ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פורצה הגנה 

פורצה הגנה

 
 
צביקה בשור


מבול של שערים מציף את היורו, וכבר קשה לראות את היער מרוב עציצים. החיפוש אחרי הגנה טובה מתנהל במקביל לחיפוש אחרי אהובה זמנית, בהעדר אנגליה. יורו 2000 לוקח נשימה קטנה, וממתין

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חיפשתי כבר בכל הירידים

קניזארס מבכה עוד כדור שנכנס. זה לא עד כדי כך נעים לראות שוער עצוב (רויטרס)
 קניזארס מבכה עוד כדור שנכנס. זה לא עד כדי כך נעים לראות שוער עצוב (רויטרס)   

תופעה מדאיגה מחלחלת לה לתוך היורו, ומחביאה את עצמה בתוך מסכת ההפתעות ומבצעי הבקעות הדקה האחרונה ששוטפים אותנו מכל כיוון. יש יותר מדי גולים באליפות הזאת, וזה מתחיל ממש לעצבן אותי, כאחד מאלה שחושבים שמשחק הגנה משובח הוא דבר נפלא ויפה לעין בדיוק כמו התקפה יפה, ולעיתים יותר.

אף אחת מהכוכבות של כל ההצגות הגדולות ורבות המהפכים שראינו ביומיים האחרונים, לא הצליחה לשמור על תוצאה רצויה לאורך זמן. ספרד הוכיחה את עצמה כמסננת רחבת חורים, יוגוסלביה לא הצליחה לעמוד ברבע בליץ של מנדייטה וראול, רומניה הצליחה לאבד את היתרון שלה בתוך פחות מעשר דקות לנבחרת אנגלית סופר מוגבלת, על אנגליה לא נרחיב (ועמכם הסליחה), ודווקא המקרה של הולנד וצרפת שונה מעט, גם בגלל שהולנד לא איבדה את היתרון שלה לאורך זמן ארוך יחסית, וגם בגלל שצרפת החליטה לעלות עם נוער ב` שלה, נבחרת מילואים ששווה חצי גמר כשלעצמה, אבל נכנעה לקבוצה ששווה גמר.

אפילו איטליה ספגה כמעט שער למשחק, הרבה יחסית במושגים איטלקים של סיבוב מוקדם, ולאור היריבות החלשות. מי שהצליחה לסגור את השער שלה מאז המשחק הראשון הוא פורטוגל, והיא עשתה את זה גם נגד נבחרת מוכשרת התקפית כמו רומניה. פורטוגל לא ספגה שער מאז הדקה ה-18 של המשחק הראשון מול אנגליה, והצליחה גם להבקיע הרבה בעת הנעילה הזו. אם הפורטוגלים ימשיכו ככה, הם ימסמסו את טורקיה בדרך לחצי הגמר, ושם, מול הצרפתים/ספרדים, רק אלוהים יודע מי ינצח. ואם כבר אלוהים, אז שיעשה טובה, ושייתן למשחק אחד להגמר ב- 1:0 בריא.

 

שאלתי כבר את כל הנוודים

 

ולא רק שאין לי שמץ של מושג מי ינצח באיזה משחק, אני גם מוצא את עצמי במקום המוזר של ההוא שכבר לא בעד אף אחד. ימים משונים הם אלה, כשפתאום נשמט השטיח מתחת לרגליים, האנשים שבשבילם היה שווה להגיע כבר חזרו הביתה, ומעבר לאבל נשאר עוד טורניר שלם, עם שמונה קבוצות טובות יותר ופחות, שכל תחושה תומכת או רעת עין כלפיהן עמומה.

המועמדות העיקריות, בכל מקרה, הן איטליה, פורטוגל, ספרד, טורקיה וצרפת. מה שלא יהיה, אסור לאהוד קבוצה שאין לה מוצא לים, ובהיעדר נציגים של האי הבריטי ומישור החוף הישראלי, גם שוכנת חופי ים תיכון כלשהי תיחשב לפשרה לא מגונה. השאלה היא על מה הולכים פה למעשה, על לוזרית או ווינרית?

כי מצד אחד, לבחור את זאת שתנצח וללכת איתה עד הסוף, זה כמו לאהוד את מכבי תל אביב בכדורסל, וזה ממש לא חוכמה. כי לנצח זה באמת נחמד והכל, אבל בתור אחד שסבל באהבה 12 שנים של חוסר אליפות אדום בכדורגל, וממשיך לסבול 31 שנים כאלה בכדורסל, הרי שהניצחון הוא באמת ברי ביאושים קל (ולא, אף אחד לא רשאי לגעת בדאבל של הפועל, תודה רבה). אבל מצד שני.

מצד שני, מה הטעם יהיה לבחור את טורקיה למשל, ואז לאכול את הלב כבר ברבע הגמר ולמצוא את עצמי מחפש שוב את הגבירה הבאה שעליה יושלך היהב ובידיה יופקד הלב. ובכלל, אי אפשר לאהוד את הטורקים, עם כל הרצון הטוב, בעיקר בגלל האוהדים המכוערים שלהם, שמצליחים לגרום לאנגלים להראות כמו חבורה של ילדי שמנת רגועים. שני הרוגים זה יותר מדי.

אז זהו, שאני לא יודע, וכנראה שניקח את זה משחק-משחק. כרגע לפחות, פורטוגל ואיטליה בהחלט עדיפות מבחינתי על טורקיה ורומניה, אז פורצה איטליה, עד לחצי הגמר לפחות.
 
 

מחזירים אהבות ישנות בפורום הכדורגל של נענע

מחזירים לי תשובות במייל

מחזירים את המבט אחורה, לטורים הקודמים של הגביע הקדוש


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by