ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נפסיק לצרוב 
 
 אפשר להשתחרר מההגנות   
 
מערכת חיים ברשת

תוכנה חדשה בשם unCDcopy מצליחה לעקוף את כל ההגנות המונעות העתקה של מוזיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנה חדשה מבית היוצר של מגזין המחשבים הגרמני Computertechnik וחברת התוכנה RapidSolution מאפשרת לעקוף את כל ההגנות הקיימות כיום, שאמורות למנוע העתקה של דיסקים, ומחזירה את הימים בהם היה אפשר להעתיק דיסקים בקלות ובמהירות.

את ההגנות נגד העתקה מצרפות חברות התקליטים לדיסקים שהן משווקות. המטרה המקורית היא למנוע צריבת של עותקים בלתי חוקיים והעתקה של קבצים לרשתות החלפת הקבצים. אולם בדרך, הגנות אלו מצליחות גם לפגוע בפעולות שהן חוקיות לחלוטין, כדוגמת גיבוי של הדיסק לשימוש עצמי, או העתקה של המוזיקה לצורך השמעתה בנגני MP3.

כמו כן, נמצא כי ההגנות האלו גם פוגעות באופן ממשי בציוד המנגן את הדיסק. מרבית ההגנות עובדות על העיקרון של שיבוש המידע שנמצא על הדיסק, כדי לבלבל את קורא המידע ולמנוע ממנו להעביר את המידע הזה אל הצורב. אולם, לפעמים, ההגנה מבלבלת את הקורא של כונן הדיסקים עד כדי כך שהיא גורמת לקילקולו.
 
 
כדי לעקוף את ההגנות האלו, unCDcopy עובדת בשיטה הדומה לשיטה הישנה של הקלטה מדיסק לקלטת. התוכנה מקליטה את הפלט האנלוגי של המוזיקה. אחר כך היא גם יודעת לפצל את ההקלטה לטרקים בודדים. האיכות, כמובן נמוכה מהאיכות של המקור הדיגיטלי, אבל לפחות יש עותק לגיבוי ביד.

סבן הנסן, עורך המגזין Computertechnik, מסביר שהתוכנה פותחה בגלל היחס הבלתי הוגן שמעניקות חברות התקליטים ללקוחותיהן. "הרעיון להעניש דווקא את האנשים שקנו את הדיסקים בכסף מלא, ולא את אלו שמעתיקים את המוזיקה בצורה בלתי חוקית, הוא מאד מוזר", אמר ל- New scientist.

מנגד, חברות התקליטים עומדות על זכותן להמשיך ולהציב את ההגנות, כשהן מתרצות אותן על ידי יצירת זיקה ישירה בין כל העתקה של מוזיקה, חוקית או לא חוקית, לבין הירידה במכירות. זאת על אף מחקרים סטאטיסטיים שמערערים על הקשר המידי הזה.

להורדת התוכנה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by