ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וודסטוק על קצה העכבר 

וודסטוק על קצה העכבר

 
 
אחי רז

מרידינג לצ'למספורד, מבריטאני למונטריי. הפסטיבלים הגדולים של הקיץ מחכים לכל משוחררי העבודה והיורו 2000. יצאנו לבדוק מי, מתי ואיך זה נראה דרך הרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מוקד עליה לרגל. פסטיבל רידינג שומר על מצב רוח טוב (מתוך האתר הרשמי)
 מוקד עליה לרגל. פסטיבל רידינג שומר על מצב רוח טוב (מתוך האתר הרשמי)   

עם נעילתה של אליפות אירופה בכדורגל, וטרם פתיחתה של האולימפיאדה בסידני, מסתובבים בעולם מליוני אנשים שדאגתם היחידה היא כיצד יתפלשו בזיעת ההמון הקיץ. טענתם של החוקרים כאילו הכדור הולך להיות חם מדי בחודשים הקרובים מהווה רק נחמה חלקית עבור אותו ציבור חובב ציבור.
מעל 30 שנה חלפו, והרבה אוזון חמקמק נעלם, מאז התחפר ההמון בבוץ של וודסטוק בהנחה שזהו, זה העניין עצמו. היום, לאחר שהמדע הוכיח מעל לכל ספק שזיעה היא בפירוש הדבר הבא, אנו יכולים אולי ללגלג בסלחנות לתמימות של הדור ההוא, שסבר כי לחות זה משהו ואגינלי, ולהמריא בלב שלם לפסטיבלי ההתפלשות האולטימטיבים. להלן הפרטים.פסטיבל רדינג - 25-27 באוגוסט ברדינג, אנגליה

העיר רדינג, כמה עשרות מיילים מערבית ללונדון, ידועה בזכות קבוצת הכדורגל העלובה שלה, הנתמכת רוחנית על ידי אורי גלר, ובזכות פסטיבל מוסיקה שנתי, שהפך בשנים האחרונות למוקד עלייה לרגל. השנה יתקיים הפסטיבל בסוף חודש אוגוסט, ומתגאה ברשימה ארוכה של אומנים מהשורה הראשונה, דוגמת "אואסיס", "פאלפ", "גומז", "סטראופוניקס" ובק, ובסוללה מרשימה ואיכותית של הרכבים קטנים יותר ושחוקים פחות, כמו "לייקה", "איטס ג`ו אנד דני" וההרכב הוולשי עתיר הסטייל "גורקי`ז זייגוטיק מינצ`י".
כרטיס לשלושת ימי הפסטיבל עולה 80 פאונדס (כ530- ש"ח), או 33 פאונדס ליום אחד. באתר מבטיחים כי עוד שמות, מכל רחבי העולם, צפויים להתווסף לבמת הדאנס, כך ששווה להתעדכן.
 
מחכים לרדיוהד. מבט מתוך פסטיבל וי99  (מתוך האתר הרשמי)
 מחכים לרדיוהד. מבט מתוך פסטיבל וי99 (מתוך האתר הרשמי)   
וי2000 - 19-20 באוגוסט בצ`למספורד, אנגליה

פסטיבל מעט צנוע יותר יתקיים בסוף השבוע שלפני רדינג בצ`למספורד, שספק גדול אם שלחה אי פעם נציגה הולמת לליגה המקצוענית בבריטניה. עם זאת מתהדר סעיף הרכילות באתר הפסטיבל באפשרות המפוקפקת ש"רדיוהד" תוביל את רשימת המשתתפים באירוע. גם אם אלו יבריזו, יכולים המארגנים להבטיח את מייסי גריי, טראוויס, מובי, פול וולר, "לפטפילד", "אנדרוורלד", "גרוב ארמדה" ואחד מהסאשהאים הרבים מדי שמציפים את עולם המוסיקה בשנים האחרונות (ואולי זה בכלל שם הז`אנר?), בסט של שלוש שעות באוהל של חברת הקוסמטיקה "וולה". למרות שכולם יודעים היכן נמצאת רדינג, ולאף אחד אין מושג איפה זה צ`למספורד, מחיר הכרטיס ליומיים הוא 80 פאונדס גם כן.

"לה רוט דו רוק" 11-13 באוגוסט בבריטאני, צרפת

פסטיבל "לה רוט דו רוק" מתקיים בצרפת, ומעניין לגלות כי יש אנשים שהעובדה הזו לא ממש מפריעה להם. מתברר גם כי יש קבוצה הולכת וגדלה של אנשים שאפילו מחבבים את צרפת, ולא סולדים מהאוכל, השפה, האנשים, המנהגים, התרבות וההומור הצרפתיים. אולי אף להיפך. לטובת אנשים כאלה, שאולי בעצם קיימים רק בעלוני לשכת התיירות הצרפתית, יתרחש באוגוסט פסטיבל מצויין בבריטאני, סמוך לתעלה האנגלית. בין השמות הבולטים, שהסכימו למחול על כבודם ולהגיע לצרפת, ניתן למנות את "דת` אין וגאס", "סיינט אטיין", דוט אליסון ו"פריימל סקרים", וכמו כן את הדי ג`יי לורן גרנייה, שכבר חי שם ממילא, ולכן חסר תקווה בהגדרה.
בשעת ירידת שורות אלו אל מכבשי הדפוס, נפתח האתר באיקס אדום, המוביל לבחורה עירומה באדום, וזהו זה. לעת עתה יאלצו המתעניינים במידע נוסף, להסתפק בפנייה לדואל המצויין באתר.
 

פסטיבל הג`אז במונטריי - 7-22 ביולי

מונטריי, שעל אגם ג`נבה בשוויץ, ידועה בעיקר בזכות השריפה הגדולה שפרצה במהלך הופעה של פראנק זאפה, והביאה לדיפ פרפל את הלהיט הגדול ביותר של הלהקה, "סמוק און דה ווטר". פסטיבל הג`אז במונטריי הוא מוסד מכובד לא פחות מריצ`י בלאקמור, ובמהלך חודש יולי יופיעו שם קית` ג`ארט, גארי פיקוק, פט מאתיני, מנהאטן טראנספר וענקי ג`אז רבים אחרים. על הז`אנרים האחרים יופקדו לו ריד, סוזאן וגה, אוטה למפאר והרולינס בנד.
אתר הפסטיבל מעוצב בקפידה ובעליצות לא אופיינית, ומכיל מידע מעודכן ומלא באנגלית, גרמנית וצרפתית. כרטיסים, במחיר ממוצע של 150 ש"ח למופע, ניתן לרכוש ישירות באתר.פסטיבל התיאטרון של אדינברו - 13 באוגוסט עד 2 בספטמבר

לא ברור איך בדיוק זכה פסטיבל התיאטרון של אדינברו בתהילתו, אולם אין ספק כי ליופיה המהמם של העיר נודע חלק מכריע בהפיכתו לאטרקציה שלא ניתן לוותר עליה. האתר הרשמי של הפסטיבל מכיל מידע רב וחיוני, כיאה לאירוע המציג שפע אדיר של תכנים מסוגים שונים, המתרכזים כולם בנקודות המשיקות, זו פחות זו יותר, לשוליים. חובבי תיאטרון יפאני מחתרתי, שוודי מיליטנטי, אירי אוונגרדי ואומנים הנוהגים להקיא על עצמם לקול תשואות הקהל, לבטח יהנו הנאה שלמה. מעריצי עדנה מזי"א מוזמנים ללחות של תל אביב.
 
 

בלבגחכילחשכי

כןעחדגךלכחגךלכחדגךל
דגכדגחכידכ
דגכלחגדיכלחיגדכלחדיגכ
כדלחכיגדחכידגחכ
דגחכי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by