הוא רק קריאה לעזרה או שיש מאחוריו כוונה אמיתית, אך בכל מקרה אסור לזלזל במקרים כאלה.

לסיפור שלנו יש סוף טוב: כמה מחברי הפורום נעזרו בכתובתו של הכותב שפורסמה בהודעה והגיעו אל ביתו. בזמן.
 

ההודעות השוות של השבוע

מאתיים אלף הודעות ועדיין מחזיקים מעמד
 מאתיים אלף הודעות ועדיין מחזיקים מעמד   
מי שהיה שם מספר שזאת היתה אחת ההופעות היותר מוצלחות שנראו פה אי פעם. מבין שפע הודעות ההתפעלות מהופעתו של לו ריד, החיננית ביותר היתה זו של ג`וזף, שתיאר בכשרון רב את חוויותיו מההופעה ותלאותיו לפניה.

 
 
בשעה טובה הגענו השבוע להודעה ה-.200000 התקוה שזאת תהיה הודעה ראויה, שאפשר יהיה לפרסמה כאן בגאון, התגלתה כתקוות שווא, וכל מה שקיבלנו היתה הודעה ללא תוכן בפורום כדורגל של האוירון (כינויו של אלון מזרחי, לטובת מי שלא נמנה על הקהל של פורום כדורגל) ששאל `ומה איתי?` בעצם, כשחושבים על זה, מתאים לאוירון לעשות משהו משמעותי בצורה כל-כך חסרת משמעות.

ונסיים בברכת יומולדת עצמית ומקסימה של דירק ג`נטלי בפורום עשרים ומשהו.
 

פורומים חדשים

פורום צילום. סיי צ`ייייייז
 פורום צילום. סיי צ`ייייייז   
משפט ואינטרנט. פורום מומחה המנוהל בידי נדב בהט, משפטן המתמחה במשפט מקוון.

פורום צילום. בניהול פרארי
 

והרי הודעה

הפורומים החדשים עדיין סובלים מבעיות פה ושם. אנחנו עובדים על זה במלוא המרץ והכל יסתדר בימים הקרובים.

כמו ששמתם לב, מדור השבוע בפורומים התפרסם השבוע ביום שני עקב יציאה לחופשה. הגיליון הבא יתפרסם ביום חמישי בשבוע הבא ובינתיים אתם מוזמנים להגיב, להעיר ולהאיר בתחתית מדור זה או באימייל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by