ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עם 1000 מילים לא הולכים למכולת 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת Forgent, ממציאת פורמט התמונה הפופלארי jpeg, מתכננת לגרוף מליונים ותובעת 31 חברות ענק על שימוש לא מורשה בפורמט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת התוכנה Forgent Networks, ממציאת פורמט התמונה הפופולארי JPEG הגישה ביום שישי תביעה פדראלית כנגד 31 חברות תוכנה וחומרה בעולם, על שימוש לא מאושר בפורמט התמונה, כך מדווח האתר Wired.

החברה רשמה על שמה את הפטנט על האלגוריתם של JPEG לפני 17 שנה, והספיקה לגרוף עליו בנתיים 90 מליון דולר מחברות חומרה ותוכנה שקנו את הרישיון להשתמש בו במוצריהן. רק סוני לבדה שילשלה לקופה לא פחות מ-16 מליון דולר על הרישיון.

אולם על הכוונת של Forgent נותרו עוד 31 חברות תוכנה וחומרה שמתחמקות מתשלום. רשימת הנתבעות מורכבת רובה ככולה מענקיות חומרה ותוכנה כדוגמת HP, IBM, קודאק, אפל וזירוקס. כל אחת מהן משתמשת בצורה כזו או אחרת בפורמט התמונה הפופלארי.
 
 
מומחים חוששים כי במידה ותביעה זו תתקבל, המחירים של מוצרים רבים כדוגמת תוכנות לעיבוד תמונה יעלו. ישנה גם סכנה שפורמט ה-JPEG ייזנח לחלוטין, בגלל עלויות השימוש הרבות, ובמקומו ישתמשו בפורמטים אחרים.

מיכאל נונאן, דובר Forgent, בטוח למדי במכרה הזהב שלו, ולא פוחד לגורלו של הפורמט : "פורמט JPEG הוא פורמט שכבר הפך לסטנדרט ועושים בו שימוש במגוון עצום של תוכנות ומוצרים. לא נראה לי שמעמדו יתערער בעקבות התביעה".

תוקפו של הפטנט עומד לפוג באוקטובר 2006. אולם גם אז, Forgent יוכלו להמשיך לקצור עליו רווחים באמצעות תביעות בדיעבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by