ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כוסות רוח ל-Real 
 
 
מערכת חיים ברשת

יצרנית נגן המדיה RealNetworks מקווה לזכות לעדנה בשוק הארופי בעקבות משפט המונופול שהאיחוד ערך למיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
RealNetworks, יצרנית נגן המדיה Real Player מקווה שהיא נמצאת בפתחו של תור הזהב שלה.

Real היתה החברה העיקרית שסבלה מהמונופול של מיקרוסופט בתחום נגני המדיה. מיקרוסופט שיווקה את נגן המדיה שלה Windows Media Player מובנה בתוך מערכת ההפעלה חלונות ובכך למעשה חנקה את השוק. המתחרות, ובראשן Real, היו צריכות לחזר אחר המשתמשים ולשכנע אותם להתקין את הנגן שלהן, בנוסף לנגן שכבר מותקן על המחשב.

לפני שבועים, מיקרוסופט חטפה במשפט מונופול שהאיחוד הארופי ערך נגדה. מלבד הקנס שהוטל על ענקית התוכנה, היא חויבה גם להנפיק גירסאות נטולות נגן מדיה לחלונות, וכן לחשוף בפני המתחרות חלקים מהקוד של מערכת ההפעלה, בכדי שאלו יוכלו להתאים לה נגני מדיה.
 
 
מ- RealNetworks נמסר אתמול (רביעי) כי היא מנהלת שיחות ראשוניות עם יצרניות מחשבים לגבי השלכות הפסיקה במשפט. המנכ"ל, רוב גלסנר, הנמצא באירופה במסגרת הקמפיין להשקת הגרסאות החדשות של נגן המדיה, אמר כי RealNetworks ממשיכה לגדול, למרות התחרות עם מיקרוסופט. "העסקים שלנו גדלים כבר ששה רבעונים ברצף בשוק המחשבים האישיים", השוויץ גלסנר בפני רויטרס, "מספר נגני המדיה שלנו בשוק הוא הגדול ביותר אי פעם".

גלסנר הביע תיקווה כי הפסיקה תפתח את התחרות, על אף שמדובר רק בשוק האירופי, וכן תעזור לחברה בתביעתה הפרטית כנגד ענקית התוכנה, בה היא דורשת פיצוי של מליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by