ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לשלוח את חמותך לטיול 
 
 
צבי טלית

חברה אמריקאית מציעה לכם לרסק על הירח כל מה שתרצו (במשקל של עד עשרה קילו); המחיר ההתחלתי: 6 מיליון דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תמיד יש לנו בארץ נטייה לרדת על האמריקאים, לטעון שהם עם של מטורפים חולי הדק ושאר ירקות, אולם לפעמים אנחנו פשוט נאלצים להוריד את הכובע ולהודות שהאמריקאים מצליחים לפעמים להפתיע אפילו אותנו.

קחו לדוגמא את ההצעה העסקית הבאה: חברת Orbital Development מנבאדה, העלתה מכירה פומבית לאתר eBay ובה היא מציעה למכירה את האפשרות לרסק איזה מטען אישי שתרצה (במשקל של עד עשרה קילוגרמים) על אדמת הירח, בתמורה למחיר התחלתי של שישה מיליון דולרים.
 
 
אתר CNN שמדווח על ההצעה המפתה, יודע לספר על כך שהחברה מחפשת אחר גורמים שיעזרו במימון פרוייקט ה-MoonCrash שלה. הסכום ההתחלתי של המכירה עומד על 6 מיליון דולר, שבתמורתם אתם יכולים לשלוח חלקים נבחרים מחמותכם אל הירח, שם היא תוכל ליצור (עם התרסקותה במהירות של כ-6,500 קמ"ש) מכתש קטן, רק בשבילכם.

החברה מתחייבת, בתמורה לכספכם, לספק את כלי הטיס שבתוכו ישכון לבטח המטען שלכם. במהלך הטיסה אל הירח, שתארך בין ארבעה לחמישה ימים, יספק כלי הטיס תמונות דיגיטליות של מסלול התקדמותו, ממש עד לרגע ההתרסקות. כמו כן תארגן החברה טיול למרכז החלל הרוסי, שם יוכל לצפות הקונה המאושר (יחד עם עוד שניים מחבריו) בטיל משולח לחלל.

כלי הטיס יהיה מוכן בעוד כ-15 עד 18 חודשים. הלקוח הראשי (או בעברית: זה שישים הכי הרבה על השולחן) הוא זה שיקבע את הנקודה בו יתרסק כלי הטיס על הירח. אם תמהתם מי האדם שירצה לרסק טיל על הירח, מסביר נשיא Orbital Development, גרגורי נימיץ: "הפרוייקט יהיה אטרקטיבי לאיזה גבר עשיר ומשועמם, שנמאס לו לשחק בכל מיני מטוסים בשלט-רחוק והוא רוצה לעבור לשלב הבא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by