ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקים ברופא וחולה 
 
 אל תדאג, התאמנתי על זה ב- Counter Strike   
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש (!) גילה כי משחקי ווידאו משפרים מיומנויות כמו דיוק וזריזות הנדרשות למנתחים בביצוע ניתוחים עדינים ומדויקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר חדש מספק לגיימרים קלף מנצח בעימות עם הוריהם הכועסים על שעות המשחק הרבות שלהם – משחקי ווידאו משפרים את הסיכויים להיות מנתחים מוצלחים, כך פירסם הוושינגטון פוסט.

את המחקר ביצעו במרכז הרפואי "בית ישראל" בבוסטון בשיתוף עם המרכז הלאומי למדייה ולמשפחה באוניברסיטת איווה. במחקר נבדקו 33 רופאים וסטודנטים ששיחקו במשחקי ווידאו, ונמדדה השפעת המשחקים על כישורי הניתוח שלהם.

תוצאות המחקר הראו שמנתחים שבילו לפחות 3 שעות שבועיות במשחקי ווידאו הפגינו יכולות גבוהות יותר בביצוע ניתוחים עדינים מרופאים שאינם משחקים. הדוקטורים הגיימרים דייקו ב-37% יותר מהקולגות שלהם, והיו זריזים יותר מהם ב-27%.
 
 
מיומנויות כמו דיוק וזריזות חשובות במיוחד עבור ניתוחים לאפארוסקופיים. אלו הם ניתוחים בהם הרופא או הרופאה מחדירים לגוף מצלמת ווידאו זעירה דרך נקב קטנטן, ושולטים עליה באמצעות ג'ויסטיק, תוך כדי צפייה במסך המקרין את התמונה שהמצלמה משדרת.

"המיומנות הדרושה לניתוח מסוג כזה דומה למיומנות הנדרשת לשריכת שרוכים עם מקלות אכילה סינים באורך מטר", אמר שלשום (ג') דר' ג'יימס "בוץ'" רוסר, בן 49, במהלך הצגת תוצאות המחקר. "כשאני משחק במשחקי ווידאו, אני משתמש באותה קואורדינצית עין-יד כמו זו שאני נזקק לה במהלך ניתוח", הוסיף.

כדי ליישם את תוצאות המחקר, בוץ' רוסר פיתח, במסגרת המרכז הרפואי "בית ישראל", קורס הקרוי על שם הסימולטור Top Gun. בקורס זה הסטודנטים לא יגעו בכלל בספרים, אלא ישחקו במשחקי וודאו וסימולטורים שונים, על מנת לפתח בהם כישורים כמו חוש זמן, דיוק, זריזות ואינטואציה. זו אופציה זולה ובטוחה להכשרה, לפני שהם נכנסים לעבודה האמיתית בחדר הניתוח. "אנחנו המנתחים בדיוק כמו שחקני כדורגל", מסכם רוסר, "גם אנחנו צריכים להתחמם לפני העלייה למגרש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by