ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לוזרים אמיתיים 

לוזרים אמיתיים

 
 
אחי רז

ההולנדים דורסים את היוגוסלבים, שמצדם, סיפקו לכתומים הזדמנויות אין ספור, והספרדים הולכים הביתה, שלא במפתיע. עוד יום של רבעי גמר ביורו 2000

 
 
 
 
 
 
 
 
 

א.

פטריק קלויברט. דורסני, יאמרו הציניקנים (רויטרס)
 פטריק קלויברט. דורסני, יאמרו הציניקנים (רויטרס)   
מי מאוהדי אסטון וילה היודעים אירוניה מהי, נהנו לבטח מהמשחק המעט תמוה, הערב ברוטרדם. הדחתו מהאליפות וממלכות השערים הזמנית של מי שכונה שם "מיס-אלוט-וביץ`", ועוד בידי החלוץ היחיד שכבש את שעריו ממרחק קרוב יותר לקו השער, היתה הרבה מעבר למה שניתן היה לחלום עליו בבירמינגהאם. המנה היפה שהביא הערב פטריק קלויברט לאוהדיו, וההזדחלות הרפה של אותו מילוסביץ` ברחבת היריב, משקפת אולי יותר מכל, את ההפכפכות הבלתי נסבלת של מקצוע החלוץ, ואת תלותו הכמעט בלעדית בתפקוד הקישור, ובשגיאות המגינים שמנגד.

למרות האמור לעיל, אין כל כוונה להמעיט כאן בכישוריו המוכחים של קלויברט, או אפילו באלו המפוקפקים מאוד של מילוסביץ`. ארבעת השערים שכבש החלוץ ההולנדי הביאו לידי ביטוי את מיומנותו הגבוהה, ויכולת הסיום הקטלנית (והדורסנית, יאמרו אנשים רעים וציניים), ויקפיצו, כנראה, את מניותיו של מי שפעמים רבות איים להחזיק יום אחד בתואר החלוץ הטוב בעולם.

נדמה כי המכנה המשותף לכל ארבעת השערים הראשונים, היה חלקו המכריע של מיכאילוביץ` בהם. מעבר להיותו פאשיסט ידוע, ספורטאי לא הגון, ובחירתו התמוהה בעימלון צווארונו, משל היה לפחות קאנטונה, מתברר כעת כי מדובר גם בבלם גרוע, ומה לעשות, קצת מכוער.

ההולנדים, שמאז משחק הפתיחה המאכזב מול הצ`כים לא מתקשים למצוא את הרשת, היו צריכים עוד מעט מאוד הזמנות בשביל למצוא את הבקיעים העצומים בלב ההגנה היוגוסלבית, ששחקניהם המהוללים יכולים היו ללמוד משהו מהנשיא מילוסביץ` על עמידה עיקשת מול לחץ מתמשך.

בוילה פארק, מנגד, כבר נושמים האוהדים לרווחה. אחרי שראו את דווייט יורק מניף את גביע אירופה באדום, הדבר האחרון שהיו צריכים שם זה גם מלך שערים אירופי ברשימת האקסים.
 

ב.

ראול. איפה הוא ואיפה סטיית התקן (רויטרס)
 ראול. איפה הוא ואיפה סטיית התקן (רויטרס)   
אותם אוהדים אמורים, שמחו עוד לגלות, כי לוזרים אמיתיים יש גם מחוץ לגבולות בירמינגהאם. הפנדל המוחמץ של ראול, קלישאה נדושה ככל שתהיה, הוא האנלוגיה המבריקה ביותר לנבחרת הספרדית הבלתי נלאית. למרות שהגרלת הבתים ידועה כבר כמה וכמה חודשים, וברור היה כי על מנת להתקדם מעבר לרבע הגמר, תיאלץ הנבחרת של קמאצ`ו לעבור את צרפת או הולנד, היו רבים, הרבה מעבר לסטיית התקן ההגיונית, שהאמינו כי זו עלולה להיות, אחרי הכל, השנה הספרדית.

כל אותם מהמרים פרועים, שהרשו לעונה הטובה של הקבוצות הספרדיות לסמא את עיניהם, לא לקחו בחשבון את העובדה הכה בסיסית, כי לנבחרת שלהם פשוט אין מספיק שחקנים טובים. זה אולי עובד לא רע בהוליווד, אבל ממש חסר סיכוי בטורניר הכדורגל היוקרתי ביותר ביבשת.

העלייה הספרדית לשלב רבע הגמר, שהושגה בצורה כל כך סנסציונית, היוותה אולי מחזה הגון עבור מי מאיתנו שאינו נורווגי, אולם במידה שווה היה זה נס פלאי, שקיומם של כאלו על כדור הארץ הוכח כרגע רק על מגרשי הכדורגל.

למרות כל אלו, ועל אף המשחק המפוזר, חסר הדמיון, ומעל לכל, חסר הנשמה במחצית השנייה, נתנו הקרחים הבולטים במגרש, בארטז וקולינה, הזדמנות אחרונה לספרדים המסכנים, בדמותו של פנדל משונה. גם ראול, כנראה, קרא הבוקר את המחקר המעמיק שמלמד כי כדורים מהנקודה הלבנה יש לבעוט לאחת הפינות העליונות, וכך אכן עשה. כמו אצל אוהדיו הרבים, גם כאן צצה לה סטיית התקן.
 
 

ג.

 
בתקווה שכולם הבחינו ביחסים המתהדקים בין השופט קולינה לבין זינאדין זידאן, שניצל כל הזדמנות לטפוח קלות על ישבנו של הראשון, שמצידו שיחק אותה דדי קול.
 
רוצים לדבר על זה? פורום כדורגל בנענע.

רוצים להגיד לכותב מה דעתכם עליו? בשביל זה יש אימייל.

רוצים להזכר במה שהיה עד עכשיו? הגביע הקדוש - יומן אליפות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by