ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חופשה בצ'רנוביל, זה כדאי! 
 
 דיל לא רגיל בכור צ`רנוביל!   
 
צבי טלית

שמונה עשרה שנים אחרי התפוצצות הכור הגרעיני בצ'רנוביל, מציעים יזמים את הדיל הכי שווה באוקראינה: טיול בכור ההרוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-26 באפריל 1986, אירע אסון גרעיני שזעזע את כל העולם. הכור הגרעיני מספר 4 שבצ'רנוביל, אוקראינה, התפוצץ והותיר אחריו שובל של הרס, עשרות הרוגים, פסולת גרעינית שהתפזרה בכל רחבי צפון אירופה ונזק בריאותי שעדיין לא ניתן לעמוד על היקפו המלא לעשרות אלפי אנשים.

כל זאת, כאמור, אירע לפני 18 שנה – עתה, לעומת זאת, יש מי שרואה בהריסות הכור ובצמחיית הפרא המורעלת שסביבו אתר תיירותי מלהיב. על פי עיתון הטלגרף הבריטי, מסתבר שהמקום מושך אליו יותר מ-3,000 תיירים בשנה.
 
 
התיירים אשר מגיעים ליום שדה עמוסים בסנדביצ'ים, מוני גייגר ומצב-רוח טוב, מתחילים את הסיור מהעיר קייב, המצויה כמאה ועשרים ק"מ מהכור, ועוברים דרך נקודות הביקורת הצבאיות השונות עד לסף הכור.

התיירים מגיעים בעיקר ממדינות דוגמת ארה"ב, בריטניה, אוסטרליה ויפן, והם זוכים לתיור קסום ורווי קרינה ברחבי השטח המקיף את הכור ברדיוס של 15 ק"מ, אשר 48,000 תושביו פונו בהתראה של דקות ספורות ונאלצו להותיר את בתיהם כמו שהם (כאן המקום להתריע תיירים ישראליים פוטנציאליים: נא לא לקחת מזכרות, זה עלול להרוג אתכם יותר מאוחר).

חובבי הטבע יכולים להתמוגג מ"גן-העדן" ספוג הקרינה הרדיואקטיבית המשתולל באזור, אשר ננטש לחלוטין על ידי בני האדם. פסגה נוספת בטיול מהווה נקודת התצפית ממנה משקיפים התיירים על כיפת הבטון שמכסה את שרידי הכור שהתפוצץ.

מומחי הנדסה אמנם מזהירים כי כיפת הבטון, שנבנתה בחפזון, עלולה להתמוטט ולחשוף מאות טונות של פסולת רדיואקטיבית, אולם הדבר לא מפריע לכל מיני חברות בקייב להציע לתיירים דילים מפתים בעלות של 190 דולרים ליום טיול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by