ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
הייטק וטכנולוגיה 
בזמן שהממשלה רוצה לייבא עובדים: הכירו את המיזם שמחזיר בני 50+ למעגל העבודה בהייטק 

בזמן שהממשלה רוצה לייבא עובדים: הכירו את המיזם שמחזיר בני 50+ למעגל העבודה בהייטק

 
הייטק וטכנולוגיה |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המיזם שמחזיר בני 50+ למעגל העבודה בהייטק
 המיזם שמחזיר בני 50+ למעגל העבודה בהייטק   צילום: פיקסקאוט 
 
 

לאחר שדווח כי בעקבות חוסרים רבים של עובדים בתחומים רבים בהייטק, מתכנן ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להפעיל תכנית ליבוא עובדים זרים בעידודו של המדען הראשי במשרד הכלכלה, רבים בתחום ההייטק נזעקו. כאמור ההחלטה הזו מסעירה את ההיי טק הישראלי כשחלק מהחברות טוענות כי מדובר בחמצן שחיוני לשרידות התעשייה ואילו חלק אחר סבור כי הדבר יסתום את הגולל על מנוע הצמיחה של ההייטק הישראל.  בזמן שהויכוח הזה ניטש, חברה אחת מוכיחה שיש דרך אחרת למצות את ההון האנושי הזמין בצורה מיטבית.

 

 

לפני כחצי שנה הכריזה חברת PicScout על "הפעלת תכנית הכשרה חדשה שמטרתה להחזיר בני 50+ לשוק העבודה בענף הטכנולוגי, לאחר שאלה נפלטו בשל פערי מידע". בימים אלו המחזור הראשון של ההקורס נמצא בעיצומו עם 10 עובדים שלוקחים חלק בתוכנית הנסיונית.  החברה, שהוקמה בשנת 2002, מתמקדת בפיתוח טכנולוגיות לזיהוי ואיתור תוכן דיגיטאלי ברשת כשבשנת 2011 נרכשה על ידי ענקית המדיה הבינלאומית Getty Images. "אנו רואים חשיבות עליונה בהחזרת אוכלוסייה זו לשוק העבודה שכן מדובר בהון אנושי איכותי, שמטיב עם כלל חברות ההייטק בישראל", מסביר מנכ"ל החברה אורי לביא.

 

 

 
המיזם שמחזיר בני 50+ למעגל העבודה בהייטק
 המיזם שמחזיר בני 50+ למעגל העבודה בהייטק   צילום: פיקסקאוט 
 

בתכנית, כאמור, לוקחים חלק משתתפים שהכשרתם וניסיונם הקודם היה בתחום הפיתוח ההנדסי, כך שלכולם בסיס משותף רחב של ידע. לביא: "לאחר שזיהינו את הפער והביקוש בתחום הפיתוח לבני 50+, כל מה שעשינו זה לייצר תוכנית לימודים פרקטית חדשה יש מאין, שתגשר על הפערים הטכנולוגיים שהם צברו במהלך השנים הללו בהם שובצו בתפקידים אחרים".

 

אחד ממשתפי התכנית הוא ראובן ליבנה (60) תושב שוהם שעובד בענף ההייטק מתחילת שנות השמונים. "עסקתי במגוון שפות תכנות ובמספר חברות הייטק גם בתפקידי ניהול. לפני כשמונה שנים מסיבות כאלה ואחרות פרשתי לעסוק בתחומים אחרים". כשרצה לחזור להייטק נתקל בקשיי התאקלמות רבים בשל הפער שנוצר בהיעדרו מהתחום. "לפני כחצי שנה נרשמתי לתכנית ההכשרה, ולשמחתי כבר בהתחלה גילית שמדובר בלימודים מעמיקים ומותאמים לרמת ההבנה של אנשים שעבדו בעבר בהייטק ועכשיו רוצים לצמצם את הפער בשל היעדרות, בדיוק כמוני". עוד הוסיף כי "הגדולה של ההכשרה היא שמי שמוביל אותה מבין שאנחנו אנשי הייטק מנוסים, לרובנו יש הרבה שנים בהייטק כך שישר צללנו לעומק הדברים". ליבנה: "המדריכים שמלווים עובדים הלכה למעשה בתחום כך שהידע המקצועי שלהם ניכר בכל מפגש. בנוסף, הם מסייעים במציאת עבודה. נותנים לינקים לאן להתקשר, למי להפנות קורות חיים. לשמחתי לאחרונה אף מצאתי עבודה בתחום"

 

 

אז איך זה בעצם עובד? ובכן התכנית כולה נבנתה ומועברת בהתנדבות מלאה על ידי מהנדסי חברת PicScout, והיא מתקיימת בליווי ואחריות מלאה של אסף ולנר, מהנדס מנוסה בצוות הפיתוח של החברה. ולנר מוציא לפועל את כל תכנית הלימודים ועומד בקשר מול המרצים והמשתתפים בכל נושא. מדובר 14 מפגשים שנערכים אחת לשבועיים כשבסיומן כל מפגש המשתתפים מקבלים מטלות ופרוייקטים לעבוד עליהם. תכני הקורס אינם רלוונטים לחברה עצמה בלבד, כי אם לדרישות השוק כיום, ולמעשה מדובר במנעד נושאים שלם שמהווים מעין רענון או השלמה לידע הקיים אצל המשתתפים. "השיעורים עוסקים במתודות ובטכנולוגיות החדשות, כאשר כול מפגש מסתיים במתן תרגיל פרקטי על מנת שהמשתתפים יוכלו ליישם את הנלמד בשיעור" מסביר ולנר, כשבסוף הקורס החברה  יוצרת קשר עם חברות אחרות בשוק על מנת שאלה יסייעו בקליטת בוגרי התכנית.

 

"תכנית ההכשרה הזאת מצטרפת לתכניות חברתיות נוספות שחברת פיקסקאוט מפעילה כחלק מתרומה לקהילה", מדגיש מנכ"ל PicScout, אורי לביא. "אנו רואים חשיבות עליונה בהחזרת אוכלוסייה זו לשוק העבודה שכן מדובר בהון אנושי איכותי, שמטיב עם כלל חברות ההייטק הישראליות".

 

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by