ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וואלה: "הבעיה עם האקספלורר אינה קשורה אלינו" 

וואלה: "הבעיה עם האקספלורר אינה קשורה אלינו"

 
 
אורן הוברמן

מרבית המתלוננים על בעיית התמונות באקספלורר היו גולשי פורטל וואלה; סמנכ"ל החברה: הבעיה היא באקספלורר. במיקרוסופט דווקא חושבים קצת אחרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הבעיה המסתורית

אתמול היה יום עמוס במיוחד לשירותי התמיכה של ספקיות האינטרנט בארץ. "בשעות הצהריים היה פה טירוף", מעידה תומכת באינטרנט זהב. "תקלות מוזרות נרשמו לאורך כל היום, כמעט פי שניים מהרגיל", סיפרה תומכת בנטוויז'ן, "בשלב מסוים כבר השארנו הודעה מוקלטת שמדובר בבאג של מיקרוסופט וכי אנחנו עובדים על פיתרון מולם" מעיד תומך בבזק בינלאומי.

בכל הספקיות גם יחד מעידים על מאות פניות גולשים במהלך כל היום. בניגוד לגיוון התלונות הרגיל על מודם שלא מתפקדים וסיסמא שנשכחה, הפעם רק בעיה אחת הטרידה את כולם: כל התמונות, בכל האתרים, נעלמו. במקומן הופיע X , הסמל הרשמי של מיקרוסופט לתמונה שהוצבה בעמוד אך איננה קיימת בשרת. אם להוסיף על הביזאריות, אצל חלק מהמתלוננים נמחק גם הלוגו של מיקרוסופט במעלה הדפדפן ומקומו הופיע חלון לבן. האם מדובר בוירוס? האם בבאג של אקספלורר?

בשירות הלקוחות של כל הספקיות, כך מעידים התומכים, "הייתה מצוקה גדולה". "לאף אחד לא היה מושג מה קורה וגם לא היו דיווחים על כזה דבר בשום מקום בעולם", מעיד יוני, תומך בכיר בבזק בינלאומי, "אחרי הלקוח העשרים שמנו לב לעניין קבוע – במחשב של כל הפונים היה מותקן הסרגל (טולבר) של וואלה, וכולם ביקרו בו בעת שהחלה להופיע הבעיה. משום שלא היה לנו מושג איך יכול להיות קשור וואלה לכל הסיפור, הפלנו את התיק על מיקרוסופט ובינתיים מצאנו פתרון באמצעות שינוי בהגדרות של הדפדפן והמלצנו לכולם לעדכן את חלונות". הבעיות, טוענים בשלושת החברות, הופיעו ביותר מגירסא אחת של אקספלורר אך לא בדפדפנים אחרים, דוגמת מוזילה ואופרה.
 

הפרסום

אמש בשעה 14:26 הופיעה כתבה ראשונה על ה"באג" באגף חדשות המחשבים של וואלה. "תקלה ב'אקספלורר' מונעת הצגת תמונות" הייתה כותרת הכתבה, וכמו שקורה לפעמים, כבר הטוקבקיסט הראשון זרק את הניוז האמיתי: "זה קורה רק למי שנכנס לאתר שלכם!!". תגובות רבות שהגיעו אחר כך חזרו על אותה טענה בדיוק.

כשעתיים מאוחר יותר הועלתה גם ב-ynet כתבה המדווחת על התקלה. תגובת מיקרוסופט לכתבת רוני שני הייתה "הובהר מעל לכל ספק שלא מדובר בתקלה בדפדפן אקספלורר, בוודאי שלא בגירסה ספציפית". גם בטוקבקים לכתבה זו, אגב, חזרו הטענות כלפי אתר "וואלה". ההאשמה הנפוצה בתגובות היתה: הקוד בעמוד הראשי של האתר כולל פונקציה בעייתית ש"מקלקלת" את האקספלורר. עוד טענה בתגובות כיוונה לסרגל שוואלה השיקה לאחרונה, שלטענת חלק מהגולשים, "אשם בבעיה".
 

האם וואלה אשמים?

הייתכן שהאשם הוא באמת וואלה? גל כהן, יועץ חיצוני של חברת מיקרוסופט וסמנכ"ל טכנולוגיות של חברת דטה סייפ, חושב שכן. "התקשרתי לאנשים שלי אצל הספקיות וכולם העידו שהמשותף לכל הגולשים המתלוננים הוא שמותקן להם הסרגל של וואלה. הניחוש שלי הוא שמדובר בסקריפט ששמו המתכנתים של וואלה, אולי בטעות, שמנסה לעדכן לך את הסרגל של וואלה באופן אוטומטי, וזה מה שגורם לבעיה."

את דעתו של כהן, כיועץ לחברת מיקרוסופט, מומלץ כמובן לקחת בהסתייגות הראויה. תגובה הרשמית של חברת מיקרוסופט היא כי "הבעיה אינה נובעת מתקלה הקשורה לטכנולוגיה של מיקרוסופט ולא לעדכונים של החברה. מומחים במיקרוסופט בדקו את הנושא ומקור התקלה בוודאות אינו בדפדפן או בעדכוני מערכת ההפעלה".

בואו נחזור על כמה עובדות: כל הגולשים שהתלוננו על הבעיה התקינו את הסרגל של וואלה וביקרו באותו יום בפורטל. מיקרוסופט מכחישים כל קשר לתקלה. אף אתר חדשות בעולם לא פרסם ידיעה על הנושא, כלומר לכאורה הוא בלעדי לישראל בלבד, ושום וירוס שפעילותו דומה לא דווח בימים האחרונים.
 
 

תגובת וואלה

פנינו למשנה למנכ"ל וואלה, ארז פילוסוף.

כל האצבעות, לכאורה, מפנות אליכם.
"ברגע שהבנו שמנסים להפיל את זה עלינו, הושבנו אנשים שלנו לבדוק את העניין לאורך כל הלילה, הצלחנו לבודד את הבעיה והגענו למסקנה חד משמעית שאנחנו לא האשמים"

מה מצאתם?
"שאם אתה שומר בפוטושופ תמונת JPG ברזולוציה של 300 DPI, במקום הסטנדרט העומד על 100 DPI, גירסאות מסוימות של דפדפן האקספלורר נתקעות ועושות בעיות. עלתה תמונה כזו אצלנו והיא כנראה שגרמה לתקלה. האשם בכך הוא חד משמעית באג באקספלורר ואנחנו יכולים להוכיח את זה, ועובדה שבדפדפנים אחרים, מוזילה למשל, זה לא קרה".

במיקרוסופט מכחישים.
"בהתחלה הם הכחישו. דיברנו איתם שוב בשעות האחרונות והם די התקפלו"

במחשביהם של כל המתלוננים היה מותקן הסרגל של וואלה.
"זה לא קשור לסרגל. יכול להיות שזה יצא ככה כי להרבה גולשים של וואלה מותקן הסרגל שלנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by