ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות היי-טק 22 6 

חדשות היי-טק 22 6

 
 
יוני שדמי

ביל גייטס מנצח, הצבא האמריקאי משחק, ונשיא סין חושף אמת מזעזעת על כנות בעולמנו המודרני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפסיד בקרב, לא במלחמה. גייטס
 הפסיד בקרב, לא במלחמה. גייטס   
תמנון המחקר והסקרים ג`ופיטר פירסם השבוע סקר לפיו ההכנסות הכוללות מפרסום באינטרנט צפויות להגיע לסכום של 28 מיליארד דולר בשנת 2005, לעומת 4.3 מיליארד דולר בשנת .99` עם זאת, מציין המחקר, רוב החברות אינן ערוכות למינוף האינטרנט לצרכיהן.

רשת הקניות האמריקאית העממית Kmart פתחה, באיחור מסויים, חנות מקוונת. אנשי Kmart (מין המשביר לצרכן שכזה) טוענים כי הם למדו מהטעויות שעשו אתרי סחר אלקטרוני שקפצו למים הדיגיטליים לפניהם, ולכן החליטו לספק אינטרנט חינם ללקוחותיהם, ורשמו תוך זמן קצר יותר משני מיליון מנויים. המניע להחלטה: כמעט כל המתחברים לספק האינטרנט Kmart הם משתמשים חדשים ברשת, לא מתקדמים טכנולוגית ובעלי הכנסה בינונית - בדיוק קהל היעד של רשת הסופרמרקטים.

נראה כי מאז הפסיקה בנושא המונופולין של מיקרוסופט כמה מעורכי הדין של החברה החלו לקחת זריקות מרץ. אנשי החברה נחלו שורה של ניצחונות קטנים השבוע, ובראשם הסכמתו של השופט ג`קסון לדחות את יישומן המעשי של ההגבלות העסקיות שהחברה הייתה אמורה להתחיל לפעול לפיהן בחודש ספטמבר. בתוך כך, הקפיץ ג`קסון את הערעור היישר לבית המשפט העליון האמריקאי (ועבר בכך את ערכאת הערעורים הסטנדרטית, בית המשפט לערעורים), לשביעות רצון הממשלה.
 
 
אה, אז עכשיו מותר להוריד שירים של כריסטינה אגילרה? נאפסטר ויד האלוהים
 אה, אז עכשיו מותר להוריד שירים של כריסטינה אגילרה? נאפסטר ויד האלוהים   
ממשלת יפן הודיעה כי היא פותחת ביוזמה לחקיקת חוקים בינלאומיים אחידים הנוגעים לסחר אלקטרוני. יפן תדחוף את היוזמה בפגישת הG8 (יפן, בריטניה, קנדה, צרפת, גרמניה, איטליה, רוסיה וארה"ב) שתתארח בטוקיו בעוד כחודש.

קומברס הישראלית תרכוש כפי הנראה את הסטארט-אפ אקסלינק (הישראלי אף הוא) בסכום של יותר מחצי מיליארד דולר באמצעות החלפת מניות. אקסלינק עוסקת בפיתוח פלטפורמות להעברת שירותי אינטרנט על גבי סלולאר, וקומברס, שנסחרת בנאסד"ק בשווי של 15 מיליארד דולר, רכשה אותה במסגרת ההתחמשות הטכנולוגית שהחברה עוסקת בה בלהט בשנה האחרונה.

הורדת מוסיקה מהרשת דווקא מגבירה את רכישות התקליטורים, טוען מחקר חדש. על פי המחקר, 59 אחוזים מהגולשים שהורידו קובץ המכיל שיר כלשהו, ירכשו מאוחר יותר את הדיסק המכיל את השיר במחיר מלא.
 
אחרי חודשים של דיונים, אישר הקונגרס האמריקני את החוק המקנה לחתימה אלקטרונית מעמד משפטי זהה לחתימה מסורתית. לא נשמע סקסי במיוחד, אבל החסכון הפוטנציאלי בניירת לחברות סחר אלקטרוני ופישוט תהליך הקנייה למשתמש עלולים להיות בדיוק זריקת המרץ שתעשיית המסחר המקוון זקוקה לה בימים אלה, כשלא מעט חברות מאבדות חמצן וגובה עד ההתרסקות, מהעדר מימון.
 
קודקוד אחד לקודקוד שתיים, שוב התרסק לי האקספלורר. דלטה פורס 2
 קודקוד אחד לקודקוד שתיים, שוב התרסק לי האקספלורר. דלטה פורס 2   
הסניף האירלנדי של חברת לוטוס הודיע השבוע כי פיתח תוכנה בשם LTSS ("שירותי התרגום הסימולטני של לוטוס") שמתבססת על ג`אווה ומאפשרת למשתמשים לשוחח בשפות שונות ולקבל תרגום סימולטני דרך הרשת. התוכנה, שפותחה על ידי 250 איש ומתרגמת צ`טים והודעות כתובות בזמן אמיתי, תתחיל להימכר בספטמבר. יש לציין שMT (Machine Translation, תרגום ממוחשב), בפרט בזמן אמיתי, הוא אחד האתגרים הכבירים ביותר שעומדים בפני עולם המיחשוב המודרני, ועד כה לא נמצא לו כל פיתרון מספק.

צבא ארה"ב הודיע כי משחק המחשב המסחרי המוצלח "כוח דלתא 2" של חברת נובהלוגי`ק נבחר לשמש כבסיס לפרוייקט אימון צבאי חדשני. המשחק, שזכה להצלחה מסחרית וכוון בעיקר לבני נוער, מאפשר למשתמש להשתמש במגוון רחב של כלי נשק בכדי לבצע משימות צבאיות שונות. הצבא האמריקאי ישתמש במשחק במסגרת פרוייקט "Land Warrior", שנועד לצייד את הלוחם במערכות טקטיות ממוחשבות שמשלבות ציוד קשר, מערכת GPS, קסדה המכילה מערכת הדמייה גרפית וערכת נשק הכוללת כוונות וידיאו, חום ולייזר שמותאמות לM-16 הסטנדרטי של צבא ארה"ב.
 
ונעבור לפירסומות. דגם תלת מימדי של אייסברייקר
 ונעבור לפירסומות. דגם תלת מימדי של אייסברייקר   
חברת ADC הישראלית הודיעה כי בקרוב תשיק מוצר שיאפשר למשתמשי אינטרנט בפס רחב לקבוע את רוחב הפס בו הם מעוניינים להשתמש תוך כדי גלישה, ולקבוע לפי רוחב הפס את המחיר המשולם לספק האינטרנט. המוצר, iAN שמו, מותקן אצל ספק הגישה לרשת ומאפשר למשתמשים לקבוע את מהירות הגישה שלהם לאינטרנט בהתאם לצרכיהם ולתקציב שלהם.

הפגנות ספונטניות של שמחה עזה נרשמו השבוע בעולם (לא, לא באמת), כשחברת מיקרוסופט הודיעה כי חלונות מילניום, היורשת לחלונות 98, תהיה זמינה לציבור החל מה14 לספטמבר. חלונות מילניום היא התחליף הצרכני לחלונות 98 (התחליף העסקי, חלונות 2000 על שלל גרסאותיו, זמין מזה זמן רב), ובניגוד לתוכנית המקורית של מיקרוסופט, שבתחילה רצתה להפוך את המחשב שלנו לדמוי אתר אינטרנט, לא תכלול מהפכות גדולות מדי בהשוואה לגרסה הנוכחית.

יצרנית ומשווקת הציוד האלקטרוני RadioShack הודיעה כי היא חוברת לסטארט-אפ בשם LunaCorp בכדי לשגר רכב חלל אל הירח בשנת .2003 הרכב, שאמור לשאת את הלוגו של RadioShack, ייקרא IceBreaker ויחפש בירח סימני קרח. אם יתממש הפרוייקט, הIceBreaker יהיה רכב החלל המסחרי הראשון שינחת על גוף פלנטרי זר.
 
שרתי חברת AOL , ספקית האינטרנט הגדולה בעולם, נפרצו השבוע בידי מספר לא ידוע של האקרים, שהצליחו לחשוף את פרטי חשבונות האינטרנט של מאות מלקוחות החברה. AOL הטילה איפול על החקירה, ולא פירטה כמה מנויים נפגעו מההתקפה, שנערכה באמצעות משלוחי "סוסים טרויאנים" לכמה לקוחות.

ווירוס טרחני נוסף הטריד מחשבים תאגידיים רבים השבוע, והסתווה הפעם בתור בדיחה חבוטה על יחסי גברים-נשים. בניגוד לרוב קודמיו, הווירוס, ששמו מכיל את הסיומת .shs (בתצורה מסויימת של חלונות, מערכת ההפעלה מעלימה את הסיומת shs) לא גורם נזק לקבצים ומסתפק בתקיעת תוכנת הדואר.
 
 

 
אינטרנט? זה לא יילך. ג`יאנג זמין
 אינטרנט? זה לא יילך. ג`יאנג זמין   
זי`אנג זמין, נשיא סין, הזהיר השבוע חמורות את העם הסיני מפני ההשפעות השליליות של האינטרנט וקרא לגולשים הסיניים להתעלם מעובדות מסולפות ושקרים המופיעים באינטרנט, כהגדרתו. "אסור שעובדות יסולפו", אמר זמין, "אחרת אנשים יתהו כיצד להבדיל בין אמת ושקר". כל מילה בסלע.
 
ועוד :AOL החברה הודיעה השבוע כי היא תחל לספק שירותי טלוויזיה אינטראקטיבית בפיניקס, סקרמנטו ובולטימור. AOL-TV יאפשר למנוייו לשוחח זה עם זה, להתחבר לאינטרנט, ולהשתתף בתוכניות אינטראקטיביות ייחודיות. מחיר השירות, שאולי מרמז על מחירם של שירותי טלוויזה אינטראקטיבית עתידיים - חמש עשרה דולר לחודש למנויי AOL ועשרים וחמש דולר למי שאינו מנוי.

"ראשית פורמט המולטימדיה נעוץ בעבודתיו של ואגנר, המוסיקאי בן המאה ה19, שמיזג בעבודותיו סוגים שונים של תחומי אמנות", אמר השבוע רונלד פאקר, מנהל ArtMuseum.net, אתר אמנוית שכולל תערוכה המתחקה אחר תולדות המולטימדיה. עוד אלמנטים שהיו הכרחיים להתפתחות הז`אנר הטורדני, שבעיקר עסק בהרס משחקי המחשב המודרניים ונתן תירוץ להרבה חברות קיקיוניות למכור "אנציקלופדיות ממוחשבות" מצ`וקמקות במחירים מופקעים, אליבא דפאקר: אדריכלות הבאוהאוס, ההיפר-טקסט והתקני מציאות מדומה.

ולפינת "המחלקה המשפטית המשועממת של השבוע": עורכי הדין של בריטיש טלקום, בזק של הבריטים, טוענים כי החברה רשמה פטנט על הייפר-לינק לפני 14 שנה, וכי היא דורשת במפגיע תגמולים על כל שימוש בפטנט שלה - למשל, לינקים באינטרנט. החברה, שאף טרחה ושכרה מומחה מיוחד לקניין רוחני, טוענת כי הפטנט, 4-873-662 מספרו, נשכח בארכיוני החברה והתגלה לאחרונה במקרה. דובר החברה אמר כי "אנחנו רק רוצים לגבות כסף מספקי אינטרנט אמריקאים על שימוש בקניין רוחני שלנו. זה הוגן".

ילדים כבר לא לועגים לגיקים, טוען מחקר בריטי חדש, כי אם ההפך המוחלט. עם ה"קוליזציה" של האינטרנט והפיכת המחשב מחתיכת ברזל כעורה שיודעת להריץ גיליון חישוב על מסך ירוק-שחור לחתיכת ברזל כעורה שיודעת להריץ משחקי מחשב מלאי פיצוצים ודם ב16 מיליון צבעים, משתמשי המחשב החננות של פעם הפכו להיות "ידידותיים וכיפיים", כהגדרת הילדים שהשתתפו במחקר.
 
חפירה בארכיב התמיכה הטכנית של מיקרוסופט, על פניו לא האתר הכי כייפי בעולם, מגלה בכל פעם פנינים חדשות שטמונות במערכת ההפעלה של העולם. כך למשל מתברר כי הBIOS של כל מחשב מודרני, הרכיב הראשי שממונה על בדיקת תקינותו של המחשב עם כל הפעלה, נוהג לנגן את "זה עולם קטן מאוד" או את היצירה הקלאסית "Fur Elise" אם הוא מגלה שהמאוורר מפסיק לפעול. זה משהו, המחשבים האלה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by