ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה כל הכוסיות? 
 
 הישגים של עשרות שנים נמחקים ברגל שמרנית גסה   
 
דנה רוטשילד

ג'ורג' W וחרדת הסירוס הפאלוצנטרית של הימין השמרני היכו שנית: מידע בנוגע לזכויות נשים, הטרדה מינית, שוויון זכויות ואמצעי מניעה נמחק בשיטתיות מאתרי הממשל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האדמיניסטרציה של ממשל בוש – מה שקוראים פה בקישונאית מדוברת "בירוקרטיה" – הסירה מאתרים ממשלתיים מידע הנוגע לזכויות נשים. "מידע חיוני נמחק, נקבר, עוות, ונעלם מאתרי ממשל ושאר פרסומים", אמרה לרויטרס לינדה באש, נשיאת המועצה הלאומית למחקר על נשים. "באופן מצטבר, יש לכך השפעה קשה ושלילית ביותר על נשים ונערות".

לפי דו"ח של המועצה, המידע שהוסר עוסק בבריאות נשים, במצבן הכלכלי, במחקרים מדעיים ובחומר הסברה על הטרדות ושיוויון מעמדי. המחיקות נעשו, ככל הנראה, במסגרת יישום אג'נדה פוליטית שמרנית.
 
כך למשל, הוסר מהאתר מידע בריאותי המסביר לנשים את דרכי ההתגוננות מפני מחלות מין באמצעות שימוש נכון בקונדום, ובמקומו הוצבו מחקרים לפיהם יעילות השימוש בקונדום בבלימת התפשטות מחלות מין לא הוכרעה חד משמעית.

בדומה, באתר של המכון הלאומי לסרטן, נטען כי ישנם מחקרים הקושרים בין הפלות לסרטן שד. רק לאחר מחאה מצד מדענים נאלץ מכון המחקר לפרסם כי אין כל קשר בין הפלה לסיכויים לחלות בסרטן שד.

בנוסף, הוסרו מהאתר של משרד העבודה לנשים 25 מאמרים חשובים בנושאים כמו שוויון בשכר, טיפול בילדים ומאמרים המיידעים נשים שחורות או ממצוא לטיני על זכויותיהם מול מעבידים גזענים. כן הוסר מאמר בנושא שוויון זכויות לנשים בצבא מאתר של משרד הביטחון. לא נמסרה תגובה מהממשל לחשיפה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by