ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הייטק וטכנולוגיה 
ביטים: מערכת הגנה חדשה למל"טים, ז'אקט שהוא גם ארנק אלקטרוני, ואיזה חברה מגייסת עשרות עובדים? 

ביטים: מערכת הגנה חדשה למל"טים, ז'אקט שהוא גם ארנק אלקטרוני, ואיזה חברה מגייסת עשרות עובדים?

 
הייטק וטכנולוגיה |
 

כל מה שזז השבוע: מי הציגה ז'קט המאפשר תשלום ללא מגע, איזה חברה מגייסת עשרות עובדים ומי גייסה ברשת רבע מליון דולר תוך 12 שעות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
light spear
 light spear   צילום: אלביט מערכות 
 
 

אלביט מערכות חושפת: מערכת הגנה עצמית למל"טים


אלביט מערכות חשפה בתערוכת 2016 Farnborough את Light SPEAR- מערכת הגנה עצמית ושיבוש למל"טים. על פי החברה, המערכת מגבירה את שרידותו של המל"ט ובכך עונה על הצורך הגובר לאיסוף מודיעין בסביבה עוינת.

עוד מדווחים שם כי המערכת קלת משקל ועונה לצורך ההולך וגדל בעולם להגן על מל"טים הפועלים במשימות איסוף מודיעין באזורים עוינים. המערכת מאפשרת אינטגרציה פשוטה עם מגוון משדרים ופלטפורמות והגודל, המשקל והכוח הנמוכים שהיא צורכת מתאים במיוחד למל"טים הפעילים בזירות קרב.

 

Light SPEAR משתמשת באמצעי הגנה ועזר למל"ט ומבוססת על ערוצי שיבוש רבים הפועלים במקביל על מנת לכסות ספקטרום רחב של איומים. המערכת מאפשרת אינטגרציה פשוטה עם מגוון משדרים, פלטפורמות וגודל, כשמשקלה והכוח הנמוך שהיא צורכת מותאמים במיוחד למל"טים הפעילים בזירות קרב.

 

 

רד וצ׳קפוינט חשפו פתרון משותף לאבטחת סייבר


החברות רד וצ׳קפוינט הודיעו על שיתוף פעולה באמצעות פתרון אבטחת סייבר 'מקצה לקצה׳ לרשתות תקשורת תפעוליות של תשתיות קריטיות (OT), המגן על בקרים וציוד ה-SCADA, כמו גם ממתקפות סייבר על מערכי הבקרה והנתונים של הרשת.  ״איומי סייבר על תשתיות קריטיות הפכו לסוגיה של בטחון לאומי״, אמר אוליק ברוידא, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי ברד. ״רד וצ׳קפוינט איחדו כוחות ותחומי מומחיות כדי לספק פתרון אבטחת סייבר שמאפשר הגנה אולטימטיבית לרשתות תשתיות קריטיות, דוגמת תחנות כוח של חברות החשמל״.

 

מהחברה נמסר כי פתרון זה הוא חלק ממערך פתרונות ה- Service Assured Networking) SAN) של רד המאפשרים מעבר חלק ומאובטח לרשתות packet, ומשלב את ה-ICS Security Gateway של צ׳קפוינט בציוד התקשורת של רד. הוא מנהל את הגישה למתחמים האלקטרוניים המאובטחים (electronic security perimeter ,ESP) של תחנות הכוח ומגן על משאבי הסייבר ממתקפות פנימיות וחיצוניות מסוגים שונים, כולל מתקפות DDoS, ניסיונות man-in-the-middle , source-spoofing ו-session hijacking. הפתרון המשותף מתאים לכל רשת, בין אם נבנתה תוך שימוש בפלטפורמות הרשת של רד, או כתוספת לרשת קיימת.

 

 


 

הסטרטאפ AugWind השלים סבב גיוס ראשון של מיליון דולר

 


הסטרטאפ AugWind שהקים ב-2012 ד"ר אור יוגב,  השלים סבב גיוס של 1 מיליון דולר מאנג'לים וממענקים ממשלתיים בישראל ובאירופה וכיום מסיים סבב נוסף דומה בגודלו. AugWind הוא סטארטאם מתחום הקלינטק שהפיתוח החדשני שלו  מסייע למערכת הדיחוס המפעלית לפעול בצורה אופטימלית - בלחץ העבודה המינימלי וללא עצירות בזבזניות בדחיסה. לאחר התקנת המוצר מושג חיסכון ניכר בעלויות החשמל ומובטחת אספקת אוויר יציבה למפעל, כל זאת תוך החזר השקעה מהיר ביותר. על הפיתוח זכתה החברה במספר פרסים ואף התקבלה לתוכנית INCENSe של האיחוד האירופאי לחברות חדשניות בתחום הקלינטק.

 

החברה, המונה כיום 5 עובדים, ומחזיקה משרדים במתחם הפאוורבול בנס ציונה ושטחי ניסוי בערבה ובבית שאן פיתחה מיכל תת קרקעי לאגירת אוויר הדחוס בנפחים שלא נראו בעבר ובעלויות נמוכות משמעותית מהקיים בשוק. המוצר מותקן במפעלים תעשייתיים עתירי אוויר דחוס, כדוגמת מפעלי פלסטיקה בהם משמש האוויר הדחוס לניפוח בקבוקים, או מפעלי קמח המשתמשים באוויר לשינוע האבקה.

 

אמיר חצרוני, סמנכ"ל פיתוח עסקי AugWind: " אנו מבקשים לנצל את המימון להמשך הפיתוח הטכנולוגי תוך שכלול המוצר, כמו גם להרחבת מערך השיווק של החברה לקראת יצאה לשוק הבינלאומי".

 

 
 

אינטל FreeD מגייסת עשרות עובדים בישראל


אינטל FreeD (לשעבר Replay Technologies), המפתחת טכנולוגיות חדשניות לצילום וצפייה באירועי ספורט, הודיעה היום (ראשון) על מהלך גיוס נרחב בישראל. הסטרט-אפ הישראלי, שנרכש על ידי ענקית ההייטק, מחפש כ-50 עובדים שיצטרפו לכ-90 עובדי החברה כיום. אינטל FreeD ממוקמת במתחם רמת החי"ל, ובעתיד צפויה לעבור למרכז הפיתוח החדש של אינטל בפתח תקווה.

 

החברה פיתחה טכנולוגיה הקרויה Intel's 360 Replay Technology, שמאפשרת לצלם אירועים ממספר רב של מצלמות באיכות גבוהה, ומפיקה מהצילומים סצינה תלת-מימדית שיכולה להציג הילוכים חוזרים מכל זווית צילום אפשרית. בטכנולוגיה כבר נעשה שימוש באירועי הספורט מהגדולים בעולם, בהם משחק האולסטאר האחרון ב-NBA ומשחק הסופרבול.

 

 

 
אינטל FreeD
 אינטל FreeD   צילום: יח"צ 
 

"אנחנו מחפשים בשלב ראשון בעיקר עובדים בעלי מומחיות בתחום ה-computer vision ו-image processing בעלי השכלה רלוונטית בתחום ההנדסה ומדעי מחשב ואלגוריתמאים", הסביר מנכ"ל החברה, אורן יוגב. "אנחנו מחפשים עובדים בעלי תואר שמתחילים את דרכם המקצועית כמו גם מהנדסים מנוסים. אנו עובדים בימים אלה עם לקוחות בינלאומיים מרתקים ומפורסמים ובתקופה הקרובה צפויים לנו פרויקטים גדולים נוספים". הקבוצה הראשונה אליה מחפשת החברה לגייס עובדים היא Technology business Unit, שאחראית על פיתוח המערכת של FreeD. בנוסף, מחפשים בחברה עובדים לקבוצת Content business unit שאחראית על הטמעת המערכת ושיפורה אצל לקוחות הקצה, שהם לקוחות ענק בינלאומיים. בשלב זה החברה מתמקדת בתחום אירועי הספורט, אך בהמשך צפויה לקחת את הטכנולוגיה גם לעולמות תוכן נוספים.


 

חברת NXP מציגה את i.MX 8 - מעבד המותאם למערכות חוויה רב-חושית


NXP Semiconductors הציגה את המעבד i.MX 8 המאפשר פיתוח מוצרים דיגיטליים חדשניים ומאובטחים בתחום ממשק אדם-מכונה. כמו כן הציגה NXP ערכת פיתוח רב-חושית (MEK - multisensory enablement kit) המבוססת על i.MX 8, הצפויה לשנות את האינטראקציה היומיומית עם מערכות ממוחשבות, באמצעות שימוש במולטימדיה מתקדמת וממשקי תצוגה במגוון יישומים עתירי מדיה וכוח מחשוב. ערכת הפיתוח החדשה מתאפיינת ברמת אבטחה גבוהה ובצריכת הספק נמוכה במיוחד. הערכה מאופיינת באפשרות ליצירת מחיצות מערכת (system partitioning), דבר שיקל על המפתחים להתמקד בפיתוח מוצרי תוכנה חדשניים, תוך אבטחה ופרטיות גבוהה ברמת החומרה. בין היישומים העיקריים שהערכה מיועדת לשמש בהם נכללים כלי רכב מקושרים, מכשור רפואי מקושר ומכשור תעשייתי מקושר.

 

"אנחנו נכנסים לעידן של מחשוב חדשני, שישנה את האופן שבו אנו עובדים, חיים ומשחקים," אמר ג'ף ליס, סמנכ"ל בכיר ומנכ"ל תחום המיקרובקרים ב-NXP. "בעולם החדש של המעבדים הגרפיים, הצרכנים יכולים לצפות לחוויות אינטראקטיביות מדהימות עם מכונות והתקנים מקושריםשסביבם. ארכיטקטורת i.MX 8 מעניקה ללקוחות את החופש לעוף על כנפי הדמיון, וליצור אינטראקציות אדם-מכונה מציאותיות כחלק מפעילויות יומיומיות עם כל המכשירים בהם אנו משתמשים בחיינו."

 
חברת NXP מציגה את המעבד i.MX 8
 חברת NXP מציגה את המעבד i.MX 8   צילום: יח"צ 
 

המעבד מיועד לשפר את האינטראקטיביות באמצעות שימוש במנוע מדיה רב-עצמה. בין היתר, המערכת כוללת ביצועי וידאו וגרפיקה באיכות 4K, שניתן להציג על רוב המשטחים או האובייקטים הרלוונטיים לחוויות וירטואליות או חוויות מציאות מוגברת. הטכנולוגיה פותחת אפשרויות חדשות לפיתוח ממשקי אדם-מכונה כגון ראייה רובוטית וזיהוי חזותי, רחפנים אישיים לצרכים משפחתיים או עסקיים, והתקנים לבישים שמאפשרים סריקה לצורכי אוטומציה תעשייתית ויעילות.

 


 

תוך 12 שעות בלבד: VRphysio גייסה 250,000 דולר באמצעות פלטפורמת השקעות ההמונים ExitValley

 

חברת "VRphysio" המפתחת טיפול פיזיותרפי באמצעות מציאות מדומה עמדה ביעד הגיוס הראשוני של 250,000 דולר באמצעות פלטפורמת השקעות ההמונים ExitValley תוך 12 שעות בלבד. הפלטפורמה של ExitValley מאפשרת ליזמים ליצור קמפיין לגיוס הון באופן פשוט ומהיר.

 

 

החברה מפתחת מוצר חדשני המציע טיפול פיזיותרפי באמצעות מציאות מדומה. המוצר מאפשר קבלת ביו-פידבק בזמן אמת ומייעל את הטיפול וההחלמה .מטרת החברה היא להפוך את אימוני הפיזיותרפיה הביתיים לכיפיים וקלים יותר יחד עם משוב זמן אמת. בעזרת ביופידבק (Biofeedack) הנגיש גם לפיזיותרפיסט וגם למשתמש. החברה הוקמה על ידי יוצאי חיל האוויר שחוו פציעות ותהליכי שיקום וחשבו שניתן לבצע את תהליכי השיקום בצורה מהנה ויעילה יותר. הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת למטופל לעבור תהליך שיקום חכם תוך כדי משחק מציאות מדומה. בשלב זה החברה מתרכזת במוצר לשיקום נזקי צוואר שנגרם לרוב לאחר תאונות דרכים אך במקביל מפתחת אבי טיפוס ראשונים לשאר חלקי גוף. החברה הגישה 2 פטנטים על מוצריה ובתהליכי אישור מתקדמים מול הFDA.

 

 

כאמור סבב הגיוס מתבצע בפלטפורמת השקעות ההמונים ExitValley.com"" המאפשרת לכל אחד ואחת להשקיע בחברות טכנולוגיה ועסקים קטנים ולהיות בעל מניות במיזם. יניב שריון, מנכ"ל ExitValley מסר: "אנחנו מברכים את צוות VRphysio על השלמת יעד הגיוס הראשוני ומאחלים לצוות VRPHYSIO לעמוד במהרה גם ביעד הגיוס המכסימלי". ערן אור, מנכ"ל VRPHYSIO מסר: "אנחנו מודים לכל מי שבחר להיות חלק מחברת VRphysio ויעזור לנו לשנות את עולם השיקום והפיזיותרפיה. אנחנו בטוחים שבעזרת הטכנולוגיה של חברת VRphysio תהליכי ההחלמה יהיו מהנים יותר ויעילים יותר"


 

 
שחקן הגולף גרהאם מקדואל משתמש בטכנולוגית התשלום ללא מגע
 שחקן הגולף גרהאם מקדואל משתמש בטכנולוגית התשלום ללא מגע   צילום: יחצ 
 

 

MasterCard מציגה ג'קט מיוחד המאפשר תשלום ללא מגע על ידי לחיצה על השרוול

 

 

במסגרת טורניר הגולף העולמי ב- Royal Troon, חברת MasterCard המשמשת כנותנת חסות רשמית של הטורניר, אפשרה לכל באי האירוע, המחזיקים בכרטיס אשראי שלה, להשתמש בטכנולוגית התשלום ללא מגע. כשהבשורה הרשמית הייתה - השקת ג'קט מיוחד המאפשר תשלום ללא מגע. הג'קט מאפשר תשלום בקירוב על ידי לחיצה על השרוול ומהווה דוגמה למעבר עתידי של התשלומים על ידי מוצרי לבוש יום יומיים כגון: טבעות, צמידים וביגוד.

 

 

 

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by