ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
דיוויד בואי מחלק בחינם, לא תקחו? 
 
 
צבי טלית

דיוויד בואי קורא למעריציו להוריד שירים שלו מהרשת ולמקסס מהם מוזיקה חדשה וטריה; למצטיין מובטחת גם מכונית חדשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הזמר, היוצר והתופעה דיוויד בואי ממשיך גם בגיל 57 להפתיע: בואי החליט להזמין את קהל המעריצים שלו להוריד שירים מהאלבום האחרון שלו, לערוך אותם מחדש, להכין מהם קטעי מוזיקה חדשים ובתמורה גם לזכות בפרסים.

באתר האינטרנט של בואי מוזמנים המעריצים לקחת שירים ישנים מהרפרטואר העשיר של בואי ולמקסס אותם ביחד עם חומר מהאלבום האחרון שלו, Reality, על מנת ליצור "Mash-Up" – פירה מוזיקלי המשתמש בקולות שנלקחו משיר אחד והולבשו על מוזיקה משיר אחר.
 
 
טכניקות הבישול והמיקסוס של השירים כבר מזמן הופקעה מידיהם של האולפנים הגדולים כאשר תוכנות המוזיקה הקיימות כיום בשוק מאפשרות לכל דרדק ליצור מוזיקה, דבר שדי מלחיץ את ראשי תעשיית המוזיקה אשר כידוע אינם ששים נוכח האפשרות שהשליטה על שוק המוזיקה תצא מידיהם (ע"ע מקרה האלבום האפור של החיפושית שערך הדי.ג'יי Jay-Z ושסולק מהרשת ע"י חברת EMI).

אבל בואי, כדרכו כמהפכן ובעיקר כאיש עסקים מבריק עם ראייה מאוד מפוכחת (כל המבצע הזה משמש כמסע פרסום לחברת המכוניות Audi), מעדיף להתייחס לאופציה הזו יותר בפתיחות. בראיון לעיתון הטיימס התייחס בואי אל תופעת ה-"Mash-Up" כאל "רעיון נפלא שרק חיכה להתגשם".

על מנת למנוע פיראטיות, ניתן להוריד את תוכנת המוזיקה הדרושה מהאתר של בואי כמו גם שירים מהאלבום האחרון שלו. בתום התחרות, שתסתיים ב-17 במאי, יבחר בואי את השיר המנצח, והוא ישוחרר כסינגל MP3 להורדה מהרשת. המנצח בתחרות גם יזכה במכונית חדשה ונוצצת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by