ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים שהגיבורה תתפשט? לחצו כאן 

רוצים שהגיבורה תתפשט? לחצו כאן

 
 
אודליה ברקין

תארו לעצמכם סידרת טלוויזיה שבה הייתם יכולים להיות מעורבים בעלילה. נשמע נחמד? ובכן, ב"שמוז", סידרת מולטימדיה אינטרנטית חדשה העוסקת בעלילותיהן שלוש עלמות חמד, אתם יכולים לעשות את זה. בראיון לנענע מסבירות יוצרות הסידרה מה בנות אוהבות באינטרנט, והאם כל מה שהגולשים רוצים הוא רק סקס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמוז. בין פנטזיות על סקס לפנטזיות על חתונה
 שמוז. בין פנטזיות על סקס לפנטזיות על חתונה   
שיחת הבנות הפכה בשנתיים-שלוש האחרונות לזרם תקשורתי, שלא לומר חברתי, מוביל. זה התחיל עם הבלבלות הקיומיות של אלי מקביל, המשיך בדיוני פור-פליי וסטיות אצל דנה מודן, הגיע לדיונים נוקבים על גודל הזין והבעיה היהודית ב"סקס והעיר הגדולה" - ועכשיו, נחשו מה, זה מגיע גם לאינטרנט. נכון, "בננות" (ועוד לפניהן קארין ארד עם המסמך שלה) כבר שמו דברים כמו מערכות יחסים, בולבולים ודגדגנים על סדר היום האינטרנטי, אבל עכשיו תופס העסק זווית נוספת: קבלו את שמוז, סינרומן המולטימדיה הראשון לציון - שכל כולו מערכות יחסים, שיחות בנות ולבטים קיומיים ("להתפשט או לעזוב?").

הסידרה, שהיא מעין קומיקס אינטראקטיבי (מיד נרחיב בנוגע לזה), מציגה את דפנה בת ה-29, עורכת שנקלעה לחופשת לידה ממושכת ולמשבר עם בעלה; אריאל, צלמת, בת 29 המתלבטת אם למסד את הקשר עם בן זוגה או לבלות עוד קצת בחיי רווקות צבעוניים ויסמין, זמרת בת 28, רווקה הוללת המחפשת את הגבר ה`נכון מאד`. הכניסה לחייהן של השלוש מאפשרת לגולש/צופה לעבור עם יסמין מרומן לרומן, ללוות את דפנה בהתמודדות עם שגרת חיי הנישואים וההורות, ולהתנדנד עם אריאל בין הפנטזיות על חתונה לבין פנטזיות על סקס פראי.

בנוסף לצפיה בעלילה, הגולשים גם מעורבים בהחלטותיהן של הבנות בכל פרק. סצינת הסיום של כל פרק מציגה בפני הגולשים כמה אופציות בפניהן עומדות הדמויות, והפרק הבא ייכתב לפי תוצאת הצבעת הגולשים, שמוזמנים לבחור באחת האופציות. גימיק חמוד נוסף הוא האפשרות לדעת מה חושבת כל דמות באמת, בזמן שהיא מדברת עם דמות אחרת. ותודו שאם אפשר היה להוסיף אפשרות כזאת לתוכנית של דנה מודן, נניח, היה איך שאומרים, שמייח.

 
התלבטויות בשמוז. אתם רוצים? היא תתפשט
 התלבטויות בשמוז. אתם רוצים? היא תתפשט   
את הסידרה יצרו אראלה בן שחר-טהרלב, 33, מיכל בן ארי, 32, ואורית בינדרמן 32. השלוש, חברות טובות שמכירות עוד מימי הלימודים, הקימו את חברת ג`ייד מדיה, המתמחה במשחקי מחשב לבנות, ו"שמוז" הוא הפרויקט העיקרי העומד על סדר היום שלהם כרגע. לכבוד השקת הסידרה בשבוע שעבר, התפנו הבנות לראיון לנענע.

מאיפה לקוח הרעיון?

מיכל: "בשלב בו ניסינו שלושתנו לפתח משהו בתחום המולטימדיה, היינו נפגשות בביתה של אורית ובמקביל לעבודה מנהלות שיחות נפש על מצבנו בחיים, ומהון להון חשבנו למה לא להפוך את השיחות האלה לתסריט. מכיוון שבכל שיחה היה גם מוטיב מובהק של התלבטות חשבנו שהתסריט ייסוב סביב ההתלבטות, וככה נולד הפן האינטראקטיבי".

מה מקור השם?

"שמוז באידיש ובסלנג אמריקאי (בכתיבה שונה - SHMOOZE) זה לפטפט, להתחבר, להתרועע, לנהל שיחת חולין`. אנחנו שינינו את האיות כך שזה ישמע כמו השמוז המקורי אבל תהיה בתוכו גם המילה MUSE שזה מוזה".

 
שמוז. לקרוא את המחשבות של הגיבורות
 שמוז. לקרוא את המחשבות של הגיבורות   
כפי שוודאי כבר הבנתם, כשאתם גולשים בשמוז, בניגוד לצפיה בסידרת טלוויזיה, כאן אתם מחליטים איך תתקדם העלילה. כך למשל, בפרק הראשון, יסמין יוצאת עם בחור שמסרב לשכב איתה עד שלא יכירו טוב יותר (סיטואציות מהחיים, כבר אמרנו?). בסוף הפרק צריכים הגולשים לעזור ליסמין להחליט מה לעשות: האם לעזוב אותו, לחכות עד שיעשה את הצעד או אולי פשוט להתפשט ולקוות שהוא ימשיך משם. (מי שמעוניין להתלבט עם אחרים, עושה את זה בפורום של האתר). כמובן שרוב המצביעים מבקשים מיסמין להתפשט. הפרק הבא, בו תחליט יסמין מה היא רוצה, יעלה לאתר ביום שישי הקרוב.

נו, אז כבר בהזדמנות הראשונה הגולשים שלכן מעבירים מסר חד וברור: רוצים סקס.

מיכל: "אולי, אבל הסדרה הנה קלילה במתכוון ואין בה מקום לשיקולים אידיאולוגיים נשגבים, הרעיון היה להציג באופן משעשע חברות בין שלשו בחורות וליצור הזדהות עם קהל הגולשות באשר לתכני הסדרה. אם יסמין אכן תצטרך להתפשט, אנו מבטיחים שהיא תעשה את זה באופן מכובד כיאה לסדרה שנכתבת על ידי נשים".

אתן רואות באינטרנט כמדיום יתרונות על פני אמצעים אחרים בהם יכולתן ליצור סדרה דומה?

"הבחירה שלנו במדיום האינטרנט כמדיום אידיאלי לסדרה כמו שלנו היא כמובן האינטראקטיביות שמאפשר מדיום זה. מכיוון שכרגע האינטרנט מועבר בפס צר, התאמנו את עצמנו למגבלות המדיום ויצרנו במכוון סדרה עם סגנון עיצובי "שטוח", בדומה לסינרומן אבל עם אמירות פוסט מודרניסטיות .מצד אחד ניכרת ההשפעה מפופ ארט ותרבות הרטרו ומצד שני אנו בוחנים את המדיום שאנו משתמשים בו ומגיבים עליו. מוניקה מוסקוביץ`, אגב, היא המעצבת המוכשרת שלנו והיא אחראית ללוק.

אתן חושבות שנשים משתמשות באינטרנט באותה צורה כמו גברים?

"אין לי ממש מושג איך `גברים` משתמשים באינטרנט, אבל אני חושבת שנשים מאד מנצלות את כלי הקהילה באינטרנט, כמו פורומים ושירותי ייעוץ. מצד שני, רוב הנשים שאני מכירה משתמשות באינטרנט לצרכי חיפוש והשגת מידע בדיוק כמו הגברים, רק שאולי החיפוש פחות מטריד אותן מאשר את הגברים. לכן, המבנה הנוכחי של האינטרנט מתאים לנשים.
 
 

איך אתן רואות את הדימיון בין הסידרה שלכן לסדרות טלוויזיה כמו סקס והעיר הגדולה?

"למרות שלא ניתן להתעלם מהדמיון, הרעיון שלנו נהגה לפני חמש שנים, ואז גם כתבנו את שלושת הפרקים הראשונים. אני חושבת שיש כרגע מגמה עולמית להתעסק בבידור ובתקשורת בנושאים המעניינים נשים ומזווית של נשים. ואנחנו, כמו גם סקס והעיר הגדולה, מהוות חלק מאותה מגמה".

אורית: "חוץ מזה, אנו שמחות על הדמיון".

איזה אתר הייתה כל אחת מכן לוקחת לאי בודד?

מיכל: "את האתר שלנו".

אורית: "את שלנו וגם את אמזון, שאני אוכל להזמין ספרים לאי".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by