ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פרצת אבטחה קשה מאיימת על הרשת 
 
 
מערכת חיים ברשת

פרצת אבטחה שהתגלתה בפרוטוקול התקשורת העיקרי של האינטרנט גרמה לממשלות ארה"ב ובריטניה להכריז כי הרשת בסכנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרצת אבטחה שהתגלתה בפרוטוקול התקשורת העיקרי של רשת האינטרנט הולידה חששות גדולים בקרב ממשלות ארה"ב ובריטניה כי ייתכן והרשת תיפול קורבן להאקרים.

לפי הצהרות שפרסמו במקביל המרכז הלאומי לתיאום אבטחת התשתיות (NISCC) בבריטניה והמשרד להגנת המולדת בארה"ב, נתגלו בפרוטוקול שלוש נקודות רגישות במיוחד שדרכן עשויים האקרים עוינים לתקוף ולהביא לנזק לתעבורת האינטרנט העולמית.
 
 
אתר האינקווירר מדווח כי הפרצה הראשונה קיימת בפרוטוקול שליטת התעבורה של הרשת (TCP). הפרצה השנייה היא ב-BPG, פרוטוקול ניווט הנמצא בשימוש נפוץ במיוחד והפרצה השלישית היא במנגנון המספור הראשוני של פרוטוקול TCP/IP.

על פי האזהרות, יוכלו סייבר-טרוריסטים פוטנציאליים לתקוף כל אתר או שירות אינטרנט הנשענים על טכנולוגיית ה-TCP (או בעברית פשוטה: המון אתרים). התקפה שכזו, אם תתרחש, תוכל לגרום להפלה של החלק הארי של רשת האינטרנט.

המרכז הלאומי לתיאום אבטחת התשתיות פרסם כי מוצרי הרשתות שיותר פגיעים למתקפה שכזו, מגיעים מהחברות Certicom, סיסקו, צ'ק פוינט, Cray ו-Juniper Networks. עד כה לא שחררה אף אחת מהחברות הללו טלאי אבטחה.

ה-NISCC ממליץ בינתיים לכל בתי העסק אשר עובדים עם ציוד רשתות של אחת החברות הללו להצפין את תעבורת הרשת שלהם כך שמידע ה-TCP שלהם לא יהיה זמין לגורמים חיצוניים. אמצעי בטיחות נוסף הוא צמצום חלון ה-TCP, והימנעות מפרסום מידע TCP מיותר (מספרי פורטים וכיו"ב).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by