ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רונית רפאל הרגה את ספיידרמן? 
 
 טובי מקגוויר. עדיף כבר יוסף שילוח (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש (!) קובע כי "חליפת ספיידרמן" צריכה להיות שעירה בהרבה כדי לאפשר טיפוס על משטחים חלקים ללא עזרים חיצוניים; ההשראה: זן עכבישים שעירים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספיידרמן הוא לא רק החנון המעצבן הזה מהסרט (איזה מין שם זה "טובי"?) שצפוניות מפנטזות עליו בלילה. ספיידרמן זה גם מותג קומיקס, מושא לפנטזיות התבגרות של מיליוני גיקים ברחבי העולם. וספיידרמן הוא גם השאיפה להתקדמות טכנולוגית שתאפשר זינוק ממקום למקום על אמת.

מחקר חדש (!) מצביע על כך ש"חליפת ספיידרמן", שתאפשר טיפוס לגובה על בניינים ללא שימוש בעזרים חיצוניים, היא אפשרית לפיתוח. רק שבניגוד לקומיקס, חליפה כזו לא תיראה חלקה וזרחנית, אלא יותר כמו כרס של ערס: מכוסה באלפי שיערות.
 
 
צוות חוקרים מגרמניה ושווייץ מצאה זן עכבישים המסוגלים לקפץ ולטפס על משטחים חלקים (כמו בניינים). העכבישים האלו שעירים במיוחד, והשיערות שלהם קטנות יותר. בשעת הטיפוס, השיערות מתפקדות כמעין זיפים מולקולרים, המאפשרים להם לטפס גם על משטחים חלקים יחסית. על כך דווח ב-ABC.

למעשה, אחיזת העכבישים השעירים היא כה חזקה, עד כי עכשביש כזה מסוגל לשאת משקל של פי 170 מכובד גופו כשהוא תלוי מהתקרה, ועדיין לא ליפול. כך לפי הרג'יסטר.

המחקר, בהנחיית פרופסור אנטוניה קסל, פורסם בגיליון החודשי של המגזין המדעי Smart Materials and Structures. מסקנותיו עשויות למש לבניית חליפות חלל, שיהיו להן מאפיינים דומים לאלו של חליפת ספיידרמן הפיקטיבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by