ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA: אין חנינה 
 
 
מערכת חיים ברשת

תעשיית המוזיקה שמה קץ למדיניות החנינות שבמסגרתה היא הציעה חסינות משפטית לכל מחליף קבצים שיתחייב לתקן את דרכיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איגוד תעשיית ההקלטות של אמריקה (RIAA) החליט לשים קץ למדיניות השנויה במחלוקת של מתן חנינה משפטית למחליפי קבצים שהתחייבו לחדול מההרגל המגונה, מדיניות עליה הכריז הארגון בספטמבר 2003 בניסיון לאבק בתופעת החלפת קבצי המוזיקה ברשת.

על פי אתר CNET, הכריז האיגוד על תום מדיניות האיפוק באתר האינטרנט שלו בתחילת החודש, אולם הדבר לא הגיע לידיעת כלל הציבור (שכנראה לא מרבה לבקר באתר של RIAA) עד ליום שני, שבו הוציא הארגון מסמך תשובה לבית המשפט בקליפורניה אשר קבע כי מדיניות זו עמומה ומטעה.
 
 
תוכנית החנינות, שזכתה לשם "Clean Slate" (לוח נקי), הבטיחה כי הארגון לא יגיש תביעה משפטית כנגד אנשים פרטיים שנשבעו כי הם מחקו לחלוטין מהמחשב האישי שלהם את כל התוכן הבלתי חוקי שהיה עליו, להרוס כל עותק (תקליטורי מידע וכיו"ב) של יצירות שהושגו תוך הפרה של חוק זכויות היוצרים ולהימנע מכל פעילות של החלפת קבצים בעתיד – כל זאת בהתחייבות נוטריונית שתלווה בהתנצלות רשמית שתשלח לארגון.

התוכנית הוכרזה כאמור בחודש ספטמבר 2003, במקביל לגל התביעות הראשון שהגיש הארגון כנגד מחליפי קבצים פרטיים. מהר מאוד החל גל של ביקורת כנגד הארגון, ונשמעו טענות כי מדיניות זו לא הבטיחה כי ארגונים אחרים, שאינם RIAA, לא יגישו תביעות כנגד אנשים שכן יסכימו להתחייב בפני הארגון.

במסמך שהגיש RIAA לביהמ"ש (במסגרת תביעה שהוגשה כנגד הארגון) הודה הארגון כי אך ורק 1,108 אנשים החליטו להצטרף לתוכנית החנינות של הארגון. ב-RIAA הבחינו כי התביעות שהוגשו כנגד מחליפי קבצים הצליחו ליצור יותר רעש מאשר החנינות (ולהביא למודעות גדולה יותר בקרב הציבור) ולכן בעצם החנינות כבר אינן רלוונטיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by