ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל הגישה תוכניות הנפקה 
 
 
מערכת חיים ברשת

גוגל הגישה אתמול לרשות לניירות ערך האמריקאית את המסמכים ששמו קץ לשמועות ובישרו את בואה של ההנפקה המיוחלת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת חיפושי האינטרנט המובילה, גוגל, הגישה אתמול (חמישי) בשעה טובה את מסמכי תוכניות ההנפקה הציבורית הראשונית (IPO), ובכך בעצם עשתה את הצעד הראשון לקראת הפיכתה לחברה ציבורית. הגשת המסמכים הללו היא הקדמה להנפקה שתתרחש ככל הנראה בעוד מספר חודשים.

סכונות הידיעות AP מדווחת כי גוגל לא ציינה מה עומד להיות מחיר המניה, אך כי יש בכוונתה לגייס 2.7 מיליארד דולר בהנפקה הראשונית. בכך גואלת גוגל את השיממון בשוק ההיי-טק, לאחר התפוצצות בועת הדוט.קום לפני כארבע שנים.

גוגל מסרה כי מחיר המניה ייקבע באמצעות מכירה פומבית המיועדת לתת לציבור הרחב הזדמנות לרכוש את המניות עוד לפני תחילת המסחר. ההנפקה המדוברת, לה ציפו הרבה גורמים בשוק ההיי-טק האמריקאי צפויה להתרחש לקראת סוף אוגוסט או לכל המאוחר עד חודש אוקטובר.
 
 
אז על מה כל הרעש, ישאלו הקוראים. הרי הם עוד לא יוצאים להנפקה. נכון, אבל הגשת תוכניות ההנפקה מהווה אבן דרך חשובה בדרכה של החברה, אשר החלה לפני חמש וחצי שנים כמיזם סטארט-אפ חביב של שני חברים והפכה לתאגיד אשר שולט ביד רמה בתחום החיפוש באינטרנט. הפיכתה של גוגל לחברה הנסחרת בבורסה תאלץ את החברה להתנהג בצורה קצת שונה מזו שהורגלנו אליה.

הגשת תוכניות ההנפקה לרשות ניירות הערך האמריקאית מהווה חשיפה ראשונה של מצבה הכספי של החברה בפני הציבור הרחב: בשנה שחלפה הרוויחה החברה 105.6 מיליון דולרים מתוך מחזור כללי של 962 מיליון דולר. את השנה הזו החלה גוגל בקצב אף יותר מהיר וברבעון הראשון הרוויחה 64 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 25.8 מיליון ברבעון המקביל לו אשתקד.

נתונים נוספים שחשפה החברה לראשונה, כפי שכתב גלעד נס, הם עלויות של עסקאות רכישה שונות אשר היא ביצעה ואשר היו נתונות תחת ערפל כבד עד אתמול.

בתור חברה ציבורית, יופעלו על גוגל לחצים מתמידים להראות רווחיות גוברת מרבעון לרבעון, דבר שעלול להביא להחלטות ניהולית המתייחסות לטווח הקצר בלבד. מייסדי גוגל, לארי פייג' וסרגיי ברין, נשבעו שגוגל לא תיפול לפח הזה, והכריזו כי החברה תסרב לפרסם את רווחיה מרבעון לרבעון, על מנת שלא להסב נזק לחברה.

במכתב פתוח שצירפו פייג' וברין למסמכי תוכנית ההנפקה, היטיבו להסביר השניים את הצעד הנ"ל: "צוות ניהולי שדעתו מוסחת על ידי מטרות לטווח קצר הוא חסר טעם בדיוק כמו אדם שעושה דיאטה ועולה על המשקל כל חצי שעה".

במכתב גם הבהירו השניים כי יש בכוונתם להישאר בצמרת החברה ולהמשיך לנהל אותה בשיתוף עם המנכ"ל אריק שמידט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by