ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נשארנו שישה 

נשארנו שישה

 
 
צביקה בשור


הברירה הטבעית מתחילה לעשות את שלה, משילה מעל היורו את הנבחרות שבסך הכל די שמחו להגיע לאן שהגיעו, ולא ממש שמו עין לטושה אל עבר הגביע. השופטים רוצחים לנו את החיים, וסחבק יוצא למילואים. יורו 2000 מתחמם-מתקרב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ההרים גבוהים יותר

אדון שופט, אדון שופט, הוא הרביץ לי. פינטו מלשין על עריף, בתקווה לעוד אדום אחד (רויטרס)
 אדון שופט, אדון שופט, הוא הרביץ לי. פינטו מלשין על עריף, בתקווה לעוד אדום אחד (רויטרס)   


פורטוגל לא אמורה להזדקק לשופט כדי לנצח את טורקיה. לא לגמרי בטוח, אבל בסבירות גבוהה למדי ניתן להגיד שגם אם המשחק היה מתנהל כמו משחק כדורגל נורמלי, עם 11 פורטוגלים מול 11 טורקים, לואיס פיגו היה מוצא דרך להכניס לטורקים את הקטנה שלו לרחבה, וגומש היה עושה מזה שער.

אבל השופט שפט, וטורקיה מצאה את עצמה עם 10 שחקנים שלא בצדק, ומשם והלאה כבר דיבר התסכול ושיחק הכעס, יצאו הצהובים והתאדמו הפרצופים. טעויות שיפוט הן אחד מהסמים שמקיימים את המשחק, אבל דבר כזה לא יצא לי לראות מאז מופע הבלהות של דני קורן בגמר גביע המדינה בין הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים. אף החלטה לא נבעה ממה שהתרחש במשחק, אלא רק ממהלכי המחשבון הקטנוני שעבד בראשו של ההולנדי הבוק, ששקל שני צהובים מול אדום, עבירה מול יד וכן הלאה וכן הלאה, עד עצם הדקה התשעים.

לא ברור איך אופ"א בוחרת את השופטים שלה, ולמה הוחלט שהולנד תשלח נציג שיפוטי לרבע הגמר, למרות שכפי הנראה אין לה נציג ברמה המתאימה. הכיבודים של יוהנסון למארגני התחרות והמדינות המארחות עלו להרבה אנשים טבים בטורקיה ופורטוגל בעודף לחץ דם, ובמשחק בין יריבות שוות כוח עוד היו עולות גם בהכרעה מוטעית של כף המאזניים.

 

בדרך

תזכירו לי מי זה דל פיירו? טוטי מוציא את דינו זוף גאון בעל כורחו (רויטרס)
 תזכירו לי מי זה דל פיירו? טוטי מוציא את דינו זוף גאון בעל כורחו (רויטרס)   

כמו הפועל תל אביב משופרת, איטליה מראה לכולם שאפשר לקחת אליפויות גם בלי להיות יפים, שאפשר לרמוס בלי לדרוס. ככל שעובר הזמן, איטליה נראית יותר ויותר משכנעת, כשהיא משילה לגמרי את הזיכרון הרע שהשאירה לנו מהמונדיאל האחרון. אז נסטה והחברים בהגנה העבירו את הכדור ביניהם, בתקווה שבסוף הוא יגיע לדי ביאג`ו שיעיף אותו קדימה-קדימה. היום אלברטיני וטוטי המצוין (עם כל האהבה לגמד מיובה) מוכיחים שיש איטליה של אמצע מגרש, ויחד עם ההגנה הענקית שהיתה ונשארה, כל מה שנשאר לאיטלקים זה להביט אחורה על הגופות של השועלים המתים, ולחכות לאריות ההולנדים או היוגוסלבים, כדי להוכיח שהיא יכולה לפרק גם אותן.

הפרידה מרומניה, קבוצה שנוהגת לעוף בשלב הראשון שאחרי הבתים המוקדמות, משאירה את האליפות עם שש נבחרות שרוצות ויכולות לקחת את הגביע. מהיום ואילך, כל משחק ימצא בסופו קבוצה אחת שתחזור הביתה בלי שהגשימה את הציפיות ממנה. אכן, ימים יפים של אליפות הגיעו לאליפות.
 
 

חזרה

 

הדוד סמי לא מכיר ביורו 2000, ועבדכם הנאמן יוצא בלב עפץ לשרת את מדינתו נאמנה, מדיו ירוקים וליבו לבן, עגול ובעל משושים שחורים.

אבל לא אלמן נענע, ואת השורות ימלא אחד מטובי בנינו, האיש שנולד עם המאן יו ביד, מר אחי רז. הוא טכני, הוא טקטי, הוא אוהד הפועל באר-שבע, ולכולם ברור שאם הוא היה פותח, כבר היה 3:0 לנו.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by