ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מזל טוב: טרויאני ראשון למקינטוש! 
 
 
מערכת חיים ברשת

משתמשי חלונות כבר לא לבד: התגלה סוס טרויאני ראשון מסוגו שנטפל למחשבי מקינטוש, מתחזה ל-MP3 ומוחק קבצים חשובים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוסים, תולעי רשת, סוסים טרויאנים ושאר חיות רעות הם חלק אינטגרלי מעולמם של משתמשי מערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט, לכולם יש את זה (או היה או יהיה) באיזשהו שלב. אבל כשמדובר בסוס טרויאני ראשון מסוגו למערכת ההפעלה OS X למקינטוש, הרי שיש סיבה למסיבה.

במשך שנים ארוכות נהנו משתמשי המק מחסינות גבוהה יחסית לווירוסים וחבריהם בשל פלח השוק הקטן שתופס המק בשוק המחשבים. מה שאומר שלמעט תולעת אחת שהכתה במערכות ההפעלה 8 ו-9 של מק, בדרך כלל כותבי הרושעות (malware) העדיפו פשוט להתרכז בפלטפורמת החלונות שבה מרוכזים רוב המשתמשים.
 
 
אך לא לעולם חוסן. אתר ArsTechnica דיווח כי חברת האבטחה הצרפתית Intego המתמחה במק, הודיעה היום על תצפית ראשונה של סוס טרויאני ל-OS X. הטרויאני מוחבא לו בתג ה-ID3 המצורף לקובץ MP3. אולם הלכה למעשה מדובר בתוכנה קטנה שיכולה לרוץ על כל מקינטוש המריץ OS X.

מערכת ההפעלה מציגה את קובץ ה-MP3 כקובץ מוזיקה ולא כיישום, מה שגורם למשתמשים לפתוח את הקובץ בבטחון מלא. מרגע שנפתח הקובץ הנבלולי הוא מריץ את הקוד החבוי אשר יכול לפגום או למחוק קבצים שנמצאים על המחשב שנדבק.

לדברי חברת האבטחה הגרסאות הראשונות של הטרויאני הן עדינות יחסית, אולם עכשיו כשהפרצה שהן חשפו ידועה לכל, רוב הסיכויים שיהיה כבר מי שישכלל את הטרויאני ובפעם הבאה הוא לא יהיה כזה מתוק ויחולל פוגרום שלם על המחשב אליו הוא יגיע.

ומה בכל זאת אפשר לעשות? משתמשי המק התרגלו במשך שנים שאין להם מה לדאוג מכותבי הווירוסים, ורוב הסיכויים שגם עכשיו רוב הווירוסים הגדולים עדיין מיועדים לכל מי שמריץ חלונות על המחשב, אבל משתמשי המק יעשו בשכל אם הם ינערו קצת את האבק מתוכנת האנטי-וירוס שלהם ויריצו איזה עדכון, סתם ככה, בשביל להיות על הצד הבטוח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by