ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תזכירו לנו מה זה נאפסטר? 
 
 
רויטרס

שנתיים לאחר מותה של נאפסטר (שבינתיים כבר חזרה מהמתים) עדיין ממשיכות גרורותיה המשפטיות להכות גלים בביצת המוזיקה העולמית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט פדראלי מבית המשפט בסן פרנסיסקו קבע אמש (שלישי) כי ב-14 ביוני יתקיים הדיון להשמעת הבקשות לפסילת התביעות שהוגשו כנגד החברות שהשקיעו כספים בהשארת נאפסטר ברשת, דבר, שעל פי כתב התביעה, גרם לתעשיית המוזיקה הפסד של 17 מיליארד דולר בהכנסות אבודות.

נאפסטר פשטה את הרגל בשנת 2002 ונרכשה ע"י חברת רוקסיו, אשר פתחה בשנה שעברה את שירות המוזיקה מחדש כשירות הורדות חוקי בתשלום. רוקסיו עצמה, אינה מעורבת בתביעות המשפטיות הכרוכות סביב העבר של נאפסטר.

מה שעומד בלב תביעת המיליארדים הוא עברה הפרוע של החברה. ליתר דיוק מדובר בתביעה של חברות מוזיקה וכותבי שירים כנגד ענקית המדיה הגרמנית ברטלסמן, אשר השקיעה בשנת 2000 תשעים מיליון דולר בנאפסטר, מה שהשאיר את השירות שמונה חודשים נוספים ברשת, לעומת פרק הזמן שהוא היה שורד אלמלא ההשקעה הזו.
 
 
בנוסף לברטלסמן, תובעות חברות המוזיקה ויוונדי יוניברסל ו-EMI גם את חברת גיוס ההוןHummer Winblad, בטענה כי החברה השקיעה 15 מיליון דולר בנאפסטר בשנת 2000, דבר שהביא לקידום פיראטיות המוזיקה ברשת.

התביעות אשר הוגשו במקור בשנת 2003 בבתי המשפט בלוס אנג'לס ובניו-יורק הועברו לאחרונה לסן פרנסיסקו אל השופט מרילין פאטל, אשר הוציא את צו האיסור המקורי על נאפסטר בשנת 2000.

עורך הדין של Hummer Winblad, מייק פייג' אמר אמש (שלישי) לעיתונאים "אנחנו מצפים שהתביעה נגדנו תוסר".

ברוס ריץ', עורך הדין שמייצג את ברטלסמן, מסר כי ללקוחותיו יש טיעונים חזקים מאוד להסרת התביעה. "השימוע נערך כצפוי והוא פרוצדורלי בטבעו. השופט מעוניין לקדם את הדיון בצורה יעילה", אמר ריץ'.

דוברת מטעם EMI מסרה כי חברת המוזיקה בטוחה שיש לה קייס. "שתי החברות אפשרו ועודדו גניבה מסחרית של מוזיקה מוגנת בזכויות יוצרים בכך שהן השקיעו גם מיליוני וגם משאבים מנהלתיים בנאפסטר, אשר הייתה מיזם לא-חוקי שהתבסס על הפצה לא הוגנת של יצירות מוגנות".

לא ניתן היה להשיג את תגובת חברת יוניברסל מיוזיק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by