ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לרגל היווסדי 
 
 בתמונה: כל התורה על רגל אחת   
 
מערכת חיים ברשת

שירות ההורדות של אפל, iTunes, חוגג שנה לצאתו לאוויר העולם עם 70 מיליון הורדות, גרסה חדשה של התוכנה ושיר בחינם ללקוחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במלאות שנה לשירות הורדת השירים בתשלום של אפל, הלוא הוא iTunes, מכרה החברה 70 מיליון שירים. נתון מרשים למדי, אבל הוא עדיין נמוך משמעותית מהיעד שהציב סטיב ג'ובס – מכירות של 100 מיליון שירים.

iTunes היה השירות הראשון שאיפשר הורדת שירים בתשלום, ונתן מענה חוקי לקהל משתמשים ענק שהחליף קבצים באופן פיראטי, אך היה מוכן לשלם בעבור שירים – כל עוד מדובר במחיר הגיוני. השירות של אפל הציע שיר ב-99 סנט החתיכה, וזכה מיד להצלחה גדולה ומעוררת קנאה, למרות שבתחילה פנה אך ורק לקהל משתמשי המק.
 
 
שירותי הורדה נוספים קמו בעקבותיו, וגם iTunes עצמו עבר שדרוג והפך לנגיש גם למשתמשי חלונות. והמונה המשיך לדפוק – אך לא בקצב המיוחל. על אף שמהחברה נמסר כי כמות ההורדות עולה בקצב קבוע – וכעת עומד הנתון על 2.7 מיליון שירים לשבוע – השירות לא הגיע ליעד של 100 מיליון שירים.

סטיב ג'ובס השתדל לראות את החצי המלא של הכוס. "אנחנו מאוד מאוד נרגשים לגבי התוצאות מהשנה הראשונה", הוא אמר אתמול (רביעי), והוסיף כי אפל מכרה עד כה גם 3 מיליון מכשירי iPod. ג'ובס גם ניסה להצניע את ממדי הפדיחה שלו, "אם לפני שנה מישהו היה מנבא ש-iTunes ימכרו 70 מיליון שירים, היו צוחקים עליו".

לרגל יום השנה נוספו לשירות פיצ'רים חדשים, כמו שירות ה-iMix, המאפשר למשתמשים לפרסם ולמכור את רשימות השמיעה שלהם בחנות המוזיקה המקוונת. לפי רויטרס, גולת הכותרת של חגיגות יום ההולדת תהיה ההזמנה ללקוחות להוריד שיר בחינם מתישהו בשמונה הימים הקרובים.

בגרסה החדשה והזמינה להורדה של השירות, iTunes 4.5, יוכלו המשתמשים להמיר את הקבצים לפורמט נגן המדיה של חלונות, ויוגדל מספר המחשבים שעליו יוכל משתמש לאפשן את הקבצים. אך בלחץ חברות המוזיקה הוגבל מספר הפעמים שמשתמש יכול לצרוב רשימת שמיעה על דיסק, מ-10 ל-7. "הם היו מאוד נחרצים בעניין", הסביר ג'ובס ל-Cnet.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by