ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מי רוצה להיות אביר ג'די? 
 
 
מערכת חיים ברשת

שלב נוסף בדרך להפיכתנו לסייבורגים שיכולים להזיז חפצים בכח המחשבה בלבד עומד לצאת לדרך, עם תחילתו של ניסוי לקריאת מחשבות באמצעות צ'יפ שיוחדר למוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת המחקר הרפואי האמריקאית Cyberkinetics מתכוונת להחדיר צ'יפ זעיר למוחותיהם של חמישה בני אדם משותקים, במטרה לאפשר להם לתפעל מחשב באמצעות חשיבה בלבד, כך פורסם בניו-יורק טיימס.

הניסוי, שקיבל את השם BrainGate, ייצא לדרך בחודש הבא, לאחר שהתקבל לכך אור ירוק מרשות המזון והתרופות האמריקאית, ה-FDA, וזאת בתנאי שהוא יבוצע למטרות רפואיות בלבד.

לשלב הניסוי בבני אדם קדם שלב של ניסוי בבעלי חיים. החוקרים לימדו קופים להזיז חץ על מסך באמצעות הזזה ידנית של ג'ויסטיק. בו בזמן החוקרים ניטרו בעזרת צ'יפ שהוחדר למוח הקופים, את האותות שהמוח שידר, וניסו לזהות את רצף האותות ששיך למחשבה על התנועה. לאחר שבודד הרצף, החוקרים קראו את המחשבות של הקופים, והזיזו את החץ על המסך ברגע שהקוף רק חשב על ביצוע התנועה. כך הקופים למדו שהם יכולים לגרום לתזוזת החץ, גם בלי שהם מזיזים בפועל את הג'ויסטיק.
 
הניסוי בבני אדם יהיה מסובך אפילו יותר, משום שמושאי המחקר יהיו אנשים ללא יכולות תנועה. הם לא יוכלו להזיז ג'ויסטיק כמו הקופים, ולכן הם יצטרכו לדמיין את עצמם מבצעים את התנועה המוטורית, מבלי שהם יכולים לבצע את התנועה בפועל.

לצורך הניסוי יבוצע בגולגולת של חמשת המתנדבים נקב זעיר מעל לאוזן. צ'יפ בגודל של כ-2 מילימטרים יוחדר לאזור במוח שאחראי לפעולות מוטוריות, וחוטים דקים יצאו החוצה ויתחברו למחשב.

מטרת המחקר, היא בסופו של דבר, לאפשר לבני אדם המשותקים מסיבות שונות, להפעיל מכשירים שונים, כמו להדליק ולכבות את האור, באמצעות החשיבה בלבד. מהחברה נמסר כי הם מתכוונים, במידה והניסוי יצליח, לפתח מוצר ולהוציא אותו לשוק בשנת 2007 או ב 2008.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by