ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
10 המכות החדשות 
 
 
עמיחי יעקבי

לרגל סיום החג מאיים עמיחי יעקבי על המצרים ב-10 מכות חדשות באינטרנט, שיהיו אפילו עוד יותר אכזריות וכואבות ממה שחטפו אבותיהם הפרעונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכל שנה כשאני נתקל בסיפור המצחיק הזה של 10 המכות, אני לא יכול שלא לחשוב איזה מזל גדול היה לאלוהים, שבימים ההם לא היתה אינטרנט במצרים. מי בכלל היה שם לב לכל הדם, כינים, ערוב, דבר והשחין העלובים שלו, כשכל הפרעונים והחרטומים במילא לא מזיזים את האף מהמוניטור בפירמידות ההייטק שלהם?

מכת בכורות? הצחקתם את כל ארץ גושן עכשיו. הילדים הרי סגורים בחדר שלהם ומשחקים במחשב מהבוקר עד הלילה. מישהו היה מרגיש שאלוהים היכה בהם ביד חזקה ובזרוע נטויה? מה קרה? אין לו עכבר?

היום הכל היה נראה אחרת. תעזבו אתכם ממגילות פפירוס וקני סוף, העולם השתנה והמצרים הרשעים של 2004 כבר לא מתרגשים מצפרדעים או ברד. תכו אותם בפרסומות קופצות? הם יסגרו אותן מיד בקליק. תצרחו להם באוזן: "יאללה מברוק" – הם ינמיכו את הווליום. תשלחו להם וירוסים מרושעים ותולעים אכזריות? הם יתגוננו באנטיוירוסים מעודכנים, יצחקו עליכם ולא יחלמו אפילו לשלוח את העברים לחופשי.
 
 
ככה זה הגולשים באינטרנט. אי אפשר כבר להבהיל אותנו בכזאת קלות. התרגלנו להכל.

לכן, אם תרשו לי, אני מבקש להציע כאן 10 מכות חדשות, למקרה שאלוהים שוב יצטרך חלילה להתערב לטובתנו, כדי להבטיח שהפעם - המכות יהיו יעילות וכואבות באמת.

1. מכת דברים נשפכים – זאת מכה קלה יחסית, רק להראות שאנחנו לא צוחקים כאן. פתאום בלי כל אזהרה כל מה שהמצרים יניחו ליד המחשב, יישפך להם. קפה על המוניטור, מיץ על המקלדת, תה על העכבר ומים על הרמקולים. אולי בזמן שהם יקפצו בבהלה ויתחילו לנגב בהיסטריה את המחשב היקר, לב הספינקס הקשוח שלהם יתרכך קצת.

2. אהה. זה לא עזר? מיד נעבור למכת הקלידים המקולקלים, או כמו שהמצרים יתרגלו להקליד מעכשיו – מכת הקלידי המקולקלי. פתאו הקלידי שה הכי צריכי לא עובדי לה. איזה עצבי@$%#@%$!!!

3. בשלב הזה הם לדעתי יתחילו לצלצל לחברים שלהם, וזה הזמן לעבור למכת – כל שיחת טלפון שלך נשמעת כמו שיחה לתמיכה טכנית.

-הלו פוטיפר?
-שלום פרעה, המרכזייה שלנו עמוסה כרגע. מיד נתפנה אליך. אם אתה מדבר מאזור חיוג הנילוס, אנחנו מודעים לבעיות בשרת האימייל ונשתדל לפתור אותן בשעות הקרובות.
-הלו פוטיפר? אח שלי? תענה לי!
-הלו, כאן גרגורי. פוטיפר עסוק כרגע עם פניות קודמות וישתדל לחזור אליך בשעתיים הקרובות. תודה.
 
 
4. ואם עכשיו המצרים שלנו ירגישו שהם לגמרי לבד מול כל הצרות, אולי כדאי שנכיר להם חברים חדשים. קבלו את מכת החברים שאף פעם לא רצית – בשנייה אחת נפתחות כל רשימות האיגנור ליסט של המצרים והם מוצפים באלפי הודעות בנוסח: "היי רעמסס, שמי מישל. הייתי שמחה אם תגלוש לאתר שלי ותראה את תמונות העירום שלי ושל ניקול חברתי הטובה". וכך גם קארין, ג'ניפר, סוזאן ושאר הבנות שאף פעם המצרים לא באמת רצו להכיר.

5. ועכשיו כשהפרעונים האומללים שלנו נקלעו בטעות לתוך אתרים מפוקפקים למבוגרים בלבד והם משתעשעים ברעיון אולי לתת בכל זאת את מספר כרטיס האשראי ולהיות חברים באתר "קליאופטרה הנימפומנית", אנחנו מפתיעים אותם עם מכת פורנו לא נסגר בקליק. לא משנה כמה הם ילחצו בעקשנות על האיקס שבפינה הימנית העליונה של המסך, תמונות העירום לא ייעלמו מהדסקטופ שלהם.

הילד נכנס לחדר? אבא רואה פורנו. אמא עוברת מאחור? אבא מקליק בלחץ, אבל רואה פורנו. כל מצרים ציצים, ציצים, ציצים. עדיין לא ישחררו את העבדים העברים?

6. היכונו למכת קאזאה – שום קובץ שיורד בקאזאה הוא מה שהוא נראה לכם. אתם מורידים את המטריקס 3? מתברר שהגיע אליכם למחשב הסרט הגרמני האקספרימנטאלי בשחור לבן "טיול עם אבא בלונה פארק ביום גשם". אתם מורידים את האלבום החדש של הצ'ילי פפרז? כשהשיר הראשון מתנגן אתם מבינים שזה בעצם האוסף החדש של נעמי שמר. וכך לנצח, עד שתשלחו את עמי.

7. טוב חברים, אם הגענו עד כאן - המצב באמת חמור. תשכחו מכל הסיסמאות הסודיות שלכם לקראת מכת *******. אף סיסמה לא עובדת יותר. יוזר פאסוורד באימייל? לא עובד. בבנק? לא עובד. בבלוג? לא עובד. בפורומים? לא עובד.

כמובן שאתם יכולים לנסות להירשם מחדש, או להיזכר מה היתה שאלת הרמז שביקשתם לפני מליון שנה, משהו בנוסח – איך קראו לבית הספר היסודי של אמא שלכם, אבל אני יכול לרמוז שחבל"ז. יודעים למה? סתכלו על המכה הבאה.

8. מכת דיאלוג בלתי פוסק. אתה בטוח שאתה מעוניין לשמור את הקובץ? כן. בטוח לגמרי? כן! מעוניין למחוק את הקובץ הקודם ולעלות עליו עם הקובץ החדש? כן!!! ולשמור תחת השם הישן? כן!!!!!! אפילו שזה לא יאפשר לך לגשת יותר למסמך הקודם? כן!!!!!!!!! אתה בטוח? כן!!!!!!!!!!!!!! לגמרי בטוח? כן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! משוכנע שלא בא לך אולי להתחרט?
 
 
9. מכה לפני אחרונה, מי שלא נשבר עד עכשיו, תכף יבין איזו טעות הוא עשה. (תנו לי בבקשה אפקט דרמטי של ברקים ורעמים) מכת המחשב לא מזהה את החומרה. מחשב: יו מה זה המוניטור הזה? מאיפה העכבר? יש לך את הדרייבר של הכרטיס רשת במקרה? יווווווווו תראה מה מצאתי ב-Com3, IRQ12. ממתי יש לנו סורק מחובר שם? כרטיס קול? היה כרטיס קול? לחפש אצלי בדרייברים לבד או שאתה מעוניין להראות לי את הנתיב? תזכיר לי רגע מה זה פלאג אנד פלאיי?

10. כמו שאתם מבינים, בשלב הזה המצרים מתפתלים בייסורים ליד המחשב וכבר מתים לשחרר את האנשים עם המח היהודי חסר הרחמים הזה, אבל רק למקרה שנשאר עוד גולש אחד בכל ארץ מצריים שכל הדאווין הווירטואלי שלי לא עושה עליו רושם, אני מכריז על המכה הנוראית מכולן (שנייה שקט) - מכת הכל חוקי! כל מה שלא חוקי - לא עובד.

החלונות? ראיתם פעם ווינדוז חוקי? גם הפרעונים לא. התוכנות? מתות, אפילו האמפישלושים הגנובים אילמים. המחשבים בכל ארץ מצרים תקועים ומחכים לרחמים (או לתביעה משפטית ייצוגית משולבת ממיקרוסופט, מיצרני התוכנות ומאיגוד חברות התקליטים).

ואני מוכן להתערב שאחרי עשר המכות שלי, המצרים לא רק ישחררו אותנו בשמחה וששון, אלא גם יחזרו באושר לספאם הרגיל, למכתבי השרשרת ולציד הפופאפים היומיומי שלהם.

ואנחנו? אנחנו נוכל למהר לגלוש הביתה ובטח נשיר כל הדרך במדבר: עבדים היינו – עתה עתה בני חורין, בני חורין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by