ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הנער שצעק: "המלך הוא קמצן" 
 
 ``תודה מותק. עכשיו לך הביתה לאמא``   
 
מערכת חיים ברשת

צעיר עזר למיקרוסופט למצוא (עוד) פאשלה בחלונות. בתמורה לא קיבל שום תגמול כספי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאט תומפסון, גאון מחשבים בן 19 מסקוטלנד, הציל את מיקרוסופט מפני מבוכה רבה, כאשר דיווח לה על פרצת אבטחה חמורה בשרתים שלה. את הפרצה הוא מצא במסגרת עבודתו בחברת מחשבים מקומית Aberdeen IT.

בעודו עומל על פרויקט עבור לקוח, קרס לפתע השרת עליו הוא עבד. בהתחלה חשב שמדובר בבעיה נקודתית אצלו, אבל לאחר בדיקת מעמיקות גילה שהסיבה לקריסה היא פרצת אבטחה בתוכנה של מיקרוסופט.

במקום למכור את המידע הזה להאקרים וכותבי וירוסים שהיו מאד שמחים לגלות דרך חדשה שבה אפשר לפרוץ או לגרום לקריסת שרתים המונית, כדוגמת ההשגים של התולעים ו, תומפסון החליט להעביר את המידע למיקרוסופט.
 
 
האנשים ברדמונד לא האמינו לו בהתחלה, והעבירו אותו ממחלקה למחלקה, בחושבם אותו לסתם משתמש שמתקשר לבקש תמיכה על בעיה פעוטה. בסופו של דבר הצליח להגיע למחלקת אבטחת מידע של החברה, ושם הוא קיבל את מלוא תשומת הלב.

לא פחות מששה חודשים עבד תומפסון בצמוד לאנשי אבטחת המידע של מיקרוסופט, עד לרגע . אולם עם תום העבודה, תומפסון לא קיבל ממיקרוספט סנט אחד כתגמול על שעות העבודה הרבות שלו, שמנעו ממיקרוסופט הפסד שהיה יכול היה להגיע למליוני דולרים. התודה היחידה שהוא קיבל היתה שצורפה לפרטים על טלאי האבטחה.

תומפסון הצעיר לא כל כך כועס, ומסתפק בכך ששמו אוזכר באתרה של מיקרוסופט. הבוס שלו, סטיב לאי, חושב אחרת. "בהשוואה למה שתומפסון העניק למיקרוסופט, אזכור שמו לאות תודה באתרה הוא כלום, פשוט כלום" הוא . "חברה בסדר גודל כזה כמו מיקרוסופט יכלה להשתדל עבורו טיפה יותר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by