ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשת זוכרת 
 
 
הילה בקמן

56 שנים של מלחמות עקובות מדם על קידוש הארץ גרמו לקרעים נוראיים בקרב משפחות החללים. הילה בקמן עם האתרים המביאים את הסיפורים, הכאב והשכול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
56 שנות חבלי לידה קשים עברו על מדינת ישראל, שזורים בסיפורי חיים שנגדעו על קידוש אדמתה, משפחות שכולות שגעגוע-תמיד וכאב תהומי לפתע אחזו בהן, ולא הרפו.
ערב יום א', ד' באייר, מצוין יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. המדור מרכין ראש לזכר כל האנשים שקיפחו את חייהם על מזבח בטחונה של מדינת ישראל, ומביא סקירה של מחוות הכבוד לאותם חללים ברשת.

באתר ההנצחה של משרד הביטחון אפשר למצוא מידע על טקסי יום הזיכרון, מאגר ניתן לחיפוש של דפי הנצחה כפי שפורסמו בספר "יזכור", המכילים את סיפור חייהם של כל הנופלים, נסיבות מותם ותמונות, את איגרת שר הביטחון למשפחות השכולות ואוגדן איגרות משנים קודמות, ופרקי שירה עברית לשכול ולזיכרון.
 
 
משרד החינוך מציג מידע כללי על יום הזיכרון, אנדרטות וזיכרון קולקטיבי, הגיגים, ציטוטים ושירי זיכרון, הפעלות וחומר לימודי בנושא.
 
מפת היישובים של רשת אורט, מאפשרת ללמוד על היישובים הקרויים על שמם של אלה שנפלו במלחמה על עצמאותה של ישראל, מציגה פרטים אודות אחדים מהם, כתבים פרי עטם וקרוביהם, ופעילויות חינוכיות הנוגעות ליום הזיכרון.
 
 
 
סנונית מציעה לילדים לבנות דף הנצחה לאחד מחללי מלחמות ישראל או נפגעי פעולות הטרור שהיו רוצים לשמר את זכרונו, באמצעות פלטפורמה ידידותית לשימוש, מלווה בהנחיות יעילות.
 
נענע מזמינה אתכם להדליק נר לעילוי נשמתם של יקירים שנפלו.
 

יד לבנים

האתר של יד לבנים, המוסד הפועל להנצחת חללי מלחמות ישראל ומסייע למשפחות השכולות, מכיל מידע חיוני על זכויות המשפחות השכולות, הנוגע לשיקום, דיור, תעסוקה, צרכים מיוחדים והטבות נוספות, מידע על פועלה של היחידה להנצחת החייל, תולדות מלחמות ישראל, טפסים חיוניים, מידע אודות אנדרטות בישראל ולוח מודעות המתעדכן בהטבות חד-פעמיות למשפחות השכולות.

יהיה זכר חללי ישראל ברוך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by