ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות אונליין 
מחפש אותם: הסרטון המרגש לזכרם של אוריאל ואלירז פרץ 

מחפש אותם: הסרטון המרגש לזכרם של אוריאל ואלירז פרץ

 
חדשות אונליין |
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 

"אני מרגיש שאני שוחה בים של געגוע שאני לא נותן לאף אחד להכנס אליו, כי כל מי שיכנס אליו - יטבע".

 

סיפור הטרגדיה של משפחת פרץ  נכנס עמוק אל תוך התודעה הלאומית כשתוך 12 שנה שכלה משפחת פרץ שלושה: האב אליעזר ושני הבנים, אוריאל ואלירז, שנפלו במהלך שירותם הצבאי. לאורך השנים הפכה האם, מרים פרץ, לסמל של שכול, אך גם למקור של תקווה ואור כשבשנת 2014 אף נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה-66. במסגרת פרוייקט "פנים. יום. זיכרון" של ארגון בית אבי חי, הופק השנה גם סרט אודות האחים לבית משפחת פרץ.

 

 

הסרט המונפש, "מחפש אותם" מסופר מנקודת מבטו של האח אליסף שברגע אחד של הפוגה בין קרבות, בלב ג'בליה- פוגש את אחיו אלירז. השניים, לוחמי גולני, מתחבקים בהקלה, חיבוק שמקפל בתוכו זיכרונות ילדות מתוקים וגעגוע לאחיהם הגדול, אוריאל, שנהרג שנים אחדות קודם לכן בקרב בלבנון. החיבוק המשפחתי במרחב הסוריאליסטי הזה ייצרב בנפשו של אליסף ויקבל משמעות מצמררת לאחר נפילתו של אלירז זמן קצר לאחר מכן בציר כיסופים.

 

"במקום לכתוב תסריט על משפחת פרץ, בחרנו לעבוד הפוך: לתת למשפחת פרץ לספר לנו את הסיפור שלה" כך מספרים יוצרי הסרט."בראיון לילי ארוך, הקלטנו שיחה עם אליסף, שבה הוא דיבר על הזיכרונות שלו מאחיו הבוגרים ועל חווית האובדן שלהם. מההקלטות האלו יצרנו את התסריט. הסרט מתרחש במבצע "עופרת יצוקה" ומתמקד ברגע שבו אליסף ואלירז נפגשים במקרה בתוך הקרבות. מרוב התרגשות מהמפגש, הם מתגוששים בהתחלה, ולאחר מכן, מתחבקים בעוצמה. מתוך החיבוק שלהם הצופה יוצא יחד עם אליסף למסע בזיכרונותיו.

 

 
מחפש אותם: מתוך פרוייקט פנים.יום. זכרון
 מחפש אותם: מתוך פרוייקט פנים.יום. זכרון   צילום: יוטיוב 
 

התקרית בלבנון שבה נהרג אוריאל התרחשה ב-25 בנובמבר 1998, יום לאחר יום הולדתו ה-22. כוח של סיירת גולני שעליו פיקד עלה על כמה מטענים שהניח חיזבאללה באזור הכפר מרכבה והוא נהרג במקום. באירוע נהרג גם סמ"ר ניצן בלדרן. אלירז, שנהרג 12 שנים אחרי, ספד אז לאחיו הגדול: "אתה, אוריאל, כל פעם אמרת להמשיך, לא לוותר, להיות טוב יותר, להשקיע תמיד, להיות הכי טוב. האמנת שהדרך הזו נכונה, קשה ולפעמים משלמים עליה מחיר - את מחיר החיים. תמיד הקרבת הכל, תמיד השקעת ממש מגופך, הכל, בכל דבר. גם לחיילים שלך דאגת שיהיו הכי מוכנים, הכי דרוכים, הכי טובים, השרית עליהם ביטחון. כואבים, עצובים ומבטיחים - ככה אותך נזכור, בצורת החיים הזו, לא זיכרונות של תמונות, אלא דרך חיים ויחס אוהב לכל פרטי החיים".

 

 
אוריאל פרץ ז"ל
 אוריאל פרץ ז"ל   צילום: בית אבי חי צילום מסך 
 
 

כשאוריאל נהרג היה אלירז חייל בסיירת גולני ומשום כך ניסו למנוע ממנו ביחידה מלהמשיך בפעילות מבצעית, אך אלירז לא קיבל את הגזירה. "אלירז אמר אני ממשיך בסיירת אני לא יכול לעצור את חיי בגלל אוריאל", סיפרה אז מרים. אלירז החליט שהוא רוצה להתייעץ עם אח שכול שהוא גם לוחם ויצר קשר עם האלוף במיל' דורון אלמוג.

 

אלירז המשיך בסיירת וגם יצא לקורס קצינים, עלה והתקדם במסלולי הפיקוד. לחם במבצע "חומת מגן", במלחמת לבנון השניה ובמבצע "עופרת יצוקה", ושידר כל הזמן שהוא מוגן ושומר על עצמו. הוא התחתן וצילו של אחיו המת ליווה אותו גם מתחת לחופה. כשבע שנים אחרי שנהרג בנו הבכור אוריאל, וחמש שנים לפני שייהרג אלירז, מת אביהם אליעזר מהתקף לב. למרות הטרגדיה חתמה מרים גם לשני בניה הנוספים על הסכמה לשירות בסיירת גולני.

 

 
אלירן פרץ
 אלירן פרץ   צילום: בית אבי חי צילום מסך 
 

עבור רבים, יום הזיכרון מוקדש להתייחדות עם זכרם של אלה אשר הקריבו את חייהם למען הזכות לחיות כאן. עבור בני המשפחות השכולות, יום זה הוא מועד רשמי בלבד, מכיוון שמבחינתם כל יום הוא יום זיכרון - יום ההולדת, יום הנישואים, החופשה האחרונה. כל רגע צופן בחובו רסיסי געגוע. פרויקט "פנים. יום. זיכרון" מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון אלה ולשיתופם עם כולנו, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות מעבר ליום אחד בשנה. במסגרת הפרוייקט, הארגון פנה ליוצרים צעירים מתחום האנימציה בבקשה להנציח רגעי מפגש וחסד של אלו שאיבדו את יקיריהם. הסרטונים שנוצרו מתחברים לכדי מחרוזת של רגעי חסד בלתי נשכחים מחייהם של אלו שכבר לא עימנו.

 

לחצו כאן כדי להגיע לשאר הסרטונים בפרוייקט באתר "בית אבי חי"

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by