ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מציגה: ליתר ביטחון 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט שיחררה ארבעה טלאי אבטחה לעשרים פרצות קוד שונות; מומחה אבטחה: מיקרוסופט עיכבה התיקונים לצרכי יחצ"נות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת מיקרוסופט שיחררה אתמול (שלישי) טלאי אבטחה שאמורים לכסות כעשרים פרצות שונות במערכת ההפעלה חלונות, חלק מפרצות אלו יכולות לשמש כדלת כניסה לווירוסים חדשים, כך ע"פ דיווח של אתר CNET.

לפחות שש מתוך הפרצות שנסתמו היו מאפשרות הדבקה של מערכת ההפעלה על ידי תוכנות דומות ל-MSBlast הנבלולית, אשר הדביקה למעלה משמונה מיליון מחשבים מאז אוגוסט שעבר. פרצה אחרת שנסתמה נוגעת לקובץ ספציפי שמשמש את תוכנת דפדפן האינטרנט, ותוכנות הדוא"ל אאוטלוק ואאוטלוק אקספרס, אשר הותיר את המחשב פרוץ לווירוס אשר היה מתפרץ לאחר שהמשתמש היה לוחץ על קישור מסוים שנשלח אליו.
 
 
ענקית התוכנה שיחררה את ארבעה הטלאים שאמורים לכסות עשרים פרצות שונות, כחלק מהעדכון החודשי שלה. החברה לא מסרה כמה חמורות היו הפרצות השונות, והתעקשה כי החברות שיטמיעו את השינויים לא יהיו בסכנה.

מנהל תוכנית האבטחה במיקרוסופט, סטפן טולוז, אמר כי החברה המתינה זמן מה כדי לשחרר את כל העדכונים ביחד ולא בטפטופים. "במקום לשחרר את כל הקבצים במשך שלושה חודשים, אנחנו מנסים לספק ללקוחות עדכון אחד שיש בו את כל התיקונים".

אולם ישנו גם מי שחושב שמדובר באסטרטגיה מרושלת למדי של ענקית התוכנה. "שחרור הטלאים הנוכחי מאשר את קיומו של טרנד חדש במיקרוסופט – הם מוכנים להשאיר את לקוחותיהם ללא אבטחה לפרק זמן ארוך, לאגד הרבה תיקונים בטלאי אחד, וכל זאת על מנת ליצור מראית עין שיש להם פחות פרצות", אמר מארק מייפרט, ההאקר הראשי של חברת האבטחה eEye. "זה לחלוטין בלתי מקובל".

חברת eEye מצאה שש מהפרצות עליהן דיווחה מיקרוסופט אתמול. מייפרט ביקר בעבר את מיקרוסופט על כך שלקח לה כמאתיים ימים לתקן פרצות מסוימות. לדבריו הפעם מיקרוסופט ממש לקחו את הזמן: 216 ימים לקח לחברה לתקן את הפרצות מאז שדווחו אליה לראשונה.

את המידע הכולל על כל הפרצות שתוקנו ניתן למצוא באתר האבטחה של מיקרוסופט. בכל מקרה, לאור ניסיון העבר, בהחלט מומלץ בחום להוריד את תיקוני האבטחה, על כל תולעת שלא תצוץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by