ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמזור שישבש לכם את חדוות הנהיגה 
 
 
מערכת חיים ברשת

לתושבי פלזנטון נמאס מכל הנהגים המופרעים בכבישים והם הציבו רמזורים שמחליפים לאור אדום מייד כשהם מזהים נהג מהיר מדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכות בקרת תנועה רבות בעולם (או כפי שאנחנו רגילים לקרוא להן: רמזורים) מצויידות מזה מספר שנים בסנסורים שאמורים להפוך את האור ברמזור לירוק על מנת להקל על עומסי התנועה בכבישים. אולם בעיר פלזנטון, קליפורניה מצאו שימוש חדש לרמזורים החכמים: להעניש נהגים מתפרעים.

אתר ה"סן-פרנסיסקו גייטס" דיווח כי מהנדסי התעבורה בעיר יצרו מערכת רמזורים עם גישה מיוחדת וחוש הומור נבזי במיוחד. הרמזורים מזהים מתי מתקרב אליהם טייס על גלגלים ומנפקים לו הזדמנות פז לתקן את דרכיו: הרמזורים הופכים את צבעם מירוק לאדום, על מנת לתת לנהג זמן לחשוב אם הוא באמת רוצה להמשיך לטוס.
 
 
ההיגיון שעומד מאחורי רעיון זה הוא שהנהגים המהירים ימשיכו את נסיעתם במהירות סבירה, כיוון שהם ידעו כי כל רמזורי האזור יתנכלו להם אם הם ימשיכו לטוס. שיקולים נוספים הם בטיחותם של שאר הנהגים בכביש ואיכות חייהם של תושבי פלזנטון, שדי סובלים מכל מיני נהגים מופרעים שמגיעים לכבישים שלהם (שחלקם נחשבים לאתרי נהיגה פופולריים במיוחד).

וכמו כל רעיון נפלא, גם המערכת הזו עשויה לעורר בעיות חדשות: נהג מהיר אחד עלול לגרום להופעת אור אדום שיעכב עוד עשרות נהגים ויגרום לפקק תנועה (מי אמר ענישה קולקטיבית ולא קיבל). דבר זה עלול לגרום למרמור רב בקרב ציבור הנהגים, ולהפרעות תנועה קשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by