ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ב-RIAA לא רוצים שתקנו מוזיקה 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברות המוזיקה החליטו ש-99 סנט להורדה חוקית של שיר מהרשת זה זול מדי ועכשיו הן רוצות 2.99 דולר לשיר – לא תקנו?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות המוזיקה כנראה הגיעו למסקנה ששוק הורדת המוזיקה כבר הגיע לבשלות וכי כל הגולשים כבר השתכנעו שכדאי להם לרכוש מוזיקה באופן חוקי, אחרת אין באמת שום הסבר הגיוני להחלטה אליה הגיעו חמש החברות שמעונינות לייקר את מחיר הורדת השירים.

עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי חמשת הלייבלים הגדולים (אלה ש-RIAA מייצג אותם) חושבים כי 99 סנט לשיר זה פשוט יותר מדי זול, והם עכשיו מקיימים דיונים להקפצת התעריף ל-1.25 דולר ועד 2.99 דולר עבור כל שיר.
 
 
כבר היום התעריף כנראה גבוה מדי עבור חלק מהאנשים, כפי שמעיד קצב המכירות האיטי של המוזיקה החוקית ברשת. "99 סנט לשיר הוא מודל תמחור שנועד להגן על מכירות התקליטורים ולאו דווקא כדי לעודד אנשים לעבור אל זירת השוק הדיגיטלית החדשה", אמר לאחרונה פרד פון לוהמן מ"ארגון החזית האלקטרונית" (ה-EFF) בראיון לאתר הרג'יסטר. "אם במכשיר iPod יש מקום ל-4,000 שירים, מישהו באפל באמת חושב שאנשים מתכוונים לבזבז 4,000$ כדי למלא את המכשיר במוזיקה?".

למעשה חוץ מחנות המוזיקה של אפל, כל חנויות המוזיקה המקוונות מפסידות את המכנסיים, או בקושי מכסות את ההוצאות. גם אפל לא בדיוק מרוויחה הון עתק מהשירים שהיא מוכרת, כי רוב הכסף זורם ישר אל חברות המוזיקה ולתשלום על רישיונות שונים, אך החנות לפחות פועלת כמנוף שיווקי מצוין למכשיר ה-iPod.

אצל שאר החנויות המצב עגום עוד יותר. ובסופו של דבר מה מקבל הצרכן שכן החליט להוציא את הכסף ולרכוש מוזיקה ברשת? תמורת מיטב כספו, מקבל הצרכן שירים במהירות ביט נמוכה למדי (הרבה יותר נמוכה מקבצים איכותיים שניתן להוריד בקאזאה ואחיותיה) וקבצים שמותקן עליהם מנגנון DRM (הגנת זכויות יוצרים דיגיטלית שמונעת הפצה נוספת של הקובץ ומגבילה את השימוש בו).
 
ההחלטה האחרונה של חברות המוזיקה בנוגע למחירי הקבצים אמורה לייקר את השירים כך שהם יהיו יקרים הרבה יותר מהדיסקים בחנויות, מה שבעצם אמור לעודד את הלקוחות, מוזר ככל שזה יישמע, לשלם הרבה יותר ולקבל הרבה פחות.

חברות המוזיקה מתעקשות להמשיך לתבוע את מחליפי הקבצים ללא הרף ולא עובר שבוע בלי שעוד כמה מאות מחליפי קבצים יזכו לטעום את נחת זרועה המשפטית של תעשיית המוזיקה, מתוך תקווה להפחיד את מיליוני הגולשים לקנות מוזיקה באופן חוקי.

כפי שזה נראה עתה, החברות הללו לא בדיוק מצליחות לשכנע את הגולשים (שבדר"כ יש להם זיכרון חלש למדי) לעבור משירותי החלפת הקבצים החינמיים אל חנויות המוזיקה בתשלום. אולם ייקור מחירי הקבצים החוקיים, אם אכן יתרחש, בהחלט עשוי להיות המסמר האחרון בארון הקבורה של שירותי המוזיקה החוקיים.

קריסתן של חנויות המוזיקה החוקיות, תשאיר את קהל הגולשים ללא אלטרנטיבה חוקית להורדת מוזיקה וכפי שניתן לשער, רוב הגולשים לא יהססו להוריד בחינם שירים (גם אם מדובר בעבירה על החוק). וכך במקום להשיב לעצמן לקוחות וותיקים (ואת הכסף שמגיע עימם), עלולות חברות המוזיקה לאבד את הגולשים לתמיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by