ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האנשים הטובים מה-FBI רוצים להקשיב למקלדת שלכם 
 
 
מערכת חיים ברשת

ארה"ב: סוכנות הביון הפדרלית, לצד משרד המשפטים והרשות למלחמה בסמים רוצות להשתיל "דלת אחורית" בתוכנות מסרים מיידיים ושירותי טלפון באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-FBI מנסה לשכנע את הממשלה שספקיות פס-רחב, ספקיות שירותי טלפון באינטרנט ושירותי מסרים מיידיים יתקינו "דלתות אחוריות" (backdoors, בלעז), כדי שהחבר'ה הטובים יוכלו לצוטט לאזרחי ארצות הברית בקלות יתרה וללא פיקוח חיצוני.

"דלת אחורית" היא פגם אבטחה מכוון בתוכנה או בשירות מסוים, המאפשר למי שיודע עליו גישה למה שעושה המשתמש באמצעות אותה תוכנה. כך למשל, "דלת אחורית" כזו בתוכנת שירותי טלפון באינטרנט תאפשר לסוכנויות הממשל לצוטט לשיחות מבלי לפרוץ לתוכנה, אך תותיר אותה בלתי פגיעה לפורצים אחרים.
 
 
הכול טוב ויפה, אולם החוקים המתירים לסוכנויות ממשל, בהם המשטרה וה-FBI, לצוטט לשיחות הם נוקשים במיוחד. וזאת כדי לוודא שלא ישתמשו בכוח שלהם ללא הצדקה נגד האזרח הקטן. אחרי ה-11 בספטמבר הוקלו התקנות בכל הנוגע לטלפון, אולם שירותי התקשרות דרך האינטרנט הם תחום לא מטופל משפטית. לפחות עד כה.

ZDNet מדווח כי ה-FBI מבקש לעקוף את הקונגרס – שאם יידרש לסוגיה, יעביר ככל הנראה חוק המחמיר עם רשויות אכיפת החוק, וידרוש מהם לספק ראיות המצדיקות את הציטוט – בדומה לחוק לגבי ציטוטים טלפוניים. אולם אם הממשל ייענה לבקשת ה-FBI, תוכל הסוכנות לבצע האזנות ללא פיקוח חיצוני, וכן יימנע דיון ציבורי בסוגייה.

ה-FBI, לצד הרשות למלחמה בסמים ומשרד המשפטים, טוענים כי התקנה לאכיפת החוק באמצעי התקשורת מ-1994 מאפשר לנציבות התקשורת (ה-FCC) להתאים את האינטרנט לציטוטים. "אין להמעיט בחשיבות ובדחיפות של המשימה הזו", נאמר בהודעתם.

אולם בניגוד לטענת סוכנויות הממשל, החוק מ-1994 מתייחס בפרוש לשיחות טלפון בלבד. ה-FBI, עם זאת, ימשיך להילחם על הזכות לשתול "דלתות אחוריות" ולצוטט כאוות נפשו. בהודעה נמסר כי "היכולת של רשויות אכיפת החוק – הפדרליות והמקומיות – לבצע מעקב אלקטרוני היא תוצאה של התפשרויות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by