ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הניצחון הגדול של ה-FBI 
 
 
אסף כהן

בשבוע שעבר ספגה תעשיית המשחקים הפיראטיים מכה קשה כשחברי קבוצת FairLight נעצרו במבצע בינלאומי; אסף כהן אומד את הנזק ומנסה לנחש מה יהיה עכשיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יכול להיות שלא כל כך הרגשתם, אבל בשבוע שעבר התחוללה רעידת אדמה ברשת. ה-FBI הצליח לשים את ידיו על אחת מקבוצות המשחקים הטובות והאיכותיות ביותר – קבוצת FairLight. שרתים נסגרו, אנשים נעצרו (אפילו בישראל) וכוחות הצדק של הדוד סם רשמו לעצמם הישג משמעותי בקרב נגד הפיראטים, שאת מידת הרעש שהוא יעשה עדיין מוקדם לאמוד. בסוף הכתבה תדעו הכל, אבל לפני כן, בואו נעשה קצת סדר.
 

Fair מה?

קבוצת FairLight הינה קבוצה מצומצמת של אנשים (אני משער שרק חברי הקבוצה יודעים כמה בדיוק) אשר הוקמה בשנת 1986 במטרה להוציא לאינטרנט משחקים. זהו. עם השנים התפתחה הקבוצה וגדלה, הן במוניטין והן במספר הקשרים שאותם יצרו חברי הקבוצה עם ספקי משחקים בארה"ב ובאוסטרליה, שם יוצאים המשחקים לאור לפני כל מקום אחר.

קבוצות המשחקים נחשבות לקבוצות הכי מבוקשות וכל מפעיל של שרת הורדה לא חוקי (שרתי FTP) היה מוכר את דודתו האהובה אילו רק יכל היה "לארח" את אחת מאותן קבוצות על השרת שלו ולקבל את המשחק לפני כולם. FairLight התארחה, כמובן, על השרתים הגדולים והמהירים ביותר בעולם, מכיוון שיכלה להרשות לעצמה להיות כזו בררנית, כזכור, כולם רוצים את אותן קבוצות.

עם השנים, החליטו חברי הקבוצה להרחיב את אופקיהם ויצרו תתי קבוצות שכל אחת מהן התמחתה בתחום פיראטי אחר: קבוצת Class טיפלה ב-Rips של משחקי מחשב, Project-X היתה אחראית על קונסולת ה-X-Box, ו-Echlon / Kalisto סיפקה משחקים לפליסטיישן 2.
 

אז רגע, מה בדיוק קרה?

טוב, את התרחיש המדוייק יכולים לספק רק החבר'ה ממשרד המשפטים האמריקני, אבל בינתיים הם שחררו רק את המאמר הבא. ברשת מסתובבות שתי שמועות עיקריות: האחת, מישהו מתוך הקבוצה הדליף ל-FBI מידע. והשניה, אחד מחברי הקבוצה הוותיקים פשוט מכר דיסקים תמורת כסף. כן, תאוות הבצע הישנה והטובה.
 
 

אז מה עכשיו?

כך או כך, מדובר בהצלחה אדירה ל-FBI ולרשויות החוק, שהצליחו לשים את הידיים על החומר שהיה בידי חברי הקבוצה (שלא הספיקו למחוק אותו בשל ההקיף העולמי של המבצע). הישג נוסף הוא שה-FBI הצליח לפגוע בנקודה שכולם חשבו שהיא בלתי פגיעה, אחת הקבוצות היציבות והוותיקות ביותר ברשת. בגלל ההישג הזה, יצרו ב-FBI פחד ואימה בכל רחבי הרשת ועשרות רבות של אתרים אחרים כבר נסגרו מחשש לתפיסה.

כפי שכתבתי בתחילת הכתבה עדיין לא ידוע מה הם הנזקים האמיתיים של הפריצה. אם תשאלו אותי, אני מאמין שבשבועות הקרובים ישמרו שאר הקבוצות על פרופיל נמוך ואחר כך? אחר כך הכל יתחיל מחדש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by