ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדריך מיוחד: עוברים בקלות לשיטת המספור החדשה 

מדריך מיוחד: עוברים בקלות לשיטת המספור החדשה

 
 
אורן הוברמן

השבוע בדוברמן: למי היו בעיות, איך תעדכנו את הזכרונות בסלולרי בלי לצאת מהבית ומה לעזאזל עושים עם האאוטלוק. כך תעברו ל-7 ספרות בשלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כמה מילים על המעבר לשיטת המספור החדשה

כפי שידוע לכולנו (ואם לא – הנה הלינק) אתמול בחצות התחלף מספר הסלולרי שלכם למספר בן 7 ספרות. למה כל הסיפור הזה? בגדול, בעיקר בכדי לעזור לכם לחסוך. מרוב קידומות (055, 056, 067 ועוד 12 כאלו) רב הלקוחות התקשו לזכור איזה טלפון שייך לאיזו חברה. המרוויחות הגדולות, כמובן, היו המפעילות הסלולריות, המרוויחות על כל שיחה מרשת אחת לאחרת דמי קישורית שמנמנים. אם אין לכם מושג לאיזה רשת אתם מתקשרים – סביר להניח שלא תחשבו פעמיים לפני שתחייגו את המספר. המצב הנוכחי הרגיז את משרד התקשורת, שבנוסף לכל גם התחיל להיות קצת צפוף במספרים, ולפיכך יצאה את הפועל ההחלטה: מוסיפים ספרה נוספת.

מעתה, יש רק 5 קידומות: 050 (פלאפון), 052 (סלקום), 054 (אורנג'), 057 (מירס) ו-059. אם אתם רוצים להבין איך בדיוק זה עובד, תוכלו לקרוא את ההסברים הפשוטים של משרד התקשורת בעניין ולבדוק את המספר החדש שלכם במחשבון שבאתר המשרד. בשני המספרים (הישן והחדש) תוכלו להשתמש במהלך החצי שנה הקרובה. לאחר מכן, תושמע הודעה במספר הישן שתפנה למספר החדש. לשאלות פרטניות יותר, ניתן להתקשר למספר 0000* או ל-1222-0000 (חיוג חינם).
 

מה קרה בפועל?

יאמר לזכותן של כל החברות הסלולריות שהן עשו הפעם מאמצים עילאיים בכדי להפוך את המעבר לחלק ככל האפשר. כל החברות יצאו בקמפיינים חגיגיים, תגברו את מערך השירות בסניפים והבטיחו לסייע ככל הניתן בעדכון הזיכרונות שלכם במכשיר.

הבעיה היא שעם כל הכוונות הטובות, התקלות לא איחרו לבוא: אתמול בערב גילו רבים מלקוחות אורנג' שהם אינם מצליחים להתקשר למנויים אחרים של החברה, הודעות SMS לא הגיעו ליעדן ותאים קוליים חדלו מלפעול. בסלקום ובפלאפון, אולי בשל ההשקה הרכה שערכו לשירות לפני כשבועיים, לא נרשמו תקלות מיוחדות.
 

מה עושים עם הזכרונות בסלולרי?

אם יש לכם מעט מאוד מספרים, כדאי פשוט לשנות את המספרים ידנית (המחשבון של משרד התקשורת יוכל לעזור לכם בכך). אם יש לכם יותר מעשרה – האופציה המומלצת היא פשוט להגיע לאחד עם המכשיר ממרכזי השירות של החברות ולבקש שידאגו לכם לעדכון אוטומטי של הזיכרונות. טכנית העניין לוקח רק כמה שניות, אך בשבוע הקרוב צפויים עומסים על מרכזי השירות, כך שאולי כדאי לשקול ולהמתין עם זה שבוע נוסף.

שאלה בוערת אחרת היא האם ניתן לעדכן את המספרים אוטומטית במכשיר מבלי להגיע למרכז השירות. בואו נעשה קצת סדר בעניינים: על אף ריבוי הסתירות בהודעות לתקשורת, זאת איננה אגדה אורבאנית. בסלקום ובפלאפון אפשר, באורנג' לא.

חברת סלקום מוסרת כי לקוחותיה יקבלו בקרוב למכשירם הודעה מיוחדת עם בקשה לעדכון המספרים במכשיר, מי שיאשר אותה, כל הזיכרונות במכשירו יעודכנו אוטומטית, ללא תשלום. זאת, כמובן, בנוסף לאפשרות להגיע למרכז השירות או לעמדות החברה שיוצבו בקניונים. לא ברור אם העדכון "מהבית" יפעל גם על מכשירים ישנים (בני שנתיים ומעלה).

פלאפון מציעה ללקוחותיה שירות דומה של עדכון מספרים "מהבית". לדברי החברה, השירות יתאפשר לחלק מהמכשירים בלבד, זאת באמצעות התקנת תוכנה אותה ניתן להוריד מהאינטרנט הסלולרי. בכדי לבדוק אם המכשיר שלכם תומך בעדכון זה, התקשרו לשירות הלקוחות של פלאפון. בנוסף, כמובן, ניתן להגיע לכל אחד ממרכזי השירות לעדכון מהיר.

דווקא אורנג' לא תספק את שירות העדכון "מהבית". מאורנג' נמסר כי "החברה לא נערכה לספק את שירות העדכון באוויר ולפיכך השירות לא יסופק, הלקוחות מוזמנים להגיע למרכז השירות שם יעדכנו להם את המכשיר אוטומטית". מקורות בחברה מסרו כי אורנג' שקלה את העניין, אך החליטה ברגע האחרון לסגת ממנו משום שהוא "עושה בעיות בהרבה מכשירים".
 
 

ומה עם האאוטלוק?

 
לזה דווקא יש פתרון פשוט ומהיר. אנו ממליצים בחום לנסות את התוכנה הקטנה שפיתח איתן מייכלסון בדיוק לשם כך.

מדריך קצר: הורידו את התוכנה מהאתר, וסגרו את האאוטלוק שלכם במקרה והוא פועל. לאחר הפעלת התוכנה, לחצו על העיגול והמתינו בזמן שהוא מהבהב. אל ייאוש, ייתכן שזה ייקח מספר דקות. בסופו של דבר תקבלו הודעה על סיום הפעולה ותוכלו לסגור את היישום באמצעות ה-X. זהו, כל המספרים הסלולרים שלכם באאוטלוק עודכנו כיאות.

מייכלסון מצהיר שהוא אינו אחראי לנזק שיגרם כתוצאה מהשימוש בתוכנה. לנו, בכל מקרה, היא עשתה את העבודה מצוין.
 
דפקו אתכם? תנו לנו להפוך שולחנות!
דוא"ל: doberman_report@nana.co.il (נא לצרף שם ומספר טלפון).
פקס: 03-6878006 (לידי "דוברמן").
תא קולי: 054-6833603 (בעלות שיחה סלולרית).
הכתובת הישירה של הדוברמן: Doberman.nana.co.il

גילוי נאות: דוברמן מתפרסם בפורטל נענע הנמצא בבעלות חברת נטוויז'ן. עם זאת, הוא נטול פניות לחלוטין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by