ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
על הכוונת: המרגל שתקע אתכם 
 
 
מערכת חיים ברשת

וועדת הסחר הפדראלית בודקת האם גורמים עבריינים משתמשים בתוכנות ריגול כדי לאגור מידע על הגולשים מבלי ידיעתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות הריגול שמתחבאות בשקט במחשבים הביתיים שלנו ואוספות עלינו מידע מבלי הסכמתנו הן תופעה נפוצה בעידן הפס הרחב. השבוע עומדת וושינגטון להתייחס בפעם הראשונה לתופעת הרוגלות ולקיים דיון האם מדובר בסכנה לגולשים ובעבירה על החוק.

וועדת הסחר הפדרלית (ה-FTC) עומדת לקיים היום (שני) יום עיון ראשוני כדי לדון בהשפעות השונות של תוכנות הריגול שמתחבאות להן במחשבים האישיים של הגולשים, אשר משמשות הן לאיסוף מידע והן לפתיחת חלונות פופ-עף מעצבנים.

עד כה נראה כי רוב השימוש בתוכנות ה-"Spyware" וה-"Adware" נעשה לשם מעקב אחר העדפות צרכניות. עכשיו בודקת וועדת הסחר האם גם עבריינים התחילו להשתמש בטכנולוגיה הזו על מנת לגנוב מספרי אשראי ומספרי ביטוח לאומי של גולשים תמימים. עד כה לא מצאה הוועדה עדויות לדבר ובשל כך נקטה במדיניות קלה יחסית כלפי התוכנות הללו.
 
 
מומחי פרטיות ויצרנים של תוכנות לאיתור רוגלות אומרים כי הגישה הסלחנית של ה-FTC הותירה יותר מדי גולשים חשופים לפרסומות בלתי רצויות, ולהוספת תוכנות שהם בכלל לא מודעים לקיומן על המחשב הביתי שלהם.

עכשיו נשאלת השאלה האם יזכו הרוגלות והתוכנות הפרסומיות גם הן לטיפול יסודי כמו זה שזכתה תופעת הספאם, או האם יחליטו המחוקקים כי מדובר ביוזמה כלכלית ברוכה וכי אין בה כל סכנה לצרכנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by