ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האם אתה נאמן למחשב שלך? 
 
 
מערכת חיים ברשת

בפעם הבאה שאתם צועקים עליו, תחשבו פעמיים: מחקר חדש (!) טוען כי לאנשים יש נטייה לפתח קשרים רגשיים כלפי מחשב ספציפי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי מאתנו לא התעצבן אי פעם על המחשב והתחיל לקלל אותו? מי מאיתנו לא שידל את המחשב ופינק אותו בצעצועים ואביזרים? מחקר חדש (!) מצביע על כך שלאנשים יש נטייה לפתח קשרים רגשיים עמוקים למחשב ספציפי, אפילו אם זה אומר שהם צריכים להמתין להשתמש במחשב האהוב עליהם.

ה-BBC מדווח כי צוות חוקרים מאוניברסיטת פנסילבניה בארה"ב גילו שאנשים נמשכו למחשב מסוים בשל נטייתם לשייך למכונה תכונות אנושיות מוצהרות. החוקרים טוענים גם כי המחקר מצביע על אהבתם של אנשים להמשכיות.

צוות המחקר ביקש לבדוק עד כמה אנשים מוכנים להשקיע במסגרת יחסי הזוגיות שלהם עם המחשב האהוב עליהם. עבור המחקר, הם ניתחו את ההתנהגות של הסטודנטים באוניברסיטה באמצעות 800 מסופי מחשב הפזורים ברחבי האוניברסיטה.
 
 
החוקרים גילו כי לסטודנטים יש נטייה להראות נאמנות למחשב אחד (או שניים) גם כאשר יתר המחשבים היו פנויים. אנשים שניתנה להם אפשרות בחירה בין מספר מחשבים, העדיפו מחשבים מסוימים על פני אחרים ואף הסכימו להמתין בתור כדי לשבת לעבוד על המחשב האהוב עליהם.

"זוהי עובדה מתועדת שאנחנו מתייחסים למחשבים כאילו יש להם רגשות, למרות הידיעה הברורה שהם תוכנתו מראש על ידי בני אדם", מסר פרופסור שיאם סונדאר, מנהל מחלקת המחקר להשפעות המדיה באוניברסיטת פנסילבניה.

לדברי פרופסור סונדאר ממצאי המחקר יכולים להיות בעלי חשיבות רבה הן ליצרני מחשבים והן למפרסמים. בדרך כלל המחשבים משווקים כמכשירים שאין בעיה להחליפם. הפרופסור חושב שממצאי המחקר יכולים להביא לכיוון מחשבה חדש: "אסטרטגיית שיווק חדשה יכולה להציג את המחשב בתור משהו עמיד ואמין, משהו שגודל איתך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by