ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להרוג שרת ולנוח 
 
 
מערכת חיים ברשת

משעמם לכם בחופשה? למה לא לנתב את כל האנרגיה הזו למשהו חיובי? חוקרי אבטחה מצאו דרך מהירה להפיל שרתי דואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חופש פסח הגיע והילדים כל הזמן מציקים ומחפשים דרכים משעשעות להעביר את הזמן. אז אחרי שהייתם בקרקס, בלונה פארק, אצל החותנת ואפילו מהמשרד כבר גירשו אתכם בבושת פנים עם הטורדנים הצעירים.עדיין לא מצאתם להם תעסוקה? הנה לכם שיטה נחמדה להרוג את הזמן בחג.

אתר הניו-סיינטיסט מדווח על חוקרים בריטים מחברת התוכנה NGSSoftware, שמצאו כיצד להביא למותם טרם עת של שרתי דואר גדולים. השיטה פשוטה למדי וכל מה שצריך לעשות הוא לשלוח קומץ אימיילים מהונדסים היטב שמכילים אלפי כתובות דוא"ל שגויות.
 
 
החוקרים שלחו את האימיילים אל שרתי הדוא"ל הגדולים באינטרנט ומצאו שהם יכולים להזרים כמויות אדירות של אימיילים בלתי רצויים אל כל שרת דוא"ל על פי בחירתם. שיטה זו מתבססת על מציאת שרתים שמכוונים להחדרת האימייל בתוספת קבצים שצורפו אליו על כל כתובת שגויה. למצוא שרת כזה, זה גם לא קשה במיוחד, פשוט שולחים אימייל שגוי אחד ורואים כיצד הוא מוחזר.

השלב הבא כרוך בזיוף אימייל שייראה כך כאילו הוא מגיע משרת מסוים, שהוא בעצם השרת שעומד להיות מותקף (אליו יוחזרו כל אותם האימיילים). לבסוף יישלח האימייל המזויף אל כל אותן כתובות בלתי קיימות. דבר שיגרום למבול של אימיילים שיישלחו לשרת המותקף אשר יקרוס תחת הלחץ, דבר שיגרום לכל לקוחותיו להישאר בלי גישה לתיבת האימייל שלהם.

החוקרים ניסו את המתודה שלהם על שרתי הדואר של כל אחת מהחברות המופיעות ברשימת Fortune 500 (חמש מאות החברות הגדולות בעולם) והגיעו למסקנה כי 30 אחוזים מהשרתים הללו ניתן למוטט בעזרת שיטה זו.

כאן המקום לציין שכל מה שצריכים אנשי הסיסטם לעשות, על מנת להימנע ממתקפה מיותרת שכזו, הוא לשנות חלק מההגדרות של שרת הדואר שלהם, דבר שיסתום לחלוטין את הפרצה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by