ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תנו לנו לחם! 

תנו לנו לחם!

 
 
מערכת חיים ברשת

אחרי שבוע של עינויים הילה בקמן מבקשת נפשה ללחם אמיתי ומוכנה להסתפק אפילו בשילוב של מצה ולחם – הטוסט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האמינו לי - אפילו סוטים, חובבי מצות מוצהרים, מאסו כבר באכילתן. בסתר לבם הם סופרים את הימים לאחור, חולמים בלילה איך הם מתענגים על פרוסת לחם ריחנית מרוחה בחמאה, ומתבאסים להתעורר לבוקר נוסף של דיקטים תפלים, נטולי ריח וטעם.

לרגל היום המיוחל שכבר מגיע, מוקדש המדור למשטח המריחה מספר 1 של הבוקר - הטוסט.

הכול התחיל במצרים הקדומה, כשהמצרים גילו שבצק מתנפח באקלים המצרי החם והופך ללחם בתנור. בהמשך נוכחו לגלות שחריכת הלחם משמרת אותו. הרומאים לקחו אתם את אהבתם לצנימים למסעות הכיבוש שלהם, וכך נפוץ מנהגם.

עם הזמן, התבסס מעמדו של הטוסט וצבר לו עדת מאמינים נאמנה. עבורם, הטוסט הוא לא רק לחם צלוי, אלא פיסת גן עדן ריחנית וזהובה, ראויה לסגידה. זו גרסתם לספר בראשית ועשרת הדיברות.
 
 
ד"ר טוסט, אחד מעדת נאמני הטוסט, מאמין בלב שלם שהטוסט משול לדבק שמאחה את הסדקים במרקם החברה המודרנית, ולפיכך רואה חובה לענות לכל שאלותיכם הבוערות הנוגעות לטוסטים וטוסטרים.

אותה דת לא הייתה יכולה להתהוות אלמלא הומצא הטוסטר, שהפך את פרקטיקת הכנת הטוסט לעניין פשוט וקל.

מוזיאון הטוסטרים מציג את ההיסטוריה המלאה של הטוסטים והטוסטרים, תמונות של עיצובי טוסטרים שונים לאורך השנים, אמנות טוסטרים, מודעות פרסומת ועוד.
 
 
אמנם די בערכו התזונתי של הטוסט כדי לשלהב את ההמונים, אך מסתבר שהוא אוצר בו תכונות נוספות שמספקות מבחר סיבות ראויות לעבוד אותו. תכונה אחת מיני רבות היא כושר הישענותו של הטוסט. על השאלה: "למה לעזאזל להשעין טוסט" יענו בבוז חברי מועדון משעיני הטוסט בשאלות שוות המשקל: "למה לנשום? למה לחיות? או למה להתקיים?". איך ולמה? – המדריך המלא לאומנות השענת הטוסט.

הטוסט ניחן ביכולת פלאית נוספת. בעוד שאתם מחכים שפרוסות הלחם שהכנסתם לטוסטר יצלו כראוי ואתם תוהים האם להתלבש קר או חם, חרש חרש, מברר הטוסטר מהי התחזית, והטוסטים מציגים אותה.

זה לא מפתיע אם כן, שהאמן הניו-זילנדי מוריס בנט, הידוע בכינויו טוסטמן, הפך את הטוסט למוזה העיקרית שלו. אלפי פרוסות לחם, צלויות בדרגות צלייה שונות, משמשות כאבני פסיפס ליצירותיו עצומות המימדים. והוא לא היחיד.
 
 
זכרו, כל חתיכת לחם, לא משנה עד כמה יבשושית וחסרת אופי, נושאת בתוכה הבטחה זהובה.
מחר, כשתבוטל הגזירה, תוכלו להשתמש בשלל מתכוני טוסט, ולהצנים כמו משוגעים.

רק היזהרו שזה לא יקרה לכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by