ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתה מ@וטר! 
 
 מלך או לא מלך?   
 
צבי טלית

עידן חדש בזריקת זין: מלך סוואזילנד פיטר את ראש הממשלה שלו באמצעות הודעת SMS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסגרת פלאי העולם הטכנולוגי שמקרב לבבות, צץ לאחרונה טרנד חדש ומבטיח של מסירת בשורות מסריחות בהודעות SMS, תוך כדי התחמקות מרהיבה מהתוצאות. את השיא, ללא ספק, שבר המלך מסוואתי מהממלכה סוואזילנד שבדרום מערב אפריקה, שפיטר את ראש הממשלה שלו בהודעת טקסט שכזו.

ראש ממשלת סוואזילנד לשעבר, סיבוסיסו דלמיני, פוטר בחודש ספטמבר האחרון במהלך ארגון מחדש שהנהיג מלך סוואזי בקרב שורות הממסד הפוליטי, אולם רק עתה נודע לעיתונות (דרך סוכנות רויטרס) כי הפיטורים בוצעו כפי שבוצעו. על פי מקורות בכירים בממלכה, פיטר המלך את רה"מ בהודעת טקסט שאורכה אינה עולה על 160 תווים.
 
 
הפרלמנט של סוואזילנד נחשב על-פי רוב למופע המריונטות של המלך, אולם גורמים בפרלמנט טוענים כי הפעם המלך פשוט התעלה על עצמו. חבר הפרלמנט מגוואגוואה מדלולי תיאר את כל ההתרחשות כ"מבישה".

כאמור אין המדובר בתופעה חדשה. כבר כמה שנים אנשים גומרים מערכות יחסים עם בני\בנות הזוג שלהם בהודעת טקסט, או משקרים לבוסים שלהם ב-SMS. אבל לאחרונה יש הרגשה כי מה שהיה נחלתו של המשתמש הפרטי עובר הלאמה ושכלול על ידי מקומות עבודה.

על פי אתר silicon.com ישנן כבר מספר מדינות שבהן נערכים דיונים רציניים אודות הצעה לערוך גירושי SMS (מן הסתם במדינות שמכירות בטקס נישואים בפקס). פיטורים דרך הודעת טקסט גם הם מהווים חלק מהסלמה זו, כפי שיוכלו להעיד 2,000 עובדיה לשעבר של חברת Accident Group הבריטית אשר פוטרו מהעבודה באמצעות הודעת טקסט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by