ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גירסה חדשה של NetSky תתקוף את קאזאה 
 
 
מערכת חיים ברשת

וירוס התולעת החדש מסדרת NetSky מדביק את המחשב גם ללא פתיחת הקובץ המצורף לאימייל, והופך את המחשב לזומבי ממנו יותקפו אתרי שיתוף קבצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד וירוס מסדרת NetSky בא לעולם והתחיל להסתובב ברשת. הגירסה החדשה, NetSky.V, עשתה את הבכורה שלה בליל יום רביעי – כך לפי דיווחים של חברות אנטיווירוס.

וירוס התולעת החדש עושה שימוש בפגם אבטחה ישן של דפדפן האקספלורר, הקשור בפקדי XML. להבדיל מגרסאות מוקדמות יותר של הווירוס, הגירסה הזו לא מצריכה פתיחה של קובץ המצורף לאימייל מדבק, אלא מדביקה רק באמצעות צפייה באימייל – כך מדווח הרג'יסטר.
 
 
משנדבק המחשב, הווירוס קוצר ממנו כתובות אימייל ושולח את עצמו אליהן. כמו כן, הווירוס הופך את המחשב לזומבי, באמצעותו ישוגרו תקיפות מניעת שירות נגד אתרי החלפת הקבצים www.kazaa.com, www.emule.de ועוד. ההתקפות יצאו לפועל מה-22 עד ה-29 באפריל.

גם גירסאות מוקדמות יותר של NetSky, כמו NetSky.Q, שמו לעצמם כמטרה אתרי החלפת קבצים. מיקו היפונן, מחברת האנטיווירוס הפינית F-Secure, אמר לרג'יסטר כי הוא ההתקפות על אתרי שיתוף קבצים עד כה הצליחו, וכי "כמעט כל האתרים, מלבד קאזאה, נפלו".

אם אתם רוצים לשמור על המחשב שלכם, הישמרו במיוחד מאימיילים הנושאים את הכותרות: "Mail Delivery Sytem failure", "Mail delivery failed", "Server Status failure", או "Gateway Status failure".

בינתיים, עם זאת, אין סיבה לפאניקה. NetSky.V אינו נפוץ כאחיו הצעירים, וחברות האנטיווירוס מדרגות את הקריטיות שלו כ"בינונית-נמוכה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by